Справа № 308/83/25
27 січня 2025 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., за участі особи відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, -
04.10.2024 року о 19 год. 55 хв. ОСОБА_1 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці Малі Селменці , на відстані 2000 метрів до лінії державного кордону України, на напрямку 320 прикордонного знаку, на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за спробу незаконного перетину державного кордону України в Словацьку Республіку в пішому порядку поза пунктом пропуску в складі групи осіб. Своїми діями порушив вимоги cт. 9,12 Закону України «Про державний кордон» 04.11.1991 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, пояснив , що не мав жодного наміру перетинати кордон , оскільки підробляє різноробочим і виконує підсобні роботи у різних мешканців в с.Малі Селменці, оскільки, проживає разом з своїми малолітніми братами та доглядає за такими .
Заслухавши думку ОСОБА_1 та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази по справі, приходжу до наступних висновків.
Відповідно дост.9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі точного додержання законності, всебічного і об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, правильного і справедливого її вирішення, а постанова суду повинна відповідати вимогамст. 283 КУпАП. Виходячи зі змісту ст.ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення. Наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюється наявними у справі доказами.
Суд, відповідно дост. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 статті 204-1 КУпАП передбачає відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Ч.2 ст.204-1 КУпАП визначено , що ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 143560 вбачається, що 04.10.2024 року о 19 год. 55 хв. ОСОБА_1 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці Малі Селменці на відстані 2000 метрів до лінії державного кордону України, на напрямку 320 прикордонного знаку, на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за спробу незаконного перетину державного кордону України в Словацьку Республіку в пішому порядку поза пунктом пропуску в складі групи осіб.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив спробу незаконного перетину державного кордону поза пунктами пропуску через державний кордон України групою осіб. Дії за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП кваліфіковані правильно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 143560 від 04.10.2024 року, протоколом про адміністративне затримання від 04.10.2024 року, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 04.10.2024 року, рапортом начальника відділення інспекторів ОСОБА_2 від 04.10.2024р. , схемою місця затримання правопорушника 04.10.2024р.
Наведені вище докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КпАП України, в якій зазначено - адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України..
Згідно вхідного штемпеля матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 204 1 КУпАП надійшли до суду 03.1.2025 року та на розгляд судді Крегул М.М. було передано тільки 04.01.2025року
Таким чином, з моменту вчинення адміністративного правопорушення ч. 2 ст. 204 -1 КУпАП 04.10.2024р. , на момент розгляду справи, сплив строк накладення адміністративного стягнення передбачений ст. 38 КпАП України.
Приймаючи до уваги конкретні обставини справи, приходжу до висновку, що провадження по справі, підлягає закриттю в зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності на підставі п.7 ст. 247 КпАП України.
Враховуючи обставини справи, вважаю, що. у відповідності до п. 7 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в даній справі слід закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення
Керуючись ст. ст. 38, ст. ч. 1 ст. 204 1 КУпАП, 247, 283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Провадження по адміністративній справі № 308/83/25 відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про вчинення ним правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204 1 КУпАП, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляція на протязі десяти днів до Апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул