Постанова від 25.12.2024 по справі 753/20993/24

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/20993/24

провадження № 3/753/7391/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" грудня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Просалова О.М., розглянувшисправу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який являється офіцером відділу Київського МВК, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

- за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,

потерпіла: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

18.10.2024 року о 22-00 годині, ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння вчинив дії психологічного характеру, а саме ображав нецензурними словами, словесно виганяв з квартири та погрожував фізичною розправою, чим своїми діями завдав психологічного болю матері ОСОБА_2 , тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

21.10.2024 року о 07-55 годині, ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , порушив вимоги термінового заборонного припису серії АА №486698, а саме заборону на перебування в місті проживання матерії ОСОБА_2 та вчинив сварку, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Оскільки протоколи серії ВАВ № 585293 та ВАВ № 585300 складені відносно однієї особи, якій інкримінують вчинення кількох адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне об'єднати справи щодо ОСОБА_1 в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 18.10.2024, перебуваючи в алкогольному сп'янінні, образив свою матір ОСОБА_2 та працівниками було виписано заборонний припис, який порушив 21.10.2024. Також зазначив, що конфлікти виникають часто та пов'язує їх з перенесенням в минулому контузії. Просив долучити до матеріалів справи копію витяг епікризу з медичної картки стаціонарного хворого №13860 КНП «Психіатрія». Також пояснив, що не заперечує проти направлення його для проходження програми для кривдників, з метою формування у нього неагресивної поведінки у приватних стосунках.

В судове засідання потерпіла ОСОБА_2 не з'явилася, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протокол серії ВАВ № 585293 від 19.10.2023 року, заяву та письмові пояснення ОСОБА_2 , рапорт працівника поліції, письмові пояснення ОСОБА_1 , копію термінового заборонного припису серії АА №486698, копію витягу епікризу з медичної картки стаціонарного хворого №13860 КНП «Психіатрія», оцінивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Частиною 1 статті 173-2 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", насильство в сім'ї - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Аналіз наведених обставин та вимог закону дозволяє суду зробити висновок, що вина ОСОБА_1 у вчиненні відносно своєї матері ОСОБА_2 домашнього насильства, що завдало шкоду психологічному здоров'ю ОСОБА_2 , чим вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 ч. 1 КУпАП, доведена у повному обсязі та підтверджується наявними у справі доказами, поясненнями наданими у судовому засіданні.

Відповідно до ст. 39-1 КУпАП, у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" чи Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

Враховуючи особу правопорушника, конкретні обставини вчиненого правопорушення, вважаю, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу з направленням ОСОБА_1 , як особи, яка вчинила домашнє насильство. Також суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно на проходження корекційної програми для кривдників, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", мета якої є допомога особі, яка вчинила насильство, в осмисленні своєї поведінки та налагодження гармонійного життя з родиною.

На підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушення слід стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись ст.ст. 39-1, 40-1, 173-2 ч. 1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 753/141/24, № 753/144/24 та № 753/147/24 та присвоїти єдиний унікальний номер справи № 753/141/24.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить сто сімдесят гривень.

Направити ОСОБА_1 як особу, яка вчинила домашнє насильство, на проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до Управління соціальної та ветеранської політики Дарницької районної у місті Києві державної адміністрації /м. Київ, вул. Харківське шосе 176-г/.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі шістсот п'ять гривень 60 коп.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення подання на постанову - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна, в порядку, встановленому законом.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього КУпАП, на підставі статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу, зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред'явлення постанови до примусового виконання три місяці з дня її винесення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

Суддя

Попередній документ
125068481
Наступний документ
125068483
Інформація про рішення:
№ рішення: 125068482
№ справи: 753/20993/24
Дата рішення: 25.12.2024
Дата публікації: 13.02.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Дарницький районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (25.12.2024)
Дата надходження: 24.10.2024
Предмет позову: Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Розклад засідань:
13.11.2024 08:50 Дарницький районний суд міста Києва
25.12.2024 08:30 Дарницький районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПРОСАЛОВА ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
ПРОСАЛОВА ОЛЬГА МИХАЙЛІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Кость Олександр Миколайович
потерпілий:
Кость Світлана Олексіївна