Постанова від 10.02.2025 по справі 302/201/25

Справа № 302/201/25 Провадження № 3/302/106/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.02.2025 селище Міжгір'я Закарпатської області

Міжгірський районний суд Закарпатської області у складі судді Пухальського С. В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 06.12.2024 серії ВАД № 247105, встановлено, що 22.11.2024 о 02.40 год, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом встановленим ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 04 квітня 2024 року, був відсутній по місцю постійного проживання, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він, не порушував встановлений щодо нього адміністративний нагляд, оскільки у вказаний протоколі час перебував вдома. Зазначив, що оскільки має міцний сон, не почув як працівників поліції, які приїздили для перевірки його місцезнаходження. Вважав, що обставини зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення не відповідають дійсності.

Врахувавши доводи притягуваного, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог статей 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого прийняти мотивоване законне рішення.

Згідно зі статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого дотримання законності.

Згідно статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 187 КУпАП.

На підтвердження обставин зазначених у протоколі працівником поліції надано лише копію письмових пояснень ОСОБА_1 , зміст яких останній в інкримінований йому час перебував за місцем проживання та відпочивав, тому не чув щоб працівники поліції стукали в двері.

Матеріали справи не містять доказів щодо факту порушення з боку ОСОБА_1 адміністративного нагляду встановленого ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 04 квітня 2024 року, як про те зазначено в протоколі.

Частина друга статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожній людині доведення вини тільки в законному порядку на підставі законно здобутих доказів.

Враховуючи викладене, в справах про адміністративні правопорушення підлягає застосуванню положення статті 62 Конституції України про те, що винуватість особи повинна бути доведена у встановленому законом порядку. Обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Отже, встановлюючи відповідно до статті 251 КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що матеріали справи не містять належних та достатніх доказів, які б указували на вчинення ОСОБА_1 дій, зазначених у диспозиції частини 1 статті 187 КУпАП та які б підпадали під ознаки вказаного правопорушення.

На підставі статті 62 Конституції України та керуючись статями 7, 251, 247, 280, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанову може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду через Міжгірський районний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Міжгірського районного суду

Закарпатської області Пухальський С. В.