Постанова від 11.02.2025 по справі 134/57/25

Справа № 134/57/25

3/134/46/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 лютого 2025 року селище Крижопіль

Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Швець Л.В., ознайомившись з матеріалами справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, який проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановила:

13 січня 2025 року на розгляд до Крижопільського районного суду з ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшли три адміністративні справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Згідно, протоколу серії ЕПР1 № 211244 від 02.01.2025 року о 15 годині 30 хвилин 02.01.2025 в с. Жабокрич на автодорозі Т-02-02 відрізок с. Жабокрич с-ще Крижопіль, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Opel Vectra ДНЗ НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, порушення мови та координації. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився, що зафіксовано на технічний відеозапис, а саме на нагрудний персональний відеореєстратор № 798325, чим порушив п. 2.5 ПДР. Від керування транспортним засобом відсторонений.

Крім того, згідно протоколу серії ВАБ № 032953 від 04.01.2025 року ОСОБА_1 02 січня 2025 року о 22 годині 30 хвилин в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство відносно своєї падчерки ОСОБА_2 , а саме психологічного характеру. Чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.

Також, згідно протоколу серії ВАБ № 032952 від 04 01.2025 року близько 09 год. 00 хв. 03 січня 2025 року у селищі Крижопіль по вул. Данила Нечая ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_3 , а саме психологічного характеру та погрожував фізичною розправою.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину за ч. 1 ст. 130 визнав повністю та пояснив, що дійсно 02січня 2025 року він вживав спиртні напої вдома, в цей час його дитині стало погано, почала задихатись і він був змушений сісти за кермо, щоб завести в лікарню, при цьому він повідомив на швидку, що виїжджає їм назустріч. В с. Жабокрич його дружина з сином пересіли до медиків, а відносно нього працівники поліції склали протокол.

Щодо винесених протоколів за ч. 2 ст. 173-2 та ч. 1 ст. 173-2 про адміністративне правопорушення відносно нього не визнає, оскільки насилля щодо дружини та падчерки з його боку не було, він їм не погрожував, тільки кричав, щоб падчерка допомагала дружині по господарству, ці крики були адресовані в сторону дружини, щоб в подальшому вона про це говорила своїй доньці. Погроз психологічного характеру чи погроз фізичної розправи він щодо них не чинив. На сьогодні дружина та діти ізольовані від нього та перебувають у відповідному закладі.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння) підтверджується сукупністю зібраних у справі доказів, а саме:

- ЕПР1 № 211244 від 02.01.2025 року о 15 годині 30 хвилин 02.01.2025 в с. Жабокрич на автодорозі Т-02-02 відрізок с. Жабокрич с-ще Крижопіль, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Opel Vectra ДНЗ НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, порушення мови та координації. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився, що зафіксовано на технічний відеозапис, а саме на нагрудний персональний відеореєстратор № 798325.;

- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в КНП «Крижопільська ОЛІЛ»;

- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, у якому вказані виявлені у ОСОБА_1 ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, нечітка вимова. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів ОСОБА_1 відмовився;

- рапортом працівника поліції від 02.01.2025 року в якому вказано, що 02.01.2025 року о 15:28 год. надійшло повідомлення по телефону РУ про те, що 02.01.2025 року о 15:20 год. за адресою Тульчинський район с. Соколівка, вул. Джерельна, 49 бригада ШМД надає медичну допомогу ОСОБА_1 , який при цьому проявляє агресію до працівників медичної допомоги та поводить себе агресивно, просять наряд поліції;

- рапортом працівника поліції від 02.02.2025 року інспектора СРПП ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції В. Гандзія, де ним вказано, що він спільно із інспектором СРПП ВП № 1 Тульчинського ВП лейтенантом поліції В. Мельником, під час несенням служби було здійснено виїзд за повідомленням спецлінії «102», щодо надання допомоги працівникам ШМД так, як особа громадянин ОСОБА_1 , який здійснив виклик ШМД, поводив себе агресивно, перебував в стані алкогольного сп'яніння, керував транспортним при цьому. На місці події оглянути заявника медичним працівникам не представилось можливим, оскільки останні попрямували на інший виклик, а екіпаж був зайнятий оформленням адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП;

- рапортом працівника поліції від 02.01.2025 року в якому вказано, що 02.01.2025 року о 14:44 год. надійшло повідомлення зі служби «102», про те, що 02.01.2025 року за адресою с. Соколівка, Тульчинського району, дитині, якій сім місяців зникає дихання, а заявник ОСОБА_1 повідомив, що перебуває в стані алкогольного сп'яніння та має намір рухатись до лікарні. Автомобіль білого кольору, просить супроводу.;

- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА № 3776179 від 02.01.2025 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП (за те, що він, керуючи транспортним засобом, не мав при собі посвідчення водія відповідно до категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб) та накладено штраф у розмірі 425 грн.;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02.01.2025 року, в яких він вказав, що керував транспортним засобом Опель Вектра ДНЗ НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, у зв'язку з тим, що його 7-ми місячний син мав задишку, поганий стан здоров'я і так, як швидка допомога їхала занадто повільно, він був вимушений виїхати транспортним засобом та везти дитину на зустріч. Свою вину визнає, але так як дитина могла загинути, він був вимушений зробити саме ці дії;

- відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, на якому зафіксовано, як 02.01.2025 року на вимогу працівників поліції спеціальним сигналом було зупинено автомобіль під керуванням ОСОБА_1 , вийшовши з автомобіля ОСОБА_1 пояснив, що рухається своїм автомобілем за швидкою куди пересіли його дружина та син, працівник поліції запитав у нього (відеозапис 15:34 год.) "чи він вживав алкогольні напої", на що той відповів, що "вживав". На пропозицію працівника поліції пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки або в медичному закладі (відеозапис 15:37 год.) ОСОБА_1 відмовився.

Оцінюючи зібрані та досліджені докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена і його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння.

Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Так, ч. ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП передбачено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Оцінюючи зібрані та досліджені докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена і його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, (вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого) вчинене стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме:

- даними протоколу серії ВАД № 032953 від 04. 01.2025 року, згідно якого ОСОБА_1 02 січня 2025 року о 22 годині 30 хвилин в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство відносно своєї падчерки ОСОБА_2 , а саме психологічного характеру.

- рапортом працівника поліції від 04.01.2025 року, де вказано, що 04 січня 2025 року о 09:54 год.надійшла заява до РУ (заявник ОСОБА_3 ) про те, що 04 січня 2025 року о 09:53 год. за адресою АДРЕСА_1 її чоловік ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 вчиняє систематичне домашнє насильство відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , психологічного характеру та погрожує їм фізичною розправою;

- письмовим поясненням ОСОБА_3 від 04.01.2025 року, в якому вона вказала, що вона проживає зі своїм співмешканцем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та із чотирма неповнолітніми дітьми. Так 03.01.2025 року у неї захворів її неповнолітній син, її чоловік завіз їх у Крижопільську ОЛІЛ, де їх помістили на лікування. ЇЇ старша донька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 залишилась із її чоловіком, близько 03:00 год її чоловік зателефонував до неї та сказав, що ОСОБА_4 пішла з дому. О 04:01 год. працівники поліції привезли її доньку до неї у лікарню. Єлизавета пішла з дому у зв'язку з тим, що вона боїться залишитись з її чоловіком, так як він вчиняє насильство до неї та її доньки, але до поліції вона не зверталась, так як боїться свого чоловіка;

- письмовим поясненням ОСОБА_2 від 04.01.2025 року, в якому вона вказала, що 03.01.2025 року близько 16:00 год. її вітчим відвіз маму та її меншого братика в лікарню, в 21:00 год. вітчим повернувся до їхнього місця проживання, після чого вона пішла з дому тому, що боялась залишитись з ним сама, так як він систематично вчиняє відносно неї домашнє насильство психологічного характеру, раніше теж були такі відносини, вона про це повідомляла маму, але вона казала, що вона обманює, так як він її теж ображає. Після чого вона о 02:40 год. пішла з дому до свого хлопця у с. Липівка Тростянецького району, йшла через поле та у 03:40 год. вона звернулась до військового, так як стомилася. Він повідомив на лінію «102», згодом працівники поліції завезли її до Крижопільської лікарні, де перебувала її матір із її братиком;

- протоколом про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 04.01.2025 року, заявниця ОСОБА_3 , де в графі «обставина справи» вказано, що її чоловік ОСОБА_1 вчиняє домашнє насильство психологічного характеру відносно неї та доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та погрожує фізичною розправою;

- копією паспорта ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 ;

- довідкою від 30.05.2023 року № 512-7001797541 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 , фактичне місце проживання/перебування АДРЕСА_1 ;

- копією трудової ОСОБА_1 ;

- довідкою від 30.05.2023 року № 512-7001797540 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичне місце проживання/перебування АДРЕСА_1 ;

Диспозиція ч. 2 ст. 173-2 КУпАП в редакції Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» № 3733-IX від 22.05.2024 року, який набрав чинності 19.12.2024 року, передбачає настання адміністративної відповідальності за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення доведена і його дії слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого), підтверджується дослідженими судом доказами, а саме:

- даними протоколу серії ВАД № 032952 від 04.01.2025 року згідно якого ОСОБА_1 03 січня 2025 року близько 09:00 год. у АДРЕСА_2 вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини ОСОБА_3 , а саме психологічного характеру та погрожує фізичною розправою;

- рапортом працівника поліції від 04.01.2025 року, де вказано, що 04 січня 2025 року о 09:54 год.надійшла заява до РУ (заявник ОСОБА_3 ) про те, що її чоловік ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 вчиняє систематичне домашнє насильство відносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , психологічного характеру та погрожує їм фізичною розправою;

- письмовим поясненням ОСОБА_3 від 04.01.2025 року, в якому вона вказала, що вона проживає зі своїм співмешканцем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та із чотирма неповнолітніми дітьми. Так 03.01.2025 року у неї захворів її неповнолітній син, її чоловік завіз їх у Крижопільську ОЛІЛ, де їх помістили на лікування. ЇЇ старша донька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 залишилась із її чоловіком, близько 03:00 год її чоловік зателефонував до неї та сказав, що ОСОБА_4 пішла з дому. Пізніше працівники поліції привезли її доньку до неї у лікарню. ОСОБА_4 пішла з дому у зв'язку з тим, що вона боїться залишитись з її чоловіком, так як він вчиняє насильство до неї та її доньки, але до поліції вона не зверталась, так як боїться свого чоловіка;

- письмовим поясненням ОСОБА_2 від 04.01.2025 року, в якому вона вказала, що 03.01.2025 року близько 16:00 год. її вітчим відвіз маму та її меншого братика в лікарню, в 21:00 год. вітчим повернувся до їхнього місця проживання, після чого вона пішла з дому тому, що боялась залишитись з ним сама, так як він систематично вчиняє відносно неї домашнє насильство психологічного характеру, раніше теж були такі відносини, вона про це повідомляла маму, але вона казала, що вона обманює, так як він її теж ображає. Після чого вона о 02:40 год. пішла з дому до свого хлопця у с. Липівка Тростянецького району, йшла через поле та у 03:40 год. вона звернулась до військового так як стомилася. Він повідомив на лінію «102», згодом працівники поліції завезли її до Крижопільської лікарні де перебувала її матір із її братиком;

- протоколом про прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 04.01.2025 року, заявниця ОСОБА_3 , де в графі «обставина справи» вказано, що її чоловік ОСОБА_1 вчиняє домашнє насильство психологічного характеру відносно неї та доньки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 та погрожує фізичною розправою;

- довідкою від 30.05.2023 року № 512-7001797335 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 , фактичне місце проживання/перебування АДРЕСА_1 ;

- копією паспорта ОСОБА_5 ;

- довідкою від 30.05.2023 року № 512-7001797540 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичне місце проживання/перебування АДРЕСА_1 ;

- терміновим забороненим приписом серії АА № 400803 від 04.01.2025 року складеного відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 строком на 5 діб, а саме з 15-30 год. 04.01.2025 року по 15-30 год. 08.01.2025 року із забороною в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Диспозиція ч. 1 ст. 173-2 КУпАП в редакції Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» № 3733-IX від 22.05.2024 року, який набрав чинності 19.12.2024 року, передбачає настання адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Оцінюючи зібрані та досліджені докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень доведена і його дії слід кваліфікувати: за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння; за ч. 2 ст. 173-2 як вчинення домашнього насильства стосовно неповнолітньої особи; за ч. 1 ст. 173-2, як вчинення домашнього насильства.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

На підставі викладеного, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка передбачає відповідальність за більш серйозне правопорушення з числа вчинених ним, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Крім того, відповідно до статті 39-1 КУпАП, у разі вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" чи Законом України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".

Так, у п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено, що програма для кривдника - комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов'язки жінок і чоловіків.

Згідно п. 4 ч.1 ст. 24 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належить направлення кривдника на проходження програм для кривдників.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»: 1. Суб'єктами, відповідальними за виконання програм для постраждалих осіб, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. 2. Суб'єкт, відповідальний за виконання програм для постраждалих осіб, організовує та забезпечує проходження такими особами зазначених програм за їхньою згодою. 3. Програми для постраждалих осіб виконуються фахівцями, які пройшли підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та представляють суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також суб'єктами, визначеними статтею 17 цього Закону, в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Відповідно до ч. ч. 6, 8, 9 ст. 28 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством. У разі неявки кривдника для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин суб'єкти, відповідальні за виконання програм для кривдників, надають протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів. Притягнення кривдника до відповідальності за не проходження програми для кривдників не звільняє його від обов'язку пройти таку програму.

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку про необхідність направлення ОСОБА_1 до Комунальної установи Центру надання соціальних послуг Крижопільської селищної ради, розташованого за адресою: вулиця Героїв України, 67, селище Крижопіль, Тульчинського району Вінницької області, на проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", строком на 3 місяці.

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 , виданого Головним управлінням Національної гвардії України від 02 листопада 2023 року (посвідчення безтермінове), ОСОБА_1 є учасником бойових дій на підставі п.19 ч.1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

За наведеного, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору в порядку п.13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», як учасника бойових дій.

Керуючись ст. ст. 36, 40-1, 283, 284 КУпАП,

постановила:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та з урахуванням ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Направити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 до Комунальної установи Центру надання соціальних послуг Крижопільської селищної ради, розташованого за адресою: вулиця Героїв України, 67, селище Крижопіль, Тульчинського району Вінницької області для проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» на строк 3 (три) місяці.

Роз'яснити, що у разі неявки ОСОБА_1 для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин суб'єкти, відповідальні за виконання програм для кривдників, надають протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів.

Притягнення кривдника до відповідальності за не проходження програми для кривдників не звільняє його від обов'язку пройти таку програму.

За умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, передбачена кримінальна відповідальність ст. 390-1 КК України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду через Крижопільський районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя