Справа № 587/4599/24
07 лютого 2025 рокуСумський районний суд Сумської області складі головуючого судді Степаненка О.А., за участю секретаря судового засідання Бузової Т.І. прокурора Ліфиренка Р.Г. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , громадянку України, спеціаліста ІІ категорії відділу земельних відносин, комунальної власності, АПР та розвитку сільських території Миколаївської сільської ради Сумського району Сумської області, рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172 6 КУпАП,
ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушила вимоги фінансового контролю, що відносяться до адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за що встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала і пояснила, що вона забула про строки подання щорічних декларацій під час воєнного стану.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Розпорядженням Миколаївського сільського голови від 03.01.2017 № 01/1 «Про кадрові питання» переведено з 01.01.2017 ОСОБА_1 , яка має 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах сьомої категорії посад з посади спеціаліста ІІ категорії Северинівської сільської ради, що увійшла до складу Миколаївської сільської ради на посаду спеціаліста ІІ категорії відділу земельних відносин, комунальної власності, АПР та розвитку сільських територій Миколаївської сільської ради Сумського району Сумської області.
Із вищевикладеного, спеціаліст ІІ категорії відділу земельних відносин, комунальної власності, АПР та розвитку сільських територій Миколаївської сільської ради Сумського району Сумської області ОСОБА_1 , являється посадовою особою місцевого самоврядування та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно з підпунктом "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Крім цього, згідно зі статтею 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".
12.10.2023 набрав чинності Закон України № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану», яким установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31.01.2024.
Отже спеціаліста ІІ категорії відділу земельних відносин, комунальної власності, АПР та розвитку сільських територій Миколаївської сільської ради Сумського району Сумської області ОСОБА_1 , повинна подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1 , подала Декларацію за 2022 рік 26.02.2024 о 13 год. 43 хв.
Додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 05.06.2024 № 47-07/40773, послідовністю дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2023 по 10.04.2024, встановлено, що остання вперше протягом зазначеного періоду здійснила вхід до вказаного реєстру 30.01.2023, але при цьому жодних дій з заповнення розділів декларації не виконувала і вже під час наступного входження до реєстру 26.02.2024 виконала всі необхідні дії з заповнення розділів декларації та перейшовши на сторінку накладання кваліфікованого електронного підпису 26.02.2024 о 13 год. 43 хв. подала Декларацію за 2022 рік.
Про технічну справність реєстру та можливість подання Декларації за 2022 рік ОСОБА_1 свідчіть лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.06.2024 № 47-07/40246-24.
Таким чином, ОСОБА_1 , маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали Декларації своєчасно) не була позбавлена можливості заповнити та подати Декларацію за 2022 рік в будь-який із місяців, що передував лютому 2024 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу Декларації ОСОБА_1 , не є поважною причиною так, як мала реальну можливість подати Декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, Декларація за 2022 рік подана з пропуском строку і не спростовує наявність в діях ОСОБА_1 , ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Під час проведення перевірки, аналізу доказів та складання протоколу жодних обставини, які б свідчили про наявність у ОСОБА_1 поважних причин несвоєчасного подання Декларації за 2022 рік або підстав для відтермінування подання такої декларації не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю щире розкаяння ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
У зв'язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст. 172-6 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, обставини, що пом'якшують покарання, матеріали адміністративної справи, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605, 60 грн.
Керуючись, ст. ст. 36,172-6 ч.1, 283,284 КУпАП, суддя-
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень. Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.
На підставі ч.1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Суддя О.А.Степаненко