10 лютого 2025 року ЛуцькСправа № 140/13514/24
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Костюкевича С.Ф., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо невиготовлення та ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі статей 8, 10, 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХП “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ), за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45), з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; зобов'язання скласти та направити до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови №704, з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку №45, для перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2018 року на підставі статей 8, 10, 43 та 63 Закону №2262-ХІІ із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як отримувач пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-ХІІ. На виконання пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) відповідач склав довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року згідно з додатком 2 до Порядку №45 в редакції Постанови №103 та на її підставі ОСОБА_1 перераховано пенсію з 01 січня 2018 року з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку він займав на дату звільнення зі служби, однак додаткові види грошового забезпечення до цієї довідки не увійшли. З 05 березня 2019 року (з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виникли підстави для перерахунку пенсій з урахуванням, крім основних згідно з Постановою №704, також і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Натомість згідно з висновками Верховного Суду у постанові від 09 червня 2022 року у справі №520/2098/19, від 11 квітня 2024 року у справі №380/11528/22 пенсіонери, пенсії яким призначено відповідно до Закону №2262-ХІІ, мають право на перерахунок пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення згідно з Постановою №704 з 01 січня 2018 року (з дати перерахунку пенсії на підставі Постанови №103), оскільки у період чинності пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45 відповідач повинен був застосовувати Закон №2262-ХІІ (безвідносно до того, чи скасовано ці норми судом на момент виникнення правовідносин). Саме тому, не погодившись зі складеною довідкою про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року, позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою про складення нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, проте у її видачі відповідач відмовив, мотивуючи тим, що включення до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії додаткових видів грошового забезпечення Постановою №103 не передбачено.
Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки без видачі належної довідки про розмір грошового забезпечення порушено його право на пенсійне забезпечення та з метою захисту свого порушеного права просив позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 25.11.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги заперечив та у їх задоволенні просив відмовити, зазначивши, що у нього не виникало правових підстав для реалізації повноважень щодо видачі позивачу оновленої довідки для здійснення перерахунку пенсії, оскільки Кабінет Міністрів України не приймав відповідного рішення про перерахунок пенсій та, як наслідок, Головними управліннями Пенсійного фонду України згідно з Порядком №45 не формувались та не надсилались списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Реалізація таких повноважень відповідачем без відповідних правових підстав буде передчасною.
Дослідивши письмові докази, перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ з 08.08.1996.
Представник позивача Єрьоміна В.А. звернулася до відповідача із заявою від 25.08.2024 із проханням скласти та направити до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, відповідно до Постанови №704 станом на 01 березня 2018 року, за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку №45, з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку та виплати ОСОБА_1 на підставі статей 8, 10, 43, та 63 Закону №2262-ХІІ пенсії з 01 січня 2018 року.
Листом від 02.10.2024 №09/Є-8199/16117 Адміністрацією Державної прикордонної служби України повідомлено, що на виконання Постанови №103, за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку №45 (в редакції Постанови №103 на момент її прийняття), ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року було складено довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року за відповідною посадою «інспектор прикордонної служби прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » прикорд. застави « ІНФОРМАЦІЯ_2 » прикорд. комендатури « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 », з урахуванням посадового окладу (3 080,00 грн), окладу за військовим званням «прапорщик» (950,00 грн), надбавки за вислугу років (40% - 1 612,00 грн). Постановою №103 не передбачено врахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій при перерахунку пенсії, а визнання надалі протиправними та нечинними з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45 не впливає на видачу оновленої довідки, оскільки станом на час виникнення спірних правовідносин 01 січня 2018 року відповідні норми Постанови №103 були чинними, а тому підлягали застосуванню. За наведеного відсутні підстави для складання та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області нової довідки.
При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначає Закон №2262-ХІІ.
Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, є положення частини третьої статті 43 та частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ.
Так згідно з частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина вісімнадцята статті 43 Закону №2262-ХІІ).
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з частиною третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, з наведених норм слідує, що Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також величини грошового забезпечення як виплати, що є визначальною під час перерахунку пенсій. Однак Уряд не уповноважений та не вправі змінювати визначений законом перелік складових грошового забезпечення (основних і додаткових).
Такий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 09 червня 2022 року у справі №520/2098/19. У цій постанові Верховний Суд сформулював також висновок про те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, натомість приводом для перерахунку пенсій є підвищення/зміна грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого (а не його складові) може змінюватися Кабінетом Міністрів України.
У контексті наведеного суд зазначає, що 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року; нею затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.
Пунктом 2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови №704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 Постанови №704).
При цьому підпунктом 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, з преамбули якої вбачається постановлення останньої на виконання частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ.
Пунктом 1 Постанови №103 визначено здійснити перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017 р., №77, ст. 2374).
Одночасно Постановою №103 були внесені зміни до Порядку №45.
Згідно з пунктами 2, 3 Порядку №45 (зі змінами) пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до абзацу першого пункту 5 Порядку №45 (також з урахуванням змін, внесених Постановою №103) під час перерахунку пенсій використовувалися такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Постановою №103 додаток 2 Порядку №45 викладено у новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія.
Як слідує з листа від 02.10.2024 №09/Є-8199/16117, відповідач у зв'язку із зміною Постановою №704 грошового забезпечення військовослужбовців на виконання пункту 1 Постанови №103 оформив та направив до органу Пенсійного фонду довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку №45 (в редакції Постанови №103), з таких складових грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та надбавка за вислугу років.
Між тим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45. Тобто наведені норми втратили чинність з 05 березня 2019 року, як того вимагає частина друга статті 265 КАС України (за результатами розгляду адміністративної справи №826/3858/18).
І хоч станом на 01 березня 2018 року Постанова №103 була чинною, однак суд зазначає, що за приписами статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
З огляду на визначені в частині третій статті 7 КАС України загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами, визнані протиправними у судовому порядку пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45 (справа №826/3858/18) не відповідають правовим актам вищої юридичної сили.
При вирішенні спору суд відповідно до частини п'ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Так у постанові від 09 червня 2022 року у справі №520/2098/19 (спір стосувався бездіяльності обласного військового комісаріату щодо невиготовлення та ненаправлення до органу Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених Постановою №704, за формою згідно з додатком 2 до Порядку №45, із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2018 року) Велика Палата Верховного Суду виснувала, що абзац третій статті 1-1 Закону №2262-ХІІ містить безумовне застереження про те, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З урахуванням вимог статті 7 КАС України, а також того, що Верховний Суд постановою від 12 листопада 2019 року у справі №826/3858/18 встановив, що пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункт 5 і додатка 2 Порядку №45 є протиправними й такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили, суди у період чинності цих норм постанови Кабінету Міністрів України повинні застосовувати норми Закону №2262-ХІІ (безвідносно до того, чи скасовані наведені норми судом на момент спірних правовідносин).
Підстави перерахунку раніше призначених пенсій визначено у статті 63 Закону №2262-XII. Кабінету Міністрів України лише надано право на встановлення умов, порядку та розміру для перерахунку пенсій, передбачених такою статтею.
Під “умовами» слід розуміти встановлення Кабінетом Міністрів України необхідних обставин, які роблять можливим здійснення перерахунку пенсії. Під “порядком» розуміється, що Кабінет Міністрів України має право на встановлення певної послідовності, черговості, способу виконання, методики здійснення перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Величина грошового забезпечення як виплати, що є визначальною при перерахунку пенсії, встановлюється Кабінетом Міністрів України в межах повноважень щодо визначення “розміру» перерахунку пенсій, а не визначеного Законом переліку складових грошового забезпечення, які встановлені статтею 43 Закону №2262-XII.
Верховний Суд у постановах у справах від 07 вересня 2022 року №520/1567/19, від 14 грудня 2022 року №520/2259/19, від 22 грудня 2022 року №520/3265/19, від 11 квітня 2024 року у справі №380/11528/22 є послідовним у висновках у подібних правовідносинах.
З огляду на викладене право позивача на обрахунок пенсії з 01 січня 2018 року (з дати, визначеної у Постанові №103) з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії станом на 01 березня 2018 року є безумовним. Однак до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.
За встановлених у цій справі обставин у виданій позивачу довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року, що враховується для перерахунку пенсії, відповідачем зазначено не усі складові грошового забезпечення, які передбачені статтею 43 Закону №2262-ХІІ та повинні враховуватись під час перерахунку пенсії, що підтверджено листом від 02.10.2024 №09/Є-8199/16117.
Доводи відповідача у відзиві про правомірність своїх дій спростовано наведеним вище аналізом чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Відмовляючи позивачу в оформленні нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року у зв'язку із змінами у грошовому забезпеченні згідно з Постановою №704 для перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року на підставі статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ, за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, відповідач діяв неправомірно, що є підставою для задоволення взаємопов'язаних позовних вимог.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Звертаючись до суду, позивач сплатив судовий збір у сумі 1 211,20 грн, що підтверджується квитанцією від 08.11.2024.
Зважаючи на задоволення позову, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у сумі 1 211,20 грн.
Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2018 року.
Зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року на підставі 43, 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Адміністрації Державної прикордонної служби України судові витрати у сумі 1 211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять грн 20 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач: Адміністрація Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26; код ЄДРПОУ 00034039).
Суддя С.Ф. Костюкевич