Справа № 357/1939/25
3/357/1433/25
11.02.2025 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Примаченко В.О., суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Примаченко В.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Полтавської області, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за ч. 1 ст. 184 КУпАП,
11.02.2025 до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшли адміністративні матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
28.01.2025 року щодо ОСОБА_1 інспектором СЮП ВВГ Білоцерківського районного управління поліції Стадніком А.М. складено протокол серії ВАД № 242570 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення батько ОСОБА_1 відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 150 Сімейного Кодексу України (неналежно виховали дитину щодо поваги права та свобод інших людей, не піклувались про її духовний та моральний розвиток) ухилився від виконання своїх обов'язків по вихованню малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що призвело до того, що 11.01.2025 о 15:00 год. останній, перебуваючи в м. Біла Церква, мкр. Гайок (парк Олександрія), який був учасником події та не попередив і не вчинив будь-яких заходів, спрямованих щодо припинення вчинення кримінального правопорушення щодо малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При підготовці до розгляду справи встановлено наступне.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 242570 від 28.01.2025 зазначено, що до протоколу додаються матеріали перевірки.
З доданих до протоколу матеріалів видно, що жодних матеріалів перевірки вони не містять.
Натомість до протоколу додано:
копію письмової заяви ОСОБА_4 від 15.01.2025;
копію письмової заяви ОСОБА_4 від 11.01.2025;
копію електронного рапорту помічника чергового Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області Козленка Д.В. від 11.01.2025;
копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 16.01.2025 по кримінальному провадженню № 12025116030000027;
копію протоколу допиту малолітньої потерпілої ОСОБА_3 від 20.01.2025;
копію листа старшого слідчого слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області М. Качали № СЕД-12543-2025 від 29.01.2025;
копію протоколу допиту малолітнього (неповнолітнього) свідка ОСОБА_2 від 23.01.2025;
фотознімок.
Суддею встановлено, що протоколи допиту малолітніх потерпілої та свідка зафіксовані на відеозаписах а тому їх зміст у протоколах не зазначено. Відеозаписи допитів малолітніх потерпілої ОСОБА_3 та свідка ОСОБА_2 до матеріалів справи не додано.
В листі старшого слідчого слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області М. Качали № СЕД-12543-2025 від 29.01.2025 зазначено, що в ході досудового розслідування кримінального провадження № 12025116030000027 від 16.01.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 127, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 300 КК України за фактом катування, вимагання та виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості відносно малолітньої ОСОБА_3 встановлено, що учасниками події були 12 неповнолітніх осіб. Серед яких в даному переліку осіб є ОСОБА_2 .
ОСОБА_2 відсутній на фотознімку (а.с. 13), де зафіксовані та перелічені неповнолітні особи, які були учасниками події.
Відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП настає у разі ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Незважаючи на те, що предметом доказування у вказаній категорії справ є саме встановлення факту ухилення у формі дії або бездіяльності від виконання передбачених законодавством обов'язків, інспектором сектору ювенальної превенції Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області, який здійснював провадження, всупереч вимогам ст. 245 КУпАП не було проведено всебічного повного та об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема не зібрані дані житлово-побутових умов сім'ї, умов проживання дитини, даних які б свідчили про стан виконання батьками покладених на них законом обов'язків з виховання, навчання і розвитку дитини з яких суд міг би зробити висновок про наявність або відсутність винуватості особи не взято пояснення у свідків з цього приводу.
Вищевказані обставини позбавляють су можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та прийняти по справі законне й обґрунтоване судове рішення.
Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення до Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Національної поліції України для дооформлення.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 245, 256, ч. 2 ст. 268 КУпАП та відповідно до ч. 1 ст. 184 КУпАП,
Повернути справу щодо ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП до Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Національної поліції України для дооформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяВіктор ПРИМАЧЕНКО