Справа № 752/25594/24
Провадження №: 3/752/1019/25
13.01.2025 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши питання про об'єднання матеріалів справ про адміністративне правопорушення, які надійшли
відГолосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1, 2 ст. 51 КУпАП
відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання та реєстрації - АДРЕСА_1
за участі ОСОБА_1 ,
До Голосіївського районного суду міста Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 51 КУпАП через вчинення ним дрібного викрадення чужого майна шляхом крадіжки за протоколами про адміністративне правопорушення, а саме:
1.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 587548 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25594/24, провадження № 3/752/1019/25);
2.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 582900 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25595/24, провадження № 3/752/1020/25);
3.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 587549 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25596/24, провадження № 3/752/1021/25);
4.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 587581 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25597/24, провадження № 3/752/1022/25);
5.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 582899 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25598/24, провадження № 3/752/1025/25);
6.протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 51 КУпАП серії ВАВ № 587550 від 16.11.2024 (судова справа № 752/25767/24, провадження № 3/752/1026/25).
За наслідками автоматизованого розподілу судових справ матеріали описаних справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передано для розгляду судді Бушеленко О.В.
02.12.2024 всі протоколи про адміністративне правопорушення були повернуті до Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві для їх належного оформлення, а саме - забезпечення явки особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
13.01.2025 на виконання постанов до суду був доставлений ОСОБА_1 у супроводі дільничного офіцера поліції Олексієнко Андріани-Єви Сергіївни .
Сторожук І.В. просив суд (суддю) об'єднати матеріали справ апр адміністративне правопорушення щодо нього в одне провадження.
Чинний КУпАП фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
Проте відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Тобто правила, встановлені у ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративне правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
17.07.1997 Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04.11.1950 і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, певні справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. 21-22 рішення у справі "Надточій проти України"; п. 33 рішення у справі "Гурепка проти України").
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду судом справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, у даному випадку правомірним і доцільним видається застосування принципу аналогії за правилами, закріпленими в КПК України.
У ст. 36 КУпАП унормовано, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З метою створення умов для найбільш ефективного судового розгляду, забезпечення всебічного та повного з'ясування обставин, перевірку їх доказами, уникнення затягування судового процесу, розгляд матеріалів щодо ОСОБА_1 видається доцільним у межах одного провадження, з огляду на їх пов'язаність обставинами і подіями, яких вони стосуються, суб'єктом, відносно якого складено протоколи про адміністративне правопорушення, однотипністю правопорушення, в якому особа обвинувачується. Також враховується перебування описаних матеріалів у провадженні одного і того самого судді.
Ураховуючи викладене, керуючись ст. 7, 9, 23, 36 КУпАП
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 752/25594/24, № 752/25595/24, № 752/25596/24, № 752/25597/24, №752/25598/24, № 752/25767/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1, 2 ст. 51 КУпАП.
Об'єднаній справі присвоїти номер 752/25594/24, номер провадження 3/752/1019/25.
Постанова набирає чинності з моменту винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Бушеленко