Справа №766/1920/25
н/п 1-в/766/293/25
про продовження адміністративного нагляду
10.02.2025 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання начальника відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, раніше судимого:
- засуджений вироком Херсонського міського суду Херсонської області від 03.11.2017 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Звільнений 16.12.2019 року з «Північної виправної колонії №90» на підставі ухвали від 06.12.2019 року Білозерського районного суду Херсонської області згідно ст. 81 КК України,-
Начальник відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду по відношенню до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування подання посилається на ту обставину, що 12.08.2024 року відносно ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців. ОСОБА_4 перебуваючи під адміністративним наглядом, судимість не знята та не погашена в установленному законом порядку, на шлях виправлення не стає, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_4 протягом року задокументовано 16 адміністративних матеріалів, за якими його притягнуто до адміністративної відповідальності. Крім того, зазначив, що ОСОБА_4 під час перебування під адміністративним наглядом неодноразово попереджався відділом поліції №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду, проте він належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став та вчиняв адміністративні правопорушення, постійної роботи не має, на життя заробляє тимчасовими заробітками, за місцем мешкання характеризується негативно, має вузьке коло друзів, підтримує стосунки з раніше судимими особами, та особами, які ведуть антигромадський спосіб життя. Просив вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на шість місяців з такими обмеженнями:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання, як в межах населеного пункту так і за його межами;
-заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборона виїзду за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
- з'являтись за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Представник поліції ОСОБА_5 надав до суду заяву, якою просив подання задовольнити та розглянути у його відсутність.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, якою не заперечував проти задоволення подання та просив розглянути у його відсутність.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
У зв'язку з цим, оскільки учасники процесу в судове засідання не з'явились, фіксація процесу технічними засобами не здійснюється.
Суд, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.
16.08.2023 року ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області відносно ОСОБА_4 , встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 12.08.2024 року ОСОБА_4 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до частини другої ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_4 у минулому судимий. Після звільнення по відбуттю строку покарання поведінка ОСОБА_4 свідчила, що він не бажає стати на шлях виправлення, за місцем мешкання характеризується негативно, постійної роботи не має, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Враховуючи кількість вчинених правопорушень ОСОБА_4 , відсутність позитивної соціальної характеристики, з метою запобігання скоєння ним повторних кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне продовжити йому адміністративний нагляд строком на 6 місяців, з переліком відповідних обмежень, а саме:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- заборонити відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборонити виїзд за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
Разом з цим, у задоволенні подання в частині покладення на ОСОБА_4 обов'язків: письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами; з'являтися за викликом працівників поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, слід відмовити, оскільки покладення таких обов'язків на засудженого не передбачено ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. ст. 4, 6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд, -
Подання начальника відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
Продовжити встановлений відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- заборонити відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборонити виїзд за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1