Справа № 212/814/25
2-н/212/202/25
11 лютого 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Козлов Д. О., розглянувши матеріали заяви Комунального підприємства "Кривбасводоканал" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованості по оплаті за отримані послуги з централізованого постачання холодної води, -
Заявник КП "Кривбасводоканал" звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу в якому просить суд стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заборгованість по оплаті за отримані послуги з централізованого постачання холодної води, яка виникла за адресою: АДРЕСА_1 .
Розглянувши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст.5 ст. 165 ЦПК України у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
На виконання вимог ч. 5 ст. 165 ЦПК України судом до Департаменту адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради було направлено запит щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання боржника.
Згідно відповіді на запит, отриманої судом 10 лютого 2025 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знята з реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 , з 31 січня 2025 року.
Відповідно до п.8 ч.1ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу.
Матеріалами справи не підтверджено законність вимог КП "Кривбасводоканал" до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по оплаті за отримані послуги з централізованого постачання холодної води, оскільки доказів того, що вона є власником, або споживачем послуг за адресою: АДРЕСА_1 , матеріали справи не містять.
Проте заявлені вимоги про стягнення з ОСОБА_1 на користь КП "Кривбасводоканал" заборгованості за отримані послуги з централізованого постачання холодної води відносяться до тих, за якими може бути видано судовий наказ.
На підставі викладеного, керуючись ст. 165 ЦПК України, суддя -
У видачі судового наказу за заявою Комунального підприємства "Кривбасводоканал" в частині вимог про стягнення з ОСОБА_2 заборгованості за отримані послуги з централізованого постачання холодної води - відмовити.
Роз"яснити заявнику, що відповідно до ч. 2 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 2-1, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.
Ухвалу складено та підписано 11 лютого 2025 року.
Суддя Козлов Д.О