Справа № 182/647/25
Провадження № 2-а/0182/21/2025
Іменем України
11.02.2025 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рунчева О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
05.02.2025 ОСОБА_1 звернувся до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області із позовом про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Ухвалою суду від 11.02.2025 року відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Разом із позовом надійшла заява, в якій він просив забезпечити позов шляхом зупинення стягнення штрафу органами державної виконавчої служби на підставі постанови №1479 про адміністративне правопорушення від 15.01.2025 року, складеної начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП, до набрання судовим рішенням по даній справі законної сили.
Зазначає, що в оскаржуваній постанові мова йде про штраф 17000 грн. В ній також зазначено, що на підставі ч.2 ст.308 КАС України у разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту отримання постанови з метою примусового виконання цієї постанови органами ДВС штраф, визначений постановою по справі про адміністративне правопорушення буде стягнуто у подвійному розмірі 34000 грн. А тому позивач звертає увагу суду, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Розглянувши заяву про вжиття заходів забезпечення позову суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Пунктом 5 ч.1 ст. 151 КАС України визначено, що позов може бути забезпечено зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно з п.6 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративне правопорушення у випадках, передбачених законом, підлягають примусовому виконанню та є виконавчим документом.
Відповідно до ч.ч.5,6 ст. 154 КАС України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу, в якій суд зазначає вид забезпечення позову та підстави його обрання.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності заявлених вимог щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками цього судового процесу. Суди повинні враховувати інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не надано доказів, що на момент розгляду заяви про забезпечення позову відкрито примусове виконавче провадження щодо виконання постанови №1479 про адміністративне правопорушення від 15.01.2025 року, складеної начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП. А отже в даному випадку, такий вид забезпечення позову, як зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку, на даний момент судом не може бути застосований.
З огляду на викладене вище суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст.150, 151,154,256,295 КАС України,
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повна ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя: О. В. Рунчева