Ухвала від 10.02.2025 по справі 208/1058/25

справа № 208/1058/25

№ провадження 1-кп/208/903/25

УХВАЛА

Іменем України

10 лютого 2025 р. м. Кам'янське

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 (в режимі ВКЗ), підозрюваного ОСОБА_4 (в режимі ВКЗ),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні №62024050010015438 від 09.12.2024 року за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Лозова Харківської області, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, одруженого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, військовослужбовця військової служби за призовом по мобілізації, водія-електрика військової частини НОМЕР_1 , солдата, згідно з ст. 89 КК України не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Солдат ОСОБА_4 підозрюється у тому, що він, будучи військовослужбовцем військової служби за мобілізацією, перебуваючи на посаді старшого оператора 2 відділення протитанкових ракетних комплексів 2 механізованого батальйону військової частини НОМЕР_2 , в порушення вимог ст.ст. 17, 65 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про оборону України», ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу», ст.ст. 11, 12, 16, 127, 128, 129, 130, 199, 216 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, 28.01.2024, тобто в умовах воєнного стану, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою тимчасово ухилитися від військової служби без поважних причин та з мотивів небажання тимчасово переносити труднощі військової служби, через особисту недисциплінованість та несумлінне ставлення до виконання своїх службових обов?язків, без відповідних дозволів командирів та начальників, самовільно залишив місце служби у АДРЕСА_2 , а вільний час використовував на власний розсуд, не пов?язуючи його із виконанням обов?язків з військової служби до моменту самостійного прибуття 10.01.2025 до Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Маріуполі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську.

Враховуючи позицію підозрюваного, який вину у скоєнні злочину не заперечував, суд вважає вірною кваліфікацію його дії за ч. 5 ст. 407КК України як нез'явлення вчасно на службу без поважних причин, військовослужбовця тривалістю понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, прохав кримінальне провадження закрити, направити ОСОБА_4 до військової частини.

Підозрюваний клопотання підтримав, розкаявся.

Статтею 401 ч.5 КК України передбачено, що особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.

Ст. 288 КПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

У разі закриття судом кримінального провадження та звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 401 Кримінального кодексу України, суд своєю ухвалою зобов'язує після набрання такою ухвалою законної сили невідкладно поновити звільнену особу на військовій службі та звільнену особу не пізніше 72 годин зобов'язує прибути до відповідної військової частини або місця служби для продовження проходження військової служби.

Судом було роз'яснено наслідки звільнення особи від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав.

Враховуючи, що обвинувачений раніше не притягувався до кримінальної відповідальності за ст. 407, 408 КК України, добровільно звернувся із клопотанням про намір повернутися до військової частини для продовження проходження військової служби, при цьому надано письмову згоду командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби, суд вбачає підстави для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

Враховуючи дані обставини, суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 407 КК України та закрити кримінальне провадження.

Потерпілі у кримінальному провадженні відсутні.

Майнова шкода державі не заподіяна.

Цивільний позов не заявлено.

Витрати на залучення експертів відсутні.

Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Запобіжний захід обвинуваченому не обирався.

Керуючись ст. 401 КК України, ст. 284, 286, 288 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про звільнення особи від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні №62024050010015438 від 09.12.2024 року за підозрою ОСОБА_4 , задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 407 КК України відповідно до ч. 5 ст. 401 КК України.

Кримінальне провадження стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за обвинуваченням у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, закрити відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Зобов'язати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше 72 годин після набрання ухвалою законної сили прибути до Військової частини НОМЕР_1 для продовження проходження військової служби.

Зобов'язати командира військової частини НОМЕР_1 поновити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на військовій службі негайно після його прибуття до військової частини.

Ухвала може бути оскаржена в частині звільнення від кримінальної відповідальності до Дніпровського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Заводський районний суд м. Дніпродзержинська.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
125094567
Наступний документ
125094569
Інформація про рішення:
№ рішення: 125094568
№ справи: 208/1058/25
Дата рішення: 10.02.2025
Дата публікації: 13.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Заводський районний суд міста Кам’янського
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення); Самовільне залишення військової частини або місця служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.02.2025)
Дата надходження: 21.01.2025
Розклад засідань:
10.02.2025 10:30 Заводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТОКАРЄВ АРТЕМ ГЕННАДІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ТОКАРЄВ АРТЕМ ГЕННАДІЙОВИЧ
обвинувачений:
Білик Владислав Анатолійович
прокурор:
Романюк Р.Л.