Постанова від 06.02.2025 по справі 752/465/25

Справа № 752/465/25

Провадження №: 3/752/910/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2025 року м.Київ

Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Токман Ю.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Чернігівської області, громадянки України, працюючої головою політичної партії «Україна соборна», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Україна соборна», всупереч вимогам статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушила строки подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ та ІІІ квартали 2021 року, а саме: звіт партії за ІІ квартал 2021 року подано 31 липня 2024 року, а звіт партії за ІІІ квартал 2024 року подано 01 серпня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Україна соборна», всупереч вимогам статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушила строки подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2021 року, а саме: звіт партії за ІV квартал 2021 року подано 02 вересня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Україна соборна», всупереч вимогам статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушила строки подання звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2024 року, а саме: звіт партії за І квартал 2024 року подано 31 серпня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачена ст. 212-21 КУпАП

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала. Пояснила, що звіти були подані з порушенням строків у зв'язку з закриттям банківських рахунків без повідомлення клієнта, а також перебоями з електроенергією. Просила звільнити її від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчинених діянь.

Вирішуючи питання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд виходить з наступного.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено відповідальність.

Диспозиція 212-21 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Судом досліджено: протокол про адміністративне правопорушення № 50-33/598 від 26.12.2024; протокол про адміністративне правопорушення № 50-33/599 від 26.12.2024; протокол про адміністративне правопорушення № 50-33/600 від 26.12.2024; інформацію з веб-сайту НАЗК щодо несвоєчасного подання звітів політичними партіями; копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІ квартал 2021 року; копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2021 року; копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІV квартал 2021 року; копію звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2024 року; копію висновку про результати перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру № 1532 від 22.10.2024; копію висновку про результати перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру № 1533 від 22.10.2024; копію висновку про результати перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру № 1553 від 13.11.2024; копію висновку про результати перевірки звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру № 1536 від 22.10.2024; копію звернення про створення облікового запису політичної партії в POLITDATA № 14 від 14.07.2021; копію згоди на обробку персональних даних ОСОБА_1 ; копію протоколу 7-го з'їзду політичної партії «Україна соборна» № 7 від 13.11.2016 року; копію статуту політичної партії «Україна соборна»; копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань політичної партії «Україна соборна»; копію наказу про внесення змін у додаток до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 24/24 від 16.01.2024; копію листа-запрошення ОСОБА_1 про надання пояснень та складання протоколу; копію викликів уповноважених осіб політичних партій станом на 25.12.2024, а також пояснення ОСОБА_1 , які вона надала в судовому засіданні.

Дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ст. 124 КУпАП, у виді штрафу.

Оскільки ОСОБА_1 вчинено не одиничне, а сукупність адміністративних правопорушень, підстав для звільнення її від адміністративної відповідальності через малозначність суд не вбачає.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ст. 212-21, ст. 221, ст. 283-285, ст. 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 5100 (п'ять тисяч сто) грн.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 (шістдесят) коп.

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарженнятакої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Ю. Ф. Токман