Справа № 621/347/25
Провадження 3/621/156/25
10 лютого 2025 року м. Зміїв Харківської області
Суддя Зміївського районного суду Харківської області В. Філіп'єва, розглянувши матеріали відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не відомий, паспорт № НОМЕР_1 виданий 23.07.2024 органом 6334 зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №032425 від 22.01.2025, 22.01.2025, близько 00:30 години, А. Калашніков, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно своєї прийомної матері ОСОБА_2 , а саме: висловлювався нецензурною лайкою, та штовхав її, чим міг спричинити шкоду фізичному та психічному здоров'ю потерпілого, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 173-2 КУпАП.
На підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-2 КУпАП, до матеріалів справи надано:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №032425 від 22.01.2025,
- копію рапорту чергового відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 22.01.2025,
- копію заяви та письмових пояснень ОСОБА_2 ,
- Форма оцінки ризиків вчинення домашнього насильства,
- Довідку «Армор».
10.02.2025 матеріал надійшов до суду. Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи для розгляду матеріалу визначено суддю В. Філіп'єву.
Судовий розгляд матеріалу призначений на 10.02.2025.
Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, на судовий розгляд матеріалу не з'явився, подав до суду заяву з проханням проводити розгляд адміністративного матеріалу за його відсутності (а.с.2)
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне:
Відповідно до статті 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції Закону України № 3733-IX від 22.05.2024), яка є чинною з 19.12.2024, передбачено відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено. що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-8 цього Кодексу.
На час судового розгляду формулювання фактичних обставин правопорушення, яке викладене у протоколі про адміністративне правопорушення, не містить ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції Закону України № 3733-IX від 22.05.2024), яка є чинною з 19.12.2024.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції Закону України № 3733-IX від 22.05.2024), то провадження в справі про адміністративне правопорушення належить закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями 27, 173-2, 245, 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Текст ухвали складено та підписано 10.02.2025.
Суддя В. Філіп'єва