Справа № 686/1990/25
Провадження № 3/686/1125/25
11 лютого 2025 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в особі судді Марцинкевича С.А., з участю секретаря Созанської Л.В., прокурорів Канюка М.Т., Петреченка В.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи членом медичної комісії для проведення медичного огляду військовозобов'язаних у КНП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр», являючись згідно підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 06.12.2024 о 09:54 год., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні цього адміністративного правопорушення підтверджується зізнавальними показами останнього в суді та сукупністю зібраних і досліджених у справі доказів, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення, наказу КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради №125 ОД від 13.03.2023 року про проведення контрольно-медичних оглядів під час призову громадян України на строкову військову службу, мобілізації у АДРЕСА_2 , до Збройних Сил України та інших військових формувань України, утворених відповідно до законодавства України та додатку №1 до нього; наказу КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради №447ОД від 17.11.2023 року Про забезпечення виконання антикорупційного законодавства щодо відновлення декларування та листком ознайомлень складів медичних комісій із таким наказом, даними журналу ознайомлення працівників з Антикорупційною програмою, даними Єдиного державного реєстру декларацій на підтвердження подачі ОСОБА_1 декларації 06.12.2024 року.
Матеріали справи не містять даних про поважні причини, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно, не пізніше 01.04.2024 року, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено таких і судом.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Оцінюючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена та його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Суд враховує, що ОСОБА_1 визнав свою провину, що пом'якшує його відповідальність. Обставини, які б обтяжували відповідальність, - відсутні.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, а також інші в сукупності обставини та їх поєднання, суд дійшов висновку накласти на ОСОБА_1 стягнення, з урахуванням положень ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 36, 401, 283, 284, 294 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя: