11.02.2025 Справа № 756/1921/25
Унікальний № 756/1921/25
Провадження № 1-в/756/83/25
11 лютого 2025 року м. Київ
Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві в залі суду подання начальника Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду та встановлення обмежень відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
1. 20.11.2017 вироком Шевченківського районного суду м. Києва за ч. 1 ст. 309 КК України до штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімум доходів громадян;
2. 14.05.2018 вироком Оболонського районного суду м. Києва за ч. 2 ст. 309 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання строком на 3 роки;
3. 25.01.2021 вироком Оболонського районного суду м. Києва за ч. 2 ст. 15, 2 ст. 186, ст. 71 КК України до покарання у виді 5 років 3 місяців позбавлення волі,
Начальник Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду та встановлення обмежень відносно ОСОБА_4 , подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звільнився 06 лютого 2023 року з державної установи «Коростенська виправна колонія (№ 71)» умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 8 місяців 11 днів, прибув до обраного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 та поставлений на превентивний (профілактичний) облік в Оболонському управлінні поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.
Перебуваючи на обліку ОСОБА_4 , маючи не зняту та не погашену судимість, зарекомендував себе з негативної сторони, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став та скоїв ряд адміністративних правопорушень, що посягають на публічний порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема:
- 13 лютого 2024 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП притягнутий до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн;
- 13 лютого 2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП притягнутий до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 грн;
- 29 березня 2024 року за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП притягнутий до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн;
- 19 листопада 2024 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП притягнутий до адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Незважаючи на зроблені ОСОБА_4 попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду, останній на них не реагував та продовжував вчиняти адміністративні правопорушення.
Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_4 засуджений до позбавлення волі за скоєння умисного тяжкого злочину, маючи не зняту та не погашену судимість за цей злочин, незважаючи на попередження органів поліції вчиняв адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок, начальник Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_6 просить встановити адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення адміністративного нагляду.
Дільничний Оболонського УП ГУ НП в м. Києві подання підтримав.
Заслухавши думки сторін, вивчивши матеріали надані суду, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно з п. в) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд може бути встановлений відносно: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини,якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_4 був засуджений, має не зняту та не погашену в законному порядку судимість, притягався до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Оболонського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити такі обмеження:
а) заборонити залишати місце проживання з 21.00 години до 5.00 години наступного дня;
б) заборонити виїзд за межі м. Києва по службовим і особистим справам без дозволу на те органів Національної поліції;
в) заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, оскільки вживання спиртних напоїв може призвести до намірів вчиняти правопорушення та нові злочини;
г) зобов'язати явку на реєстрацію в Оболонське УП ГУНП у місті Києві до працівника, який проводить реєстрацію, кожен 1 та 3 вівторок кожного місяця з 09.00 години до 12.00 години для організації належного нагляду працівниками поліції.
Термін адміністративного нагляду рахувати з дня оголошення постанови.
Постанова може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя ОСОБА_1