Номер провадження 3/754/14/25
Справа №754/13653/24
Іменем України
11 лютого 2025 року м. Київ
Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І.
розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
мешкає: АДРЕСА_1 ,
за частиною третьою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
30 серпня 2024 року щодо ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 11977, відповідно до якого йому ставиться в провину те, що він 19 серпня 2024 о 23:50 в м. Києві вул. Електротехнічна 1/10 керував транспортним засобом Ford НОМЕР_2 в стані наркотичного спянння.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною третьою статті 130 КУпАП, оскільки постановою Оболонського районного суду м. Києві від 27.05.2024 у справі № 756/4960/24 його було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 КУпАП, постановою Святошинського районного суду м. Києві від 23.05.2024 у справі № 759/9343/24 його було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 130 КУпАП.
21 листопада 2024 року справа про адміністративне правопорушення передана на розгляд судді Коваленко І.І.
ОСОБА_1 про розгляд справи був повідомлений належним чином, в судове засідання 28.10.2024, 19.11.2024 та 20.01.2025 не прибув.
Він зявився в судове засідання 11.02.2025 року після того, як його було піддано приводу.
У судовому засідання 11.02.2024 пояснив, що продовжував їздити, тому що потребував працювати на будівництві, наркотичні засоби вживав (було баловство), зараз вже не здить.
Опис обставин, установлених під час розгляду справи, та оцінка суду
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частиною другою статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статті 255 цього Кодексу.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. (стаття 251 КУпАП). Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).
У справі, що розглядається, фактичні дані, на основі яких суд встановлює наявність адміністративного правопорушення, доводяться: протоколом про адміністративне правопорушення серії правопорушення серії ЕПР1 № 11977 від 30.08.2024; висновоком від 22 серпня 2024 року, постновами про накладення адміністративного стягнення.
Згідно з частиною першою статті 130 КУпАП відповідальність настає, зокрема, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до частини третьої статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суд встановив, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого третьою статті 130 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує: характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, його відношення до скоєного, майновий стан останнього. Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , Суд не встановив. У судовому засідання Суд не почув слів щирого каяття та усвідомлення суспільної небезпеки вчиненого правопорушення.
Таким чином, враховуючи зазначене, відсутність обставин, що пом'якшують, а також враховуючи чітко сформований спосіб протиправної поведінки ОСОБА_1 та нехтування ним встановленим правопорядком, що значно посилює його суспільну небезпеку, а також те, що він вже неонаразово вчиняв тотожне правопорушення (справи № 754/6349/24, № 754/8593/24, №754/10402/24, 754/9488/24, 754/9455/24, 754/10981/24, 754/9454/24, 755/15197/24), однак не зважаючи на накладення адміністративного стягнення у виді штрафу знов вчинив таке правопорушення, доказів сплати штрафів за попередніми постановами суду не надав, Суд вважає застосувати до нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту, передбаченого санкцією частиною третьою статті 130 КУпАП.
Суд дійшов висновку, що застосування більш м'яких адміністративних стягнень, передбачених санкцією частиною третьою статт 130 КУпАП, ніж адміністративний арешт, буде недостатнім для його виховання в дусі додержання законів України, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, а тому на нього необхідно накласти основне адміністративне стягнення саме у виді адміністративного арешту на строк десять діб.
Керуючись статтею 40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
Керуючись статтями 30, 283, 284, 287, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту на строк 10 (десять) діб.
Початок строку адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту ОСОБА_1 обчислювати з моменту адміністративного затримання.
Виконання постанови в частині накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту покласти на Деснянське УП ГУНП у м. Києві.
Виконання зазначеної постанови допустити через десять днів з дня її винесення. У разі оскарження - після відповідного рішення апеляційного суду. Негайному виконанню не допускати.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м. Києві.
Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. У разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Інна КОВАЛЕНКО