Справа № 188/546/25
Провадження № 2-а/188/16/2025
про залишення позовної заяви без руху
14 лютого 2025 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Місюра К.В., розглянувши в с-ще Петропавлівка матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
13.02.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області з позовом про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 461 від 21.12.2024р.
Вивчивши матеріали позову, суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без руху виходячи з наступного.
Статтями 160, 161 КАС України передбачено вимоги до форми та змісту адміністративного позову.
Згідно частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 2 ч. 5 ст. 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Отже положення п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України покладають на позивача тягар зазначення номеру ЄДРПОУ відповідача задля доведення того, що відповідач має адміністративну процесуальну правосуб'єктність та може виступати відповідачем по справі.
Між тим, позивачем вимоги п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України виконані не в повному обсязі.
Крім того, в тексті позовної заяви маються розбіжності щодо органу, який виніс оскаржувану постанову.
Так, на 5 аркуші позовної заяви позивач веде мову про ІНФОРМАЦІЯ_2 , хоча в решті тексту позовної заяви зазначає про ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно з ч. 2 статті 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги, що зазначені недоліки не дають можливості вирішити питання про відкрити провадження у справі,суд вважає необхідним залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху, одночасно роз'яснивши позивачу, що відповідно до ч. 3 ст. 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 5, 121, 123, 160, 161, 169, 171, 286 КАС України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків позовної заяви протягом трьох днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К. В. Місюра