Провадження №3/447/254/25
Справа №447/58/25
13.02.2025 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Бачун О. І.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 ,
за ст.173 КУпАП,-
18.12.2024року о 23:00год. ОСОБА_1 перебуваючи у громадському місці біля будинку АДРЕСА_2 висловлювався нецензурною лексикою в сторону ОСОБА_2 та інших мешканців будинку, взяв в руки цеглу і стукав по вхідних дверях підїзду №2 та цеглою розбив у вулиці вікно, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився повторного, хоча належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №390606, довідкою про результати проведення перевірки, рапортом працівника поліції, заявою потерпілої,письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи.
В зв'язку з тим, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в користь держави у розмірі 605,60 грн.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня вручення копії постанови до Львівського апеляційного суду.
Суддя Бачун О. І.