21 січня 2025 року Справа № 160/28956/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Дєєва М.В., при секретарі судового засідання - Сергієнко В.Ю., за участю: представника позивача - Заєць П.Л., представника відповідача - Мосесова А.Р. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАНДПРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ»
до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
30.10.2024 року через систему «Електронний суд» до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАНДПРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми «Р» №0566950707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 1 275 385 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 1038063,62 грн. та штрафні санкції 237 321,75 грн.
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми «ПС» №0566900707 від 05.09.2024 року, згідно застосовано штрафні санкції у сумі 22440 грн.
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми «Р» №2566920707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 18 427,28 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 16044,34 грн. та штрафні санкції 2382,94 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було проведено документальну позапланову перевірку ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ», за результатами якої складено акт перевірки №2134/04-36-07-07/39185256 від 29.07.2024 року, на підставі висновків акту було винесено спірні податкові повідомлення-рішення №0566950707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 1 275 385 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 1038063,62 грн. та штрафні санкції 237 321,75 грн, №0566900707 від 05.09.2024 року, згідно застосовано штрафні санкції у сумі 22440 грн та №2566920707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 18 427,28 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 16044,34 грн. та штрафні санкції 2382,94 грн. Позивач вважає, що вказані податкове повідомлення-рішення є неправомірними та підлягають скасуванню, оскільки не відповідають чинному законодавству та прийняті на підставі хибних висновків, до яких дійшов відповідач в ході проведення перевірки. Спірні податкові повідомлення-рішення були прийняті передчасно, з порушення процедури та правил їх винесення. Товариство перед тим як подати відповідні декларації до податкового органу вже сплатило нараховані податкові зобов'язання з податку на нерухомість, та після того як грошові кошти були зараховані на рахунок податкового органу подавало відповідну звітність до податкової, але, дані обставини не були враховані перевіряючими під час проведення перевірки, як і те що не всі декларації які були прийняті податковим органом були враховані під час перевірки. Також, нарахування податкових зобов'язань позивачу з податку на нерухоме майно за 2015 та 2016 роки, згідно розрахунків до ППР від 05.09.2024 №0566950707 та №0566920707, здійснюються відповідачем поза межами строку давності визначених статтею 102 ПКУ, з урахуванням збільшення такого строку на час дії карантину та воєнного стану. З огляду на вищевикладене, позивач просив суд позовні вимоги задовольнити.
04.11.2024 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду залишено позов без руху, через невідповідність вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України та встановлено позивачу строк для усунення недоліків.
На виконання вимог ухвали від 04.11.2024 року позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.
15.11.2024 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.
29.11.2024 року від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого вказано, що відповідачем була проведена перевірка позивача в ході якої встановлені порушення вимог діючого законодавства. За наслідками встановлених порушень відповідачем складено акт перевірки та винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення. В ході перевірки ТОВ "СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ" за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 з урахуванням вищезазначених порушень встановлено, що платником податку не подано та не дотримано своєчасність терміну подання до контролюючому органу податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки за місцезнаходженням кожного об'єкту нерухомості окремо, чим порушено п.п. 266.7.5., п. 266.7 ст.266 ,п.п. 49.18.3., п. 49.18 ст. 49 ПКУ та з урахуванням п.п. 102.2.1., п. 102.2. ст. 102 ПКУ, п.52-5 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ. Відповідальність за неподання звітності передбачена ст.120 ПКУ. Відповідач вважає податкові повідомлення-рішення правомірними, та такими, що винесено відповідно до вимог діючого законодавства, у зв'язку з чим, підстави для їх скасування відсутні.
11.12.2024 року у підготовчому судовому засіданні закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.
09.01.2025 року у судовому засіданні під час розгляду справи по суті клопотання представників сторін про оголошення перерви для надання додаткових доказів задоволено та оголошено перерву на стадії розгляду справи по суті.
17.01.2025 року від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшли додаткові пояснення по справі, відповідно до яких долучено відзив від 29.11.2024 року.
21.01.2025 року від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшли пояснення по справі, відповідно до яких вказано, що відповідальність за неподання звітності передбачена ст.120 ПКУ. Також, вказано, що всі документи були надіслані позивачу у порядку визначеному пунктом 42.2 ст.42 ПКУ.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Головним управління ДПС у Дніпропетровській області було проведено документальну позапланову перевірку ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ», за результатами якої складено акт перевірки №2134/04-36-07-07/39185256 від 29.07.2024 року (далі - акт).
Відповідно до висновків акту документальною позаплановою виїзною перевіркою ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ШВЕСТ» з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за період з 01.01.2015 року по 31.12.2023 року з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за період з 01.01.2015 року по 31.12.2023 року встановлено порушення:
- пп.12.3.4 п.12.3 ст.12, пп.266.1.1 п.266.1, п. п. 266.5.1 п.266.5, п. п. 266.7.5 п. 266.7 ст.266 ПКУ та з урахуванням п.п. 102.2.1., п. 102.2. ст. 102 ПКУ, п.52-5 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ в зв'язку із не нарахуванням податкових зобов'язань ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в загальній сумі 1 054 107,96грн., у т.ч. 2015 рік - 41 914,93грн. (І квартал - 10 467,18грн., II квартал - 10 467,18грн., III квартал - 10467,19грн., IV квартал - 10 513,38грн.); 2016 рік- 95 991,49грн. (І квартал - 23 997,86грн., II квартал - 23 997,86грн., III квартал - 23 997,88грн., IV квартал - 23 997,89грн.); 2017 рік - 222 305,33грн. (І квартал - 55 667,33грн., II квартал - 55 546,00грн., III квартал - 55 546,00грн., IV квартал -55 546,00грн.); 2018 рік - 255194,90грн. (І квартал - 63 798,72грн., II квартал - 63 798,73грн.грн., III квартал - 63 798,73грн.грн., IV квартал - 63 798,72грн.); 2019 - 2 848,07грн. ( І квартал -712,01грн., II квартал - 712,02грн., III квартал - 712,02грн., IV квартал - 712,02грн.); 2020 - 24 104,02грн.(І квартал - -26 52,62грн., II квартал - 805,85грн., III квартал - 805,85грн., IV квартал - 805,90грн.); 2021 -4 095грн. (І квартал - 1023,75грн., II квартал - 1023,75грн., III квартал -1023,75грн., IV квартал - 1023,75грн.); 2022 - 258 605,75грн. (І квартал - 64 651,43грн., II квартал - 64 651,44грн., III квартал - 64 651,44грн., IV квартал - 64 651,44грн.); 2023 - 197 256,51грн. (І квартал - 49 314,13грн., II квартал - 49 314,13грн., III квартал - 49 314,13грн., IV квартал -49314,12грн.);
- п.п. 266.7.5., п. 266.7 ст.266, п.п. 49.18.3., п. 49.18 ст. 49 ПКУ та з урахуванням п.п. 102.2.1., п. 102.2. ст. 102 ПКУ, п.52-5 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ платником податку неподано та недотримано своєчасність терміну подання до контролюючому органу податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки за місцезнаходженням кожного об'єкту нерухомості окремо, за 2015, 2016, 2017,2018, 2019, 2020, 2021, 2022 та 2023 роки. Відповідальність за неподання звітності передбачена ст.120 ПКУ.
На підставі висновків акту №2134/04-36-07-07/39185256 від 29.07.2024 року від 12.06.2024 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було винесено оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0566950707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 1 275 385 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 1038063,62 грн. та штрафні санкції 237 321,75 грн, №0566900707 від 05.09.2024 року, згідно застосовано штрафні санкції у сумі 22440 грн та №2566920707 від 05.09.2024 року, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на загальну суму 18 427,28 грн. з яких основна сума грошового зобов'язання 16044,34 грн. та штрафні санкції 2382,94 грн.
Позивач вважає, що вищевказані податкові повідомлення-рішення є протиправними та такими, що підлягають скасуванню, що і стало підставою для звернення із цим адміністративним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
За правилами підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Частиною 1 статті 78 ПК України врегульовано, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених пунктами 78.1.1 - 78.1.22 ПК України.
Пунктами 78.4 - 78.7 статті 78 ПК України передбачено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.
Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.
Так, копію наказу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 08.07.2024 року №2805-п про проведення документальної позапланової виїзної перевірки 12.07.2024 року та наказ від 22.07.2024 року №3062-п про продовження документальної позапланової виїзної перевірки вручено довіреній особі директора ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» Ткач Ірині Іванівні та ознайомлено з направленнями на право проведення перевірки.
Таким чином, як свідчать матеріали справи, відповідачем дотримані вимоги чинного законодавства щодо призначення проведення документальної позапланової виїзної перевірки.
Крім того, слід зазначити, що позивачем до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області подано заперечення від 22 серпня 2024 року № 22/08 (вх. від 22.08.2024 №80529/6) на акт перевірки від 29.07.2024 № 2134/04-36-07-07/39185256.
Розгляд заперечень був призначений ГУ ДПС на 14 годину 02.09.2024 року, про що платника податків повідомлено листом від 22.08.2024 року №59531/6/04-36-07-07-08 (направлено на адресу: 49001, м.Дніпро, вул. Виконкомівська, 6.15, офіс 13-18 та повернуто конверт з відміткою «у зв'язку із закінченням терміну зберігання».).
Результати розгляду заперечень ТОВ «СКІ» викладені в листі від 04.09.2024 року № 62129/6/04-36-07-07-08 (направлено засобами поштового зв'язку на зазначену в АІС «Податковий блок» податкову адресу: 49000, вул. Виконкомівська, 6.15, офіс 13-18.
Платником податків вказане поштове відправлення не отримано з причини закінчення терміну зберігання та 03.10.2024 конверт повернуто до контролюючого органу.
Винесені податкові повідомлення рішення від 05.09.2024 року №0566950707, №0566920707, №0566900707 направлені засобами поштового зв'язку на податкову адресу зазначену в АІС «Податковий блок»: 49000, вул. Виконкомівська, 6.15, офіс 13-18. Однак, поштове відправлення 30.09.2024 повернуто до контролюючого органу з позначкою на конверті про відмову адресату (платника податків) в отримані відправлення.
Згідно п.п. 42.2 ст.. 42 ПКУ документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Згідно п.п. 42.5 ст.. 42 ПКУ у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків.
Відповідно до п. п. 42.2, п. п. 42.5 ст. 42 ПКУ надіслані та повернуті до контролюючого органу вищезазначені податкові повідомлення-рішення вважаються врученими.
Також, Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі п.19-1.1 СТ.19-1 ПКУ на адресу позивача направлялись листи від 15.06.2023 № 42744/6/04-36-04-06-18 та від 22.06.2023 № 44605/6/04-36-04-06-18 щодо неподання звітності по податку на нерухоме майно за період 2015 - 2023 років в розрізі відповідних об'єктів.
Платником податків лист від 15.06.2023 № 42744/6/04-36-04-06-18 отримано 18.07.2023 року.
Листом від 01.08.2023 № 01/08-1 (вх. ГУ ДПС 04.08.2023 № 76789/6) платником було повідомлено Головне управління ДПС у Дніпропетровській області про звільнення платника податків від обов'язку надання відповіді з причини відсутності обґрунтованих підстав для отримання інформації, конкретизованого опису інформації, що запитується та відомостей про призначення перевірки.
Лист від 22.06.2023 № 44605/6/04-36-04-06-18 повернутий 02.08.2023 не врученим.
Таким чином, відповідач здійснював надсилання документів на відому йому податкову адресу позивача відповідно до вимог ст. 42 ПК України.
Щодо порушень встановлених під час проведення перевірки, суд зазначає нступне.
Так, під час проведення перевірки ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 відповідно до наданих до перевірки договорів купівлі-продажу та даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності володіло об'єктами нерухомості, перелік яких вказаний в акті перевірки.
Відповідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності реєстраційного номеру №519723012101 станом на 08.12.2014 та Договору купівлі продажу нерухомого майна від 08.12.2014 № 3146, встановлено наступні відомості про об'єкт нерухомого майна в вартісному виразі 50 027,00грн., загальною площею 88,7 кв.м., за типом об'єкту відноситься до нежитлової нерухомості, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності реєстраційного номерів №346776312101, №346702612101, №346608112101, №346547212101, станом на 18.04.2014 та свідоцтв права власності нерухомого майна від 24.04.2014 № 20902322, № 20906383, № 20892680, № 20896855 встановлено наступні відомості про об'єкт нерухомого майна загальною площею 7957,10 кв.м., за типом об'єкту відноситься до нежитлової нерухомості, яка розташована за адресою: м.Дніпро, вул. Дніпросталевська (Винокурова), буд. 1.
Відповідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності реєстраційного номеру №534037912101 станом на 19.12.2014 та Договору купівлі продажу нерухомого майна від 19.12.2014 № 1054 встановлено наступні відомості про об'єкт нерухомого майна в вартісному виразі 599 736,00грн., загальною площею 5615,50 кв.м., за типом об'єкту відноситься до нежитлової нерухомості, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності реєстраційного номеру №813342212101 станом на 29.12.2015 та Договору купівлі продажу нерухомого майна від 29.12.2015 № 1380 встановлено наступні відомості про об'єкт нерухомого майна в вартісному виразі 79 900,00грн., загальною площею 45,50 кв.м., за типом об'єкту відноситься до житлової нерухомості, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно до п.п. 266.7.5 ст.266.7 Податкового кодексу України платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 01 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
Відповідно до п.п. 266.6 ст. 266 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Згідно п.п. 266.5.1 ст.266.5 Податкового кодексу України встановлено, що ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1.5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового року), за 1 квадратний метр бази оподаткування.
Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються рішеннями Дніпровської міської ради та за перевіряємий період з 01.01.2015 року по 31.12.2023 року вказані в акті перевірки.
Відповідно до Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати, визначено в законі про Державний бюджет визначено на 01 січня звітного (податкового) відповідного року, про що зазначено по наступних роках становить, а саме: - на 01.01.2015 - 1218,00 грн.; - на 01.01.2016 - 1378,00 грн.; - на 01.01.2017 - 3200,00 грн.; - на 01.01.2018 - 3723,00 грн.; - на 01.01.2019 - 4173,00 грн.; - на 01.01.2020 - 4723,00 грн.; - на 01.01.2021 - 6000,00 грн.; - на 01.01.2022 - 6500,00 грн.; - на 01.01.2023 - 6700,00 грн.
Відповідно до п.п. 12.3.4., п.12.3 ст.12 ПКУ встановлено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Підпунктом 12.3.8., п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України встановлено, що на період дії воєнного чи надзвичайного стану сільські, селищні, міські ради мають право приймати рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів без застосування процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в окремих місцевостях України положення цього підпункту поширюється виключно на представницькі органи територіальних громад відповідних адміністративно-територіальних одиниць, на території яких введено воєнний чи надзвичайний стан.
ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» задекларовано податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в розмірі 1 368 345,96 грн., у т.ч 2015 - 0 грн., 2016 - 0 грн., 2017 - 0 грн., 2018 - 3302,30 грн., 2019 - 286 893,74 грн., 2020 - 324 706,24 грн., 2021 - 412 500,00 грн., 2022 - 192 705,50 грн., 2023 - 148 238,18 грн.
Під час перевірки ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 встановлено, що податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки становить 2 422 453,92грн., у т.ч. 2015 - 41 914,93грн., 2016 - 95 991,49грн., 2017 - 222 305,33 грн., 2018 - 258 497,20 грн., 2019 - 289 741,81 грн., 2020 - 300 602,22 грн., 2021 -416 595 грн., 2022 - 451 311,25 грн., 2023 - 345 494,69 грн.
Перевіркою ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» щодо повноти визначення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 встановлено його заниження в розмірі 1 054 107,96грн., у т.ч. 2015 - 41 914,93грн., 2016 - 95 991,49 грн., 2017 - 222 305,33 грн., 2018 - 255194,90 грн., 2019 - 2 848,07грн., 2020 - -24 104,02 грн., 2021 - 4 095 грн., 2022 - 258 605,75 грн., 2023 - 197 256,51грн.
Так, позивач зазначає, що до проведення перевірки ним було подано декларації та сплачено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Судом встановлено, що згідно наданих декларацій, об'єкти нерухомого майна, які розташовані за наступними адресами: АДРЕСА_1 ), АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .
З матеріалів справи вбачається, що об'єкт за адресою АДРЕСА_1 було задекларовано за 2018 рік згідно декларації № 9312310943 від 23.02.2021, за 2019 рік згідно декларації № 9336362458 від 23.02.2021, за 2020 рік згідно декларації № 9372534142 від 23.02.2021, за 2021 рік згідно декларації №9031517337 від 23.02.2021, за 2022 рік згідно декларації № 9025860758 від 11.02.2022, за 2023 рік згідно декларації № 9028836235 від 20.02.2023.
Так, відповідно до вищевказаних декларацій позивачем не задекларовано податкові зобов'язання за 2015-2017 рік за зазначений об'єкт.
Також, об'єкт за адресою АДРЕСА_5 , приміщення (Квартира) №198 було задекларовано за 2022 рік згідно декларації № 9314829688 від 01.06.2024, за 2023 рік згідно декларації № 9386646755 від 01.06.2024. За 2020 рік згідно декларації № 9374316059 від 01.06.2024 має статує «історія подання» скриншот у Додатку, за 2021 рік № 9435357024 від 01.06.2024 (має статус «історія подання» скриншот у Додатку).
Так, відповідно до вищевказаних декларацій позивачем не задекларовано податкові зобов'язання за 2015-2021 за зазначений об'єкт.
Також, об'єкт за адресою проспект Свободи, буд. 147-А за 2019 згідно декларації № 9337152582 від 01.06.2024, за 2020 рік згідно декларації № 9374316057 від 01.06.2024, за 2021 рік згідно декларації № 9435357022 від 01.06.2024, за 2022 рік згідно декларації № 9314829692 від 01.06.2024, за 2023 рік згідно декларації № 9386646752 від 01.06.2024.
Так, відповідно до вищевказаних декларацій позивачем не задекларовано податкові зобов'язання за 2015-2018 за зазначений об'єкт.
Також, об'єкт за адресою АДРЕСА_6 за 2019 рік згідно декларації № 9337152578 від 01.06.2024, за 2020 рік згідно декларації № 9374316061 від 01.06.2024, за 2021 рік згідно декларації № 9435357026 від 01.06.2024. Декларація за 2022 згідно декларації № 9314829688 від 01.06.2024 має статус «історія подання» скриншот у Додатку.
Так, відповідно до вищевказаних декларацій позивачем не задекларовано податкові зобов'язання за 2015-2018, 2022 та 2023 рік за зазначений об'єкт.
Таким чином, з огляду на вищевикладене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області було винесено спірні податкові повідомлення-рішення з врахуванням поданих позивачем декларацій та сплаченого податку.
Зведені дані щодо проведення аналізу між задекларованими та встановленими на підставі розрахунків у ході проведення перевірки сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки наведено акті перевірки в розрізі кожного податкового об'єкту окремо.
Відповідно до п.525 підрозділу 10 ХХ ПКУ Об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.
При цьому, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 цього Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов'язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період березень 2020 року.
У разі якщо у березні чи квітні 2020 року платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення податкового зобов'язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року із причин, які не пов'язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій ними податковій декларації, такі платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зобов'язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючі податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов'язання за податкові періоди березень та квітень 2020 року відповідно до положень цього підпункту.
При цьому, у разі подання таких податкових декларацій з підстав, визначених цим підпунктом, до таких платників податків не застосовуються санкції, визначені статтею 50 цього Кодексу, та штрафні санкції згідно з вимогами пункту 120.2 статті 120 цього Кодексу, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року.
Установити, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які визначають податкові зобов'язання із такого податку на підставі податкових декларацій, сплачують податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням об'єкта нежитлової нерухомості у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термінів сплати податкових зобов'язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов'язання за такий період.
Згідно п. п. 102.1. ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня - у разі проведення перевірки операції відповідно до статей 39 і 39-2 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань, в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1095 днів (2555 дня - у разі проведення перевірки відповідно до статей 39 і 39-2 цього Кодексу) з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).
У разі виявлення за результатами перевірки порушень інших вимог податкового законодавства, безпосередньо не пов'язаних з декларуванням податкових зобов'язань платником податків, а також порушень вимог іншого, крім податкового, законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму штрафних санкцій (фінансових санкцій, штрафів) платника податків не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення.
З місцевих податків та/або зборів, за якими передбачено подання річної податкової декларації, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право за результатами перевірки самостійно визначити суму грошових зобов'язань, у разі виявлення ним за результатами перевірки заниження суми визначеного платником податків податкового зобов'язання з цих податків, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати цих податків, визначених відповідними розділами цього Кодексу.
Так, згідно п.п.102.2.1, п.102.2. ст.102 Податкового кодексу України грошове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому пункту 102.1 цієї статті, якщо: податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано.
Таким чином, на порушення пп.12.3.4 п.12.3 ст.12, пп.266.1.1 п.266.1, п. п. 266.5.1 п.266.5, п. п. 266.7.5 п. 266.7 ст.266 ПКУ та з урахуванням п.п. 102.2.1., п. 102.2. ст. 102 ПКУ, п.52-5 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України в зв'язку із не нарахуванням податкових зобов'язань ТОВ «СТАНДАРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» за період з 01.01.2015 по 31.12.2023 по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в загальній сумі 1 054 107,96 грн., у т.ч. 2015 рік - 41 914,93 грн. (І квартал - 10 467,18грн., ІІ квартал - 10 467,18 грн., ІІІ квартал - 10467,19 грн., ІV квартал - 10 513,38 грн.); 2016 рік- 95 991,49 грн. (І квартал - 23 997,86 грн., ІІ квартал - 23 997,86 грн., ІІІ квартал - 23 997,88 грн., ІV квартал - 23 997,89 грн.); 2017 рік - 222 305,33 грн. (І квартал - 55 667,33 грн., ІІ квартал - 55 546,00 грн., ІІІ квартал - 55 546,00 грн., ІV квартал - 55 546,00 грн.); 2018 рік - 255194,90 грн. (І квартал - 63 798,72 грн., ІІ квартал - 63 798,73 грн., ІІІ квартал - 63 798,73 грн., ІV квартал - 63 798,72 грн.); 2019 - 2 848,07 грн. ( І квартал - 712,01 грн., ІІ квартал - 712,02грн., ІІІ квартал - 712,02грн., ІV квартал - 712,02грн.); 2020 - -24 104,02грн.(І квартал - -26 52,62грн., ІІ квартал - 805,85грн., ІІІ квартал - 805,85грн., ІV квартал - 805,90грн.); 2021 -4 095грн. (І квартал - 1023,75грн., ІІ квартал - 1023,75грн., ІІІ квартал - 1023,75грн., ІV квартал - 1023,75грн.); 2022 - 258 605,75грн. (І квартал - 64 651,43грн., ІІ квартал - 64 651,44грн., ІІІ квартал - 64 651,44грн., ІV квартал - 64 651,44грн.); 2023 - 197 256,51грн. (І квартал - 49 314,13грн., ІІ квартал - 49 314,13грн., ІІІ квартал - 49 314,13грн., ІV квартал - 49314,12грн.).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення форми «Р» №0566950707 від 05.09.2024 року, форми «ПС» №0566900707 від 05.09.2024 року, форми «Р» №2566920707 від 05.09.2024 року прийняті в межах та у спосіб, визначених чинним законодавством, у зв'язку з чим відсутні підстави для їх скасування.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позовних вимог, питання щодо розподілу судових витрат відповідно до вимог ст. 139 КАС України, не вирішується.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СТАНДПРТ КАПІТАЛ ІНВЕСТ» (49001, м.Дніпро, вул.Виконкомівська, 15, код ЄДРПОУ 39185256) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул.Сімферопольська, буд.17-А, код ЄДРПОУ 44118658) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст. ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складено 04.02.2025 року.
Суддя М.В. Дєєв