справа № 361/548/25
провадження № 3/361/221/25
13.02.2025 м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Сіренко Н.С., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Броварського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 51 КУпАП -
14.12.2024 о 15 год. 15 хв. в приміщенні торгівельного залу магазину «АТБ», який розташований за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Героїв України, 21, гр. ОСОБА_1 здійснила дрібне викрадення чужого майна, таємно викрала з полиці магазину продукти харчування, а саме ковбасу «М'ясна лавка» Своя лінія загальною вартістю 253,20 грн. без ПДВ, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.
Розгляд справи неодноразово відкладався для забезпечення права ОСОБА_1 бути присутньою в судовому засіданні та надати свої пояснення, однак вона у судові засідання, призначені на 28.01.2025 та 13.02.2025 не прибула, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, шляхом доставлення SMS-повідомлень щодо документу "Судова повістка про виклик до суду" на вказаний нею номер телефону, а також надіслання судових повісток за місцем проживання ОСОБА_1 , однак направлена судом кореспонденція повертається до суду не врученою адресату з поміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Верховний Суд у постанові від 18.023.2021 у справі № 911/3142/19 сформував правовий висновок про те, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, в даному випадку, суду. Обов'язок «повідомити» полягає у тому, щоб інформувати учасника про засідання, а не забезпечити його участь в цьому засіданні (правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25 квітня 2018 року у справі № 800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження № 11-268заі18).
Обов'язкову явку особи, що притягається до адміністративної відповідальності з боку поліції не забезпечено, застосований постановою від 28.01.2025 привід ОСОБА_1 у судове засідання не виконано.
Таким чином, суд вжив всіх можливих заходів для забезпечення явки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у судові засідання та її участі у судовому розгляді.
До того ж ОСОБА_1 була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, а також про те, що розгляд справи відбудеться за сповіщенням суду, однак заходів для явки до суду не вжила, розглядом справи не цікавиться.
З огляду на те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, не подала письмових заперечень проти протоколу, то суддя вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, вважаю за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП та призводить до необґрунтованих процесуальних витрат.
За наведених обставин суд не вбачає у здійсненні розгляду справи без присутності ОСОБА_1 порушень її прав на здійснення власного захисту. Також суд враховує той факт що, обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, який було складено уповноваженим працівником поліції у встановленому порядку відповідно до закону, ОСОБА_1 не оспорювала, скарг на дії працівників поліції не заявляла.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_1 містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КУпАП, її вина повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 08.01.2025 серії ВАД № 582150, із змістом якого ОСОБА_1 ознайомилася, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію по факту вчинення крадіжки товару з магазину «АТБ» від 14.12.2024, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 14.12.2024, в яких він підтверджує скоєння крадіжки ковбаси «М'ясна лавка» Своя лінія загальною вартістю 253,20 грн. без ПДВ особою, яку в подальшому було запрошено до кімнати поліції для складання матеріалів, податковою накладною про вартість викраденого товару, та іншими матеріалами справи.
Вказані документи, відповідно до ст. 251 КУпАП, є доказами в справі про адміністративне правопорушення, які узгоджуються між собою.
Дії ОСОБА_1 за вказаними фактами кваліфікую за ч. 1 ст. 51 КУпАП, як дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Пом'якшуючих чи обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин судом не встановлено.
Виходячи з наведеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, беручи до уваги особу правопорушника, яка не працює, а також інші обставини, що мають істотне значення, вважаю за необхідне у відношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 51 КУпАП, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 51 (в редакції станом на 03.08.2024), 268, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст. 308 КУпАП.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя Н.С.Сіренко