Справа №496/380/21
Провадження №1-кп/516/1/25
12 лютого 2025 рокум.Теплодар
Теплодарський міський суд Одеської області у складі:
головуючої, судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора Біляївської окружної прокуратури ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Теплодар Одеської області кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, внесеного у Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12019160000000364.
В провадженні Теплодарського міського суду Одеської області знаходиться на розгляді кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення йому захисника з центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, оскільки він відмовився від послуг адвоката ОСОБА_5 , і крім того у нього закінчилася дія договору з адвокатом ОСОБА_5 , який здійснював його захист в суді. Наразі у нього відсутня фінансова можливість укласти договір з іншим адвокатом, однак здійснювати свій захист самостійно він не має можливості.
У відповідності зі ст. 48 КПК України, захисник може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за проханням чи згодою підозрюваного, обвинуваченого до участі у кримінальному провадженні.
Згідно з ч.1 ст. 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов'язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо: відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов'язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника; підозрюваний, обвинувачений заявив клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об'єктивних причин не може його залучити самостійно; слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд вирішить, що обставини кримінального провадження вимагають участі захисника, а підозрюваний, обвинувачений не залучив його. Захисник може бути залучений слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом в інших випадках, передбачених законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КПК України у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий, прокурор виносить постанову, а слідчий суддя та суд постановляє ухвалу, якою доручає відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правової допомоги, призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття у зазначені у постанові (ухвалі) час і місце для участі у кримінальному провадженні.
Враховуючи вищенаведене, з метою забезпечення права на захист обвинуваченого, суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому ОСОБА_4 захисника, який в порядку встановленому законом уповноважений здійснювати захист його прав і законних інтересів та надавати йому необхідну юридичну допомогу під час розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, через Південний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги у Одеській області.
Керуючись ст. ст. 42, 48, 49, 52 КПК України, Законом України «Про безоплатну вторинну правову допомогу», суд
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 щодо призначення йому захисника - задовольнити.
Доручити Південному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (місцезнаходження: 65023, м. Одеса, вул. Л. Толстого, 6, e-mail: order@legalaid.od.ua) призначити захисника для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.
Забезпечити явку адвоката до Теплодарського міського суду Одеської області на розгляд вищезазначеної справи на 06 березня 2025 року на 10 год.00 хв..
Копію даної ухвали направити до Південного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги - для виконання.
Захисник до 06 березня 2025 року може ознайомитись із матеріалами кримінального провадження в приміщенні Теплодарського міського суду Одеської області (м. Теплодар, вул. Комунальна, 3).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/sud1530/gromadyanam/csz/.
Ухвала суду оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Суддя