Справа № 464/5700/24
пр.№ 1-кс/464/160/25
11 лютого 2025 року м.Львів
Слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024142410000290 від 25.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
встановив:
У клопотанні старшого дізнавача СД ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженому із прокурором Франківської окружної прокуратури міста Львова ОСОБА_4 , ставиться питання про тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення таких даних у Львівському відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: повної інформації кому належить банківський рахунок № НОМЕР_3 , відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; коли і на чиє ім'я була відкрита, копії заяви та документів, що слугували підставою відкриття банківської картки, фотознімків під час знаходження паспорта громадянина України (ID - картки) в руках або інших фотознімків відповідно до вимог Банку, комп'ютерної роздруківки руху коштів з повною щохвилинним розшифруванням платежів (дата і сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, переказ, списання, видача грошових коштів, місце зняття грошових коштів, фото із банкоматів, за допомогою, яких знімалися грошові кошти), за період з 24.08.2024 по теперішній час, в паперовому та електронному вигляді та документів, які містять інформацію про реєстрацію у системі Інтернет-банкінгу, IP адреси чи інші ідентифікуючі ознаки пристроїв з яких здійснювався вхід із зазначення дати, часу та місця (GPS-координат) входу в облікові записи, дій, які вчинялись у облікових записах, у тому числі відомості про здійснені платежі по банківському рахунку № НОМЕР_3 , який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в період часу з 24.08.2024 по теперішній час.
В обґрунтування клопотання старший дізнавач покликається на те, що СД ВП №2 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024142410000290 від 25.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
На розгляд клопотання старший дізнавач не з'явився, у клопотанні просив розгляд такого здійснювати за його відсутності.
Представник AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належними чином.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Оглянувши матеріали клопотання, приходжу до такого висновку.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Враховуючи те, що необхідні документи, які знаходяться у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", хоча і містять охоронювану законом таємницю, проте мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, відтак можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення та мати доказове значення у справі, іншими способами здобути таку інформацію неможливо, а тому клопотання необхідно задовольнити.
Керуючись статтями 163, 164 КПК України, -
ухвалив :
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять банківську таємницю, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення таких даних у Львівському відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- повної інформації кому належить банківський рахунок № НОМЕР_3 , відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »; коли і на чиє ім'я була відкрита, копії заяви та документів, що слугували підставою відкриття банківської картки, фотознімків під час знаходження паспорта громадянина України (ID - картки) в руках або інших фотознімків відповідно до вимог Банку, комп'ютерної роздруківки руху коштів з повною щохвилинним розшифруванням платежів (дата і сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, переказ, списання, видача грошових коштів, місце зняття грошових коштів, фото із банкоматів, за допомогою, яких знімалися грошові кошти), за період з 24.08.2024 по теперішній час, в паперовому та електронному вигляді.
-документи, які містять інформацію про реєстрацію у системі Інтернет-банкінгу, IP адреси чи інші ідентифікуючі ознаки пристроїв з яких здійснювався вхід із зазначення дати, часу та місця (GPS-координат) входу в облікові записи, дій, які вчинялись у облікових записах, у тому числі відомості про здійснені платежі по банківському рахунку № НОМЕР_3 , який відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в період часу з 24.08.2024 по теперішній час.
Вказану інформацію необхідно надати на магнітному і паперовому носіях та надати можливість вилучення належним чином звірених копій документів, що містять таку інформацію.
Виконання ухвали слідчого судді Сихівського районного суду м. Львова покласти на дізнавачів СД ВП № 2 ЛРУП № 2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та старших дізнавачів СД ВП № 2 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_3 , ОСОБА_12 .
Обов'язок виконання ухвали слідчого судді покласти на AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення (ст.164 КПК України).
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Відповідно до ст.309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1