Ухвала від 12.02.2025 по справі 911/3215/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"12" лютого 2025 р. м. Київ Справа № 911/3215/24

за позовом Акціонерного товариства “Юнекс Банк», м. Київ

до Фізичної особи-підприємця Лук'яненко Миколи Миколайовича,

Київська область, с. Плоске

про стягнення 487 475,60 грн

Суддя Христенко О.О.

представники учасників справи: не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Акціонерне товариство «Юнекс Банк» (далі-позивач) звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Лук'яненко Миколи Миколайовича (далі-відповідач) про стягнення 487 475,60 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов Кредитного договору № 22.1.0222.МСБ від 17.02.2022 щодо своєчасного повернення кредитних коштів та процентів за їх користування, у зв'язку з чим у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість за кредитом в розмірі 431 745,88 грн та за процентами за користування кредитом в розмірі 55 729,72 грн.

Ухвалою господарського суду від 02.12.2024 відкрито провадження у справі № 911/3215/24, розгляд справи за правилами загального позовного провадження призначений в підготовчому засіданні на 15.01.2025.

Ухвалою суду від 15.01.2025 підготовче засідання у справі № 911/3215/24 було відкладено на 12.02.2025.

06.02.2025 на електронну пошту суду та 07.02.2025 через канцелярію суду від відповідача надійшло клопотання б/н від 06.02.2025 (вх. № 996/24) про зупинення провадження у справі до звільнення ОСОБА_1 з військової служби.

Суд розглянувши дане клопотання відзначає наступне

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 227 Господарського процесуального кодексу України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.

В подальшому, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, Указами Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, № 26/2025 від 14.01.2025 дію воєнного стану продовжено з 05 години 30 хвилин 08.02.2025 строком на 90 діб.

Указом Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановлено оголосити та провести по свій території України протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом загальну мобілізацію.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Пунктами 15, 16 частини 1 статті 1 Закону України “Про основи національного спротиву» встановлено, що територіальна оборона - це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. При цьому Сили територіальної оборони Збройних Сил України є окремим видом сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони.

Разом з тим, пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону України “Про основи національного спротиву» передбачено, що добровольче формування територіальної громади - воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади.

Відповідно до частини 2 ст. 8 вказаного Закону, добровольчі формування територіальних громад утворюються з урахуванням ресурсних та людських можливостей відповідних територіальних громад.

Загальна кількість та місця розташування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України за участю відповідних сільських, селищних, міських рад та затверджуються Головнокомандувачем Збройних Сил України.

Порядок утворення, комплектування, функціонування, підстави та порядок розформування добровольчих формувань територіальних громад визначаються Положенням про добровольчі формування територіальних громад, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.

Діяльність добровольчих формувань територіальних громад здійснюється під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України за територіальним принципом.

У разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану всі добровольчі формування територіальних громад переходять в оперативне підпорядкування командирів відповідних військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

На час дії воєнного стану за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України добровольчі формування територіальних громад повністю або частково можуть залучатися до виконання завдань територіальної оборони поза межами визначеної зони територіальної оборони, а також направлятися до районів ведення воєнних (бойових) дій.

Згідно із частиною 3 ст. 9 вказаного Закону на громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України.

Добровольчим формуванням Феодосіївської територіальної громади «Тероборона Феодосіївської Громади» видана довідка № 001/433Д від 05.02.2025, про те, що ОСОБА_1 з 02.11.2023 року та на даний час перебуває на службі в Добровольчому формуванні « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке підпорядковане військовій частині НОМЕР_1 Сил територіальної оборони Збройних сил України.

У довідці № 000/084Д від 05.02.2025 Добровольчого формування Феодосіївської територіальної громади «Тероборона Феодосіївської Громади» зазначено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період з 02.11.2023 по 05.02.2025 перебуваючи у статусі добровольця Добровольчого формування Феодосіївської територіальної громади «Тероборона Феодосіївської Громади» відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» брав участь у заходах національного спротиву та територіальної оборони, необхідних для забезпечення оборони України, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 3 частини першої статті 227 цього Кодексу - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Отже, на підставі викладеного вище суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 911/3215/24 до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Разом з цим суд відзначає, що представник позивача в засідання суду від 15.01.2025 та 12.02.2025 не з'явився, проте як про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи довідки про доставку електронних листів до електронного кабінету позивача.

Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст. 227, 229, 234, 235 ГПК України, -

постановив:

1. Зупинити провадження у справі № 911/3215/24 до припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

2. Зобов'язати відповідача повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у даній справі.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена у визначеному законом порядку.

Ухвала суду підписана 13.02.2025.

Суддя О.О. Христенко