СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/745/25
ун. № 759/2251/25
12 лютого 2025 року місто Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, подане в кримінальному провадженні за № 42023110000000094 від 23.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
Старший слідчий СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивоване тим, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області зідйснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42023110000000094 від 23.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2022-2024 років керівництво та службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , її виконавчих органів (окремих структурних підрозділів) налагодили схему з розкрадання бюджетних коштів, які виділяються для відновлення житлового фонду та інфраструктури населених пунктів ІНФОРМАЦІЯ_2 , зруйнованих та пошкоджених внаслідок бойових дій, шляхом укладення прямих договорів підряду з підконтрольними та взаємопов'язаними між собою суб'єктами господарювання: ФОП ОСОБА_5 , РНОКПП: НОМЕР_1 , ФОП ОСОБА_6 , РНОКПП: НОМЕР_2 , та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) на виконання істотної частини робіт з поточного та капітального ремонтів пошкоджених об'єктів житлового фонду та цивільної інфраструктури, відновлення зруйнованих будинків шляхом будівництва нових, за рахунок бюджетних коштів ІНФОРМАЦІЯ_2 , надання субвенцій (здійснення співфінансування) з обласного бюджету Київської області та Державного бюджету України.
В свою чергу, дані суб'єкти господарювання через завищення кошторисної вартості виконаних будівельних робіт, а також шляхом проведення фіктивних (безтоварних) фінансово-господарських операцій отримують можливість вивести частину перерахованих бюджетних коштів у готівку, які в подальшому розподіляють як неправомірну вигоду між учасниками групи. Таким чином, за прямого сприяння та активних дій всіх учасників групи підрядники привласнюють бюджетні кошти, які виділяються на вказані цілі.
Так, 01.11.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ФОП ОСОБА_5 , РНОКПП: НОМЕР_1 , укладений договір підряду №377 на відновлювальні роботи та заходи з усунення аварій шляхом поточного ремонту в Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Бучанської міської ради, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 на суму 2 012 861, 29 грн.
17.11.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_4 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір №449 на відновлювальні роботи та заходи з усунення аварій шляхом поточного ремонту в комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (дошкільне відділення) ІНФОРМАЦІЯ_7 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .
20.12.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №513 на заходи з усунення аварій в житловому фонді-поточний ремонт житлового будинку по АДРЕСА_3 на суму 1 662 265, 39 грн.
20.12.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №518 на капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_4 - заходи з усунення аварій в багатоквартирному житловому фонді. на суму 4 192 234,04 грн.
26.12.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №552 на поточний ремонт пошкоджених житлових будинків по АДРЕСА_5 - заходи з усунення аварій у житловому фонді, на суму 2 926 774 ,19 грн.
01.02.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_9 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №17 на поточний ремонт покрівлі сільського клубу з метою усунення аварій, які виникли внаслідок воєнних дій по АДРЕСА_4 на суму 1 169 803,73 грн.
10.04.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №122 на поточний ремонт житлового фонду по АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , АДРЕСА_10 , 8, АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_14 , АДРЕСА_15 , 2, АДРЕСА_15 на суму 19 062 841,87 грн.
12.07.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_8 та ФОП ОСОБА_5 укладений договір підряду №240 на поточний ремонт житлового фонду по АДРЕСА_16 -заходи з усунення аварій у житловому фонді на суму 2 048 723,57 грн.
По вказаним договорам підряду замовниками здійснено видатки бюджетних коштів (кошти місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відповідно до узгоджених актів прийняття виконаних будівельних робіт, довідок про вартість будівельних робіт та витрати, а також підсумкових відомостей ресурсів.
Водночас, абзацом 1 пункту 3 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11.05.2011 №560 визначено, що під час дії воєнного стану розроблення проектів будівництва з капітального ремонту об'єктів (незалежно від класу наслідків (відповідальності), пошкоджених в результаті воєнних дій, допускається здійснювати у складі: 1) дефектного акта, у якому визначаються фізичні обсяги робіт; 2) пояснювальної записки, в якій зазначаються умови виконання робіт, та 3) кошторисної документації на підставі звіту за результатами обстеження, розробленого відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва, затвердженого постановою КМУ від 12.04.2017 №257.
Зазначений звіт повинен містити: 3.1) висновок про технічний стан об'єкта; 3.2) відомість пошкоджених (зруйнованих) конструкцій, інженерних систем (із зазначенням ступеня та обсягів пошкоджень, їх технічного стану); 3.3) а також рекомендовані заходи з відновлення експлуатаційної придатності об'єкта.
Рішення щодо обсягу проектної документації (щодо можливості розроблення проекту будівництва у складі дефектного акта, пояснювальної записки та кошторисної документації) приймається головним архітектором проекту та/або головним інженером проекту за погодженням із замовником, що зазначається у завданні на проектування
Згідно пункту 3 Порядку застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_10 від 25.06.2021 №162 застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві є обов'язковим для визначення вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії.
За змістом пункту 8 цього Порядку кошторисна вартість об'єктів будівництва, що визначається на стадії проектування, розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об'єкту будівництва, та поточних цін на них.
За вимогами пункту 4.9. Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом ІНФОРМАЦІЯ_10 від 01.11.2021 №281 (далі за текстом - Настанова) поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного замовником аналізу цін (при рівних якісних характеристиках) за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, яка склалася на момент розроблення проектної документації та має бути не вищою за середню ціну у регіоні.
Поточні ціни на матеріальні ресурси для об'єкта будівництва визначаються франко-приоб'єктний склад будівельного майданчика і на встановлену одиницю виміру враховують такі елементи вартості: 1) відпускну ціну (в тому числі, вартість тари, упаковки і реквізиту та вартість вантажних робіт); 2) вартість транспортування; 3) заготівельно-складські витрати.
Пунктом 5.10 Настанови передбачено, що поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного учасником процедури закупівлі (підрядником) аналізу цін (при рівних якісних характеристиках), за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, що склалася на дату оформлення ціни пропозиції та яка не повинна перевищувати середню ціну в регіоні.
Витрати з транспортування матеріальних ресурсів розраховуються на підставі їх нормативної кількості, відстані перевезень та чинних тарифів.
Загальновиробничі та адміністративні витрати, а також прибуток враховуються в ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірній ціні) в цілому по об'єкту будівництва і обчислюються з урахуванням трудовитрат робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні власного автомобільного транспорту.
Заготівельно-складські витрати розраховуються виходячи з відповідних статей цих витрат та обсягів матеріальних ресурсів, які зберігаються на складах та застосовуються безпосередньо на об'єкті будівництва, потужності організації та обсягів робіт по цьому об'єкту будівництва або за домовленістю сторін за відсотковими показниками, передбаченими в інвесторській кошторисній документації, що обумовлюється договором.
Пунктом 6.2 Настанови передбачено, що за твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.
Абз 4 п. 10 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 №560, передбачено, що обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тис. гривень, а під час дії воєнного стану - 1 млн. гривень, - щодо кошторисної частини проекту будівництва;
Відповідно до п. 8 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 №560, експертна організація, яка проводить експертизу, визначається замовником будівництва.
Експертизу не може проводити розробник проекту будівництва.
Замовником експертизи є: - замовник будівництва; - проектувальник, якщо це передбачено договором на виконання проектно-вишукувальних робіт.
Згідно п. 15 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 №560, експертна організація за результатами проведеної експертизи подає її замовникові експертний звіт, складений відповідно до настанов щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво об'єктів (ДСТУ 8907): позитивний - про відповідність проекту будівництва вимогам містобудівного законодавства України, будівельних норм, нормативних документів, містобудівній документації, містобудівним умовам і обмеженням (зокрема щодо відповідності містобудівних умов і обмежень містобудівній документації на місцевому рівні, дотримання вимог щодо допустимого відсотка забудови земельної ділянки, гранично допустимої висоти будівництва та щільності населення), технічним умовам та іншим вихідним даним на проектування, законодавству про охорону культурної спадщини, правильність визначення техніко-економічних (технічних) показників, дотримання вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, зокрема щодо додержання нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, кошторисної частини проекту будівництва.
Затвердження (схвалення) проектів будівництва здійснюється на підставі позитивного експертного звіту, визначеного абзацом другим цього пункту.
Нормою п. 10.2 Настанови щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво (ДСТУ 8907:2019), затвердженої наказом ДП « ІНФОРМАЦІЯ_11 » від 15.10.2019 №311, передбачено, що справа експертизи проектної документації на будівництво, що формується при її прийманні, супроводжується ГЕПом протягом усього часу проведення експертизи та складається з таких матеріалів відповідно до опису в залежності від напрямів проведення експертизи: - інформації по проектній документації на будівництво відповідно до 5.3 цього стандарту; - оригіналів або копій договору на проведення експертизи між замовником експертизи і експертною організацією із розрахунком вартості експертизи; - оригіналів або копій цивільно-правових договорів із залученими до проведення експертизи експертами, фахівцями; - оригіналів або копій актів приймання-передачі виконаних робіт; - листів з питань проведення експертизи проектної документації на будівництво; - одного примірника експертного звіту та обов'язкового додатку до нього; - зведеного кошторисного розрахунку із заявленою кошторисною вартістю, засвідченого підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; - виправленого зведеного кошторисного розрахунку за результатами експертизи, засвідчений підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; - переліку матеріалів, устаткування, меблів, інвентарю, погодженого замовником будівництва, у разі розгляду кошторисної частини проектної документації; - копії вихідних даних, засвідчені замовником відповідно до ДСТУ 4163.
Згідно п. 10.8 вказаної Настанови (ДСТУ 8907:2019) визначено, що усі матеріали, перелічені в 10.2, прошивають (за описом) в одну книгу та передають на постійне зберігання до архіву справ експертизи проектної документації на будівництво.
Досудовим розслідуванням встановлено, що експертизу кошторисної частини проектної документації проводила ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), місцезнаходження: АДРЕСА_17 .
У зв'язку з цим, органу досудового розслідування для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, необхідно встановити та дослідити документацію, яка лягла в основу визначення кошторисної вартості об'єктів будівництва (ціноутворення) за зазначеними вище договорами підряду та на підставі яких розпорядниками коштів місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснено видатки бюджету.
На даний момент у кримінальному провадженні призначено та проводиться ряд судових експертиз щодо визначення вартості фактично виконаних будівельних робіт по вказаним договорам підряду та встановлення суми матеріального збитку (шкоди), завданої неправомірними (злочинними) діями бюджету місцевого бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 . Тому необхідно здійснити тимчасовий доступ до оригіналів документів, володільцем яких є експертна організація ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), та вилучити оригінали документів щодо проведення експертизи кошторисної частини проекту будівництва (проектної документації) по перерахованих вище об'єктах будівництва, зокрема: 1. Справи експертизи проектної документації на будівництво, з наступним переліком документації, передбаченої п. 10.2 Настанови щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво (ДСТУ 8907:2019): - інформації по проектній документації на будівництво відповідно до 5.3 Настанови; - оригіналів або копій договору на проведення експертизи між замовником експертизи і експертною організацією із розрахунком вартості експертизи; - оригіналів або копій цивільно-правових договорів із залученими до проведення експертизи експертами, фахівцями; - оригіналів або копій актів приймання-передачі виконаних робіт; - листів з питань проведення експертизи проектної документації на будівництво; - одного примірника експертного звіту та обов'язкового додатку до нього; - зведеного кошторисного розрахунку із заявленою кошторисною вартістю, засвідченого підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; - виправленого зведеного кошторисного розрахунку за результатами експертизи, засвідчений підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; - переліку матеріалів, устаткування, меблів, інвентарю, погодженого замовником будівництва, у разі розгляду кошторисної частини проектної документації; - копії вихідних даних, засвідчені замовником відповідно до ДСТУ 4163. Листи-замовлення, надані замовником на проведення експертизи з матеріалами проектної документації. Акти прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) щодо проведення експертизи. Рахунки на оплату проведення експертизи з фінансовими документами, які підтверджують надходження оплати за укладеними договорами.
Іншим способом довести обставини вчинення кримінальних правопорушень, окрім як шляхом отримання доступу до документів, володільцем яких є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), неможливо.
Окрім того, вказані документи мають суттєве значення для досудового розслідування, оскільки вони необхідні для проведення судових експертиз з метою ідентифікації осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.
У судове засідання старший слідчий не з'явився, просив розглянути клопотання за його відсутності.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проходив без участі особи, у володінні якої знаходяться документи, доступ до яких планується отримати органом досудового розслідування.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Дослідивши клопотання та матеріали, якими старший слідчий обґрунтовує доводи клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий суддя дійшов до таких висновків.
Як встановлено в судовому засіданні, відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області зідйснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42023110000000094 від 23.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Відповідно до п. 3 постанови заступника начальника СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_7 про призначення групи слідчих від 18.05.2023, місцем проведення досудового розслідування визначено за відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Київській області, а саме за адресою: місто Київ, вул. Святошинська, 2-А. Відтак, клопотання подано з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів.
Отже, надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставини, передбачених ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України.
Як встановлено у судовому засіданні клопотання відповідає вимогам, передбачених ч. 2 ст. 160 КПК України.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що старший слідчий у своєму клопотанні довів наявність підстав вважати, що відповідні документи, перебувають або можуть перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, підозрюваних у вчинені кримінального правопорушення, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи мету тимчасового доступу до документів, слідчий суддя вважає достатнім надання дозволу на вилучення копій цих документів, завірених належним чином.
Водночас, клопотання старшого слідчого в частині надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів слідчим групи слідчих, прокурорам групи прокурорів, задоволенню не підлягає, оскільки старшим слідчим не ідентифіковано даних осіб.
Крім того, з урахуванням клопотання та матеріалів доданих до нього, враховуючи встановлені в судовому засіданні обставини, слідчий суддя доходить висновку про необґрунтованість доводів клопотання старшого слідчого в частині «у випадку, якщо виїмка або вилучення зазначених документів проводилась у встановленому законодавством порядку - зобов'язати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), видати належним чином завірені копії документів, які підтверджують їх вилучення».
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання старшого слідчого підлягає частковому задоволенню.
Крім того, слідчий суддя оцінює потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи.
Керуючись ст. 131, 132, 159-166, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, подане в кримінальному провадженні за № 42023110000000094 від 23.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 на здійснення тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю ознайомитися та зробити їх копії у паперовому вигляді або на електронний носій інформації, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за адресою: АДРЕСА_17 , щодо проведення експертизи кошторисної частини проекту будівництва (проектної документації) по наступних об'єктах будівництва: відновлювальні роботи та заходи з усунення аварій шляхом поточного ремонту в Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Бучанської міської ради, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 ; відновлювальні роботи та заходи з усунення аварій шляхом поточного ремонту в комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (дошкільне відділення) Бучанської міської ради, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 ; заходи з усунення аварій в житловому фонді-поточний ремонт житлового будинку по АДРЕСА_3 : капітальний ремонт багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_4 - заходи з усунення аварій в багатоквартирному житловому фонді; поточний ремонт пошкоджених житлових будинків по АДРЕСА_5 - заходи з усунення аварій у житловому фонді; поточний ремонт покрівлі сільського клубу з метою усунення аварій, які виникли внаслідок воєнних дій по АДРЕСА_4 ; поточний ремонт житлового фонду по АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_8 , АДРЕСА_9 , АДРЕСА_10 , АДРЕСА_18 , АДРЕСА_11 , АДРЕСА_12 , АДРЕСА_13 , АДРЕСА_14 , АДРЕСА_15 , АДРЕСА_3 , АДРЕСА_15 ; поточний ремонт житлового фонду по АДРЕСА_16 - заходи з усунення аварій у житловому фонді.
Справи експертизи проектної документації на будівництво, з наступним переліком документації, передбаченої п. 10.2 Настанови щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво (ДСТУ 8907:2019): інформації по проектній документації на будівництво відповідно до 5.3 Настанови; копій договору на проведення експертизи між замовником експертизи і експертною організацією із розрахунком вартості експертизи; копій цивільно-правових договорів із залученими до проведення експертизи експертами, фахівцями; копій актів приймання-передачі виконаних робіт; листів з питань проведення експертизи проектної документації на будівництво; одного примірника експертного звіту та обов'язкового додатку до нього; зведеного кошторисного розрахунку із заявленою кошторисною вартістю, засвідченого підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; виправленого зведеного кошторисного розрахунку за результатами експертизи, засвідчений підписом і печаткою відповідального виконавця проектувальника; переліку матеріалів, устаткування, меблів, інвентарю, погодженого замовником будівництва, у разі розгляду кошторисної частини проектної документації; копії вихідних даних, засвідчені замовником відповідно до ДСТУ 4163; листи-замовлення, надані замовником на проведення експертизи з матеріалами проектної документації; акти прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) щодо проведення експертизи; рахунки на оплату проведення експертизи з фінансовими документами, які підтверджують надходження оплати за укладеними договорами.
У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.
Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення ухвали.
Роз'яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1