Справа № 129/1634/24
Провадження № 22-ц/801/675/2025
Категорія: 70
Головуючий у суді 1-ї інстанції Капуш І. С.
Доповідач :Матківська М. В.
11 лютого 2025 рокуСправа № 129/1634/24м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі судді Матківської М. В., одержавши апеляційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Гайсинського районного суду Вінницької області від 22 січня 2025 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,
встановив:
До Вінницького апеляційного суду 07 лютого 2025 року надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Гайсинського районного суду Вінницької області від 22 січня 2025 року у цивільній справі № 129/1634/24.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги, вважаю, що її слід залишити без руху за таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Частиною другою статті 354 ЦПК України передбачено, що якщо учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Із матеріалів апеляційної скарги, інформації у комп'ютерній програмі «Д-3» та інформації із Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що оскаржувану ухвалу суд першої інстанції постановив 22 січня 2025 року.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду позивач ОСОБА_1 подав засобами поштового зв'язку 07 лютого 2025 року, тобто з порушенням встановленого ч. 1 ст. 354 ЦПК України строку. Останній - п'ятнадцятий, день строку на апеляційне оскарження ухвали суду є 06 лютого 2025 року, четвер - робочий день.
Як зазначено в апеляційній скарзі ОСОБА_1 отримав копію оскаржуваної ухвали 24 січня 2025 року, що підтверджується розпискою про отримання ухвали суду, яка приєднана до матеріалів справи.
Отже, строк на апеляційне оскарження ухвали Гайсинського районного суду Вінницької області від 22 січня 2025 року позивачем пропущений, але він, обґрунтовуючи причини пропуску строку, про його поновлення не просить.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини 4 статті 357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК України.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 358 ЦПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом поважними.
За наведених обставин апеляційну скаргу позивача слід залишити без руху і роз'яснити йому право на звернення до апеляційного суду із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Гайсинського районного суду Вінницької області від 22 січня 2025 року залишити без руху.
Роз'яснити позивачу, що протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду він має право звернутися до апеляційного суду із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, вказавши підстави для поновлення такого строку та надавши відповідні докази.
У разі якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
СуддяМ. В. Матківська