Іменем України
06.02.2025 Справа №607/18031/24 Провадження №2/607/504/2025
м. Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючої судді Марциновської І.В.,
за участю секретаря судового засідання Хавщ Я.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області питання про розподіл понесених ОСОБА_1 судових витрат у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про захист прав споживачів,
У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про захист прав споживачів.
При зверненні до суду з цим позовом у позовній заяві ОСОБА_1 вказала, що розмір очікуваних судових витрат на правничу допомогу у зв'язку з розглядом даної справи у суді складає 50000 грн.
Також у відповіді на відзив представник позивача заявила клопотання про подання доказів на підтвердження розміру судових витрат, які понесла позивач у зв'язку з розглядом цієї справи, протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду.
Так, ч. 8 ст. 141 ЦПК України визначає, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у позові ОСОБА_1 до Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про захист прав споживачів відмовлено повністю.
Оскільки позивач у відповіді на відзив заявила клопотання про подання доказів на підтвердження розміру судових витрат, які понесла позивач у зв'язку з розглядом цієї справи, протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду, суд відповідно до ст. 246 ЦПК України призначив судове засідання на 06.02.2025 для вирішення питання про розподіл понесених ОСОБА_1 судових витрат. Також ОСОБА_1 наданий строк п'ять днів з дня ухвалення рішення суду для подання доказів щодо розміру понесених позивачем судових витрат.
Приймаючи до уваги, що рішення суду постановлене 21.01.2025, строк для подання зазначених доказів закінчився 27.01.2025 (з урахуванням того, що 26.01.2025 є вихідним днем). Однак докази понесених позивачем судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, суду надані не були.
Станом на день розгляду цієї заяви жодних документів позивачем та її представником на підтвердження розміру судових витрат, які понесла позивач у зв'язку з розглядом цієї справи, суду не подано.
За таких підстав відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 141 ЦПК України суд доходить висновку, що заява ОСОБА_1 про розподіл судових витрат підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. 141 ч. 8, 247 ч. 2, 258-261, 353, 354 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 про розподіл понесених та пов'язаних з розглядом справи судових витрат у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» про захист прав споживачів залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І. В. Марциновська