Постанова від 10.02.2025 по справі 761/4654/25

Справа № 761/4654/25

Провадження № 3/761/1646/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Міхєєва І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Шевченківського УП ГУ НП у м. Києві про притягнення до ад міністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працевлаштованої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Судом встановлено, що 20.01.2025 приблизно о 15 год. 05 хв., виявлено факт неналежного виконання батьківський обов'язків ОСОБА_1 по вихованню сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме, 20.01.2025 о 15 год. 05 хв., неповнолітній пішов зі школи, вимкнув телефон і не хотів повертатися до дому через те, що мати тисне на сина, через навчання, не пускає гуляти.

Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 184 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала у повному обсязі, зазначила, що провела із сином виховну бесіду щодо недопущення в подальшому вказаних дій, крім того зазначила, що належним чином виконує свої батьківські обов'язки щодо виховання сина.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про наступне.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 622837 від 20.01.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рапортами, фотознімками, іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

Отже, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.184 КУпАП.

Положеннями ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачено, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Категорія (поняття) малозначність у даному випадку означає, що вчинене правопорушення не становить великої суспільної шкідливості й не завдало значних збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам.

Судом встановлено, що при вчиненні ОСОБА_1 вказаного правопорушення не було завдано збитків державним та суспільним інтересам, а також безпосередньо громадянам, що свідчить про фактичну відсутність суспільної небезпеки в її діянні. Крім того, як вбачається з наданих пояснень ОСОБА_1 , вона належним чином виконує батьківські обов'язки, та її син забезпечений належними умовами виховання та проживання.

Враховуючи вищевикладене, а також обставини та характер вчиненого правопорушення, його наслідки, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 184 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22, 24, 33-35, 184, 221, 251-252, 268, 277, 283, 284, 285, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП і обмежитись усним зауваженням.

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя І.М. Міхєєва

Попередній документ
125034494
Наступний документ
125034496
Інформація про рішення:
№ рішення: 125034495
№ справи: 761/4654/25
Дата рішення: 10.02.2025
Дата публікації: 12.02.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (10.02.2025)
Дата надходження: 03.02.2025
Предмет позову: ч.1 ст. 184 КУпАП
Розклад засідань:
10.02.2025 08:45 Шевченківський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
МІХЄЄВА ІННА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
МІХЄЄВА ІННА МИКОЛАЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Басюк Наталія Василівна