Постанова від 10.02.2025 по справі 391/63/25

Компаніївський районний суд Кіровоградської області

Справа № 391/63/25

Провадження № 1-в/391/2/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.02.2025 р. селище Компаніївка

Компаніївський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючої судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю представника ВП №2 (м.Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_4 , особи відносно якої внесено подання ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за поданням начальника ВП №2 (м. Кропивницький) Кропивницького РУП Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судимого 20.05.2020 Маловисківським районним судом Кіровоградської області за ч.3 ст.185, ч.4 ст. 70 КК України до 5 років 2 днів позбавлення волі,

ВСТАНОВИВ:

Начальник ВП №2 (м.Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 .

Подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, попереджався про можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду, належних висновків не зробив.зарекомендував себе з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, вчиняє домашнє насилля.

Представник ВП №2 (м.Кропивницький) Кропивницького районного управління поліції ГУНП в Кіровоградській області в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити, зазначив, що ОСОБА_5 потребує постійного контролю з боку працівників поліції з метою профілактики та недопущення скоєння останнім правопорушень, в тому числі кримінальних.

ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення адміністративного нагляду відносно нього, зазначив, що попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду.

Дослідивши матеріали подання, заслухавши пояснення представника поліції та ОСОБА_5 , суд вважає, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 та ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини за поданням начальника органу внутрішніх справ, якщо вони після відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до п. 4.4. наказу МВС №1303/203 від 04.11.2003 «Про затвердження Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, якщо особа, яка підпадає під дію вказаного Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику відділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.

Згідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Судом встановлено, що вироком Маловисківського районного суду Кіровоградської області від 20.05.2020 ОСОБА_5 засуджено за ч.3 ст. 185, ч.4 ст. 70 КК України до 5 років 2 днів позбавлення волі, звільнений 01.12.2020 умовно-достроково з невідбутою частиною покарання на 6 місяців 14 днів. Судимість за вказаним вироком на час розгляду даного подання не знято та не погашено.

Ухвалою Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 27.06.2022 ОСОБА_5 продовжено на 6 місяців адміністративний нагляд, встановлений 13.07.2021 року.

Постановою Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 28.05.2024 ОСОБА_5 притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП та постановою суду від 25.11.2024 за ч.2 ст.173-2 КУпАП.

Постановою ГБВ № 645064 від 01.01.2025 винесеною ВП №2 (м.Кропивницький) ОСОБА_5 притягнений до адміністративної відповідальності за ст.183 КУпАП.

Як вбачається із матеріалів справи 08.05.2024 та 28.11.2024 ОСОБА_5 оголошено попередження про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" обмежень.

Згідно довідки виконкому Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області від 07.02.2025 ОСОБА_5 проживає в АДРЕСА_1 разом зі співмешканкою ОСОБА_6 . Офіційних заяв та скарг на ОСОБА_5 не надходило. Виконком Компаніївської селищної ради не володіє компроментуючими матеріалами на ОСОБА_7 .

Згідно ст. 8 Конвенції про захист прав людини, кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини у справі «Дедеш проти України» суд не виключає, що обмеження, застосовані щодо заявника, зокрема, обмеження на відвідування певних місць, поїздки без дозволу працівників поліції та вихід з дому у визначені години, а також зобов'язання регулярно являтися до поліції, можуть у принципі бути необхідними в контексті боротьби з можливим вчиненням нових правопорушень.

При прийнятті рішення взято до уваги дані, що характеризують ОСОБА_5 , який неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, відбував покарання в місцях позбавлення волі. Після звільнення не працевлаштувався, протягом року тричі притягувався до адміністративної відповідальності. Така поведінка свідчить про відсутність бажання стати на шлях виправлення, а тому, відносно нього має бути встановлено адміністративний нагляд.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови суду про встановлення адміністративного нагляду.

Керуючись ст.ст. 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника ВП №2 (м. Кропивницький) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 - задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік, з наступними обмеженнями:

1) Зобов'язати прибувати в період нагляду з 09 год. до 13 год. першого та третього вівторка кожного місяця до співробітника Компаніївського СПД № 1 ВП №2 Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області для реєстрації;

2) Заборонити залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. наступного дня та відвідувати громадські місця, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

3) Зобов'язати письмово повідомляти керівництво Компаніївського СПД № 1 ВП №2 Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про необхідність виїзду за межі Кропивницького району Кіровоградської області.

Попередити ОСОБА_5 про те, що у разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Строк встановлення адміністративного нагляду рахувати з дня винесення постанови.

Копію постанови направити начальнику ВП № 2 (м. Кропивницький) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області для виконання.

Постанова може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Кропивницького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Компаніївський районний суд Кіровоградської області.

Суддя ОСОБА_8