Ухвала від 03.02.2025 по справі 761/3421/25

Справа № 761/3421/25

Провадження № 1-кс/761/2955/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.02.2025 рік м. Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України підполковника юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого погоджене прокурором про тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 в якому вказано, що Слідчими Головного слідчого управління СБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22024000000000617 від 02.07.2024 за підозрою громадян України ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.

Процесуальне керівництво у наведеному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях органів безпеки Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Постановою КМУ № 443 від 23.04.2024 передбачено: «Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_2 . Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

Так, з моменту прийняття Постанови КМУ № 443 від 23.04.2024, чоловіки призовного віку, можуть оформити паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, перебуваючи за кордоном, проте фізично отримати такі документи вони мають змогу лише на території України у відповідному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_2 .

При отриманні виготовленого паспорту громадянина України для виїзду за кордон, який очікує видачі, особа (заявник), особисто перебуваючи в територіальному підрозділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , проходить індивідуальну процедуру верифікації, а саме: верифікацію відцифрованих відбитків пальців рук або (за не можливістю) відцифрованого обличчя».

За викладених вище обставин, ОСОБА_4 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, будучи обізнаними про факт ведення рф агресивної війни проти України, діючи умисно, в порушення вищевказаних нормативно-правових актів, свідомо стали на шлях вчинення тяжкого злочину проти основ національної безпеки України - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань за попередньою змовою групою осіб в особливий період за наступних обставин.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 06.09.2023 у начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , яка була достеменно обізнана з порядком оформлення паспортів громадян України для виїду за кордон особам чоловічої статі призовного віку та розуміла, що значна кількість громадян України - чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, та мають необхідність в отриманні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, не бажають повертатися на територію України через можливу «загрозу» бути мобілізованим до лав Збройних Сил України, із власних корисних мотивів, виник злочинний умисел спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період щодо проведення мобілізаційних заходів, встановлення мобілізаційного ресурсу держави, доукомплектування ЗСУ і інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, начальник ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, посада якої згідно із статтею 6 Закону України «Про державну службу» належить до категорії «Б», як керівник структурного підрозділу державного органу незалежно від рівня юрисдикції такого державного органу, діючи з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище, маючи життєвий досвід, організаторські здібності, лідерські якості, авторитет серед співробітників міграційних органів України, перебуваючи у не встановленому під час досудового розслідування місці та у невстановлений час, але не пізніше 06.09.2023, залучила до вчинення злочину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка із 16.10.2012 до 08.05.2024 займала посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка із 20.12.2018 займає посаду провідного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який із 20.12.2018 року займає посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_9 та інших не встановлених на даних час осіб, з метою забезпечення оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон особам чоловічої статі призовного віку, що перебувають за кордоном, без їх особистого звернення до ІНФОРМАЦІЯ_3 , уникнення необхідності повернення на територію України та в подальшому мобілізації до лав Збройних сил України, на що останні дали свою добровільну згоду.

Відповідно до спільного злочинного плану, ОСОБА_4 здійснювала загальне керівництво протиправною діяльністю, отримання від зацікавлених осіб із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «ІНФОРМАЦІЯ_44», «ІНФОРМАЦІЯ_45», паспортних документів і фотокарток в електронному вигляді, осіб чоловічої статі призовного віку, які перебувають за кордоном, передачу їх іншим працівникам ІНФОРМАЦІЯ_3 для створення та редагування заяв-анкет на оформлення паспортів громадянин України для виїзду за кордон у Єдиному державному демографічному реєстрі, отримання та розподіл між іншими співучасниками грошових коштів.

В свою чергу, працівники ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 забезпечували пошук осіб чоловічої статі призовного віку зацікавлених у оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, отримання від ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та інших не встановлених на даних час осіб із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «ІНФОРМАЦІЯ_44», «ІНФОРМАЦІЯ_45», паспортних документів і фотокарток в електронному вигляді, осіб чоловічої статі призовного віку, які перебувають за кордоном, а також створення та редагування заяв-анкет на оформлення паспортів громадянин України для виїзду за кордон у Єдиному державному демографічному реєстрі з персонального електронного ключа доступу.

ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та інші не встановлені на даних час особи, забезпечували підшукування осіб чоловічої статі призовного віку зацікавлених у оформленні паспорту громадянина України для виїзду за кордон, передачу із використанням всесвітньої телекомунікаційної мережі «Інтернет», зокрема месенджерів: «ІНФОРМАЦІЯ_44», «ІНФОРМАЦІЯ_45», паспортних документів і фотокарток таких осіб та передачу грошових коштів службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_3 у сумі еквівалентній від 300 доларів США (в залежності від попередніх домовленостей) за один оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Згідно матеріалів кримінального провадження, у вищевказаний незаконний спосіб було виготовлено паспорти громадян України для виїзду за кордон, особам чоловічої статі, які зареєстровані на території Одеської області, і відповідно повинні перебувати на обліках в ІНФОРМАЦІЯ_10 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ).

Таким чином, з метою об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_10 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) та його структурних підрозділах (у тому числі, але не виключно, які перебувають у підпорядкуванні).

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, але до суду надійшло клопотання стосовно розгляду клопотання за його відсутності, вказавши що клопотання підтримує та просить задовольнити.

Розгляд клопотання проводиться за відсутності володільця документів на підставі ч.2 ст.163 КПК України.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно вимог ч.1 та 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

У відповідності з вимогами ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що отримані документи та інформація, може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження № 22024000000000617 від 02.07.2024 за підозрою громадян України ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України, як докази у вказаному кримінальному провадженні.

Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись вимогами ст. ст.132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 1 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України підполковника юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС 1 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України підполковнику юстиції ОСОБА_3 , слідчим 1 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , тимчасового доступу до речей та документів, із можливістю їх вилучення в копіях, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) та його структурних підрозділах (у тому числі, але не виключно, які перебувають у підпорядкуванні), відносно наступних осіб:

-ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_2 ;

-ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІПН НОМЕР_3 ;

-ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІПН НОМЕР_4 ;

-ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ІПН НОМЕР_5 ;

-ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІПН НОМЕР_6 ;

-ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ІПН НОМЕР_7 ;

-ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_17

-ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ІПН НОМЕР_8 ;

-ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ІПН НОМЕР_9 ;

-ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ІПН НОМЕР_10 , НОМЕР_11 ;

-ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ІПН НОМЕР_11 ;

-ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ІПН НОМЕР_12 ;

-ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ІПН НОМЕР_13 ;

-ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ІПН НОМЕР_14 ;

-ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ІПН НОМЕР_15 ;

-ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ІПН НОМЕР_16 ;

-ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ІПН НОМЕР_17 ;

-ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ІПН НОМЕР_18 ;

-ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , ІПН НОМЕР_19 ;

-ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , ІПН НОМЕР_20 ;

-ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , ІПН НОМЕР_21 ;

-ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ІПН НОМЕР_22 ;

-ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , ІПН НОМЕР_23 ;

-ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_31

-ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , ІПН НОМЕР_24 ;

-ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІПН НОМЕР_25 ;

-ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , ІПН НОМЕР_26 ;

-ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІПН НОМЕР_27 ;

-ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , ІПН НОМЕР_28 ;

-ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , ІПН НОМЕР_29 ;

-ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , ІПН НОМЕР_30 ;

-ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , ІПН НОМЕР_31 ;

-ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , ІПН НОМЕР_32 ;

-ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , ІПН НОМЕР_33 ;

-ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , ІПН НОМЕР_34 ;

-ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , ІПН НОМЕР_35 ;

-ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН НОМЕР_36 ;

-ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , ІПН НОМЕР_37 ;

-ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , ІПН НОМЕР_38 ,

а саме:

- матеріалів особистих справ військово зобов'язаних;

- матеріалів особистих справ осіб;

- відомостей про дату та час постановки на облік;

- проходження медичних комісій;

- придатність до проходження військової служби;

- номерів облікових записів, дату, час, місце, IP-адреса з якої проведено внесення осіб до Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46»;

- ідентифікуючі ознаки Електронного ключа за допомогою якого особу внесено до Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46»;

- інформації стосовно посадової особи, за якою рахується вищевказаний Електронний ключ за допомогою якого особу внесено до Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46» (анкетні дані, функціональні обов'язки, посадові інструкції, наказ про призначення, контактні відомості станом на момент внесення відомостей);

- всі відомості щодо внесення змін до облікового запису (картки) особи в Єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46», з моменту первинного внесення відомостей по теперішній час;

- дати, час, місця, IP-адреси з якої проведено внесення змін до персональних даних особи в Єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46»;

- ідентифікуючих ознак Електронного ключа за допомогою якого проведено внесення змін до персональних даних особи в Єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46»;

- інформації стосовно посадової особи, за якою рахується вищевказаний Електронний ключ за допомогою якого проведено внесення змін до персональних даних особи в Єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46» (анкетні дані, функціональні обов'язки, посадові інструкції, наказ про призначення станом на момент внесення відомостей, іншу будь-яку наявну інформацію, яка підтверджує повноваження вказаної особи щодо доступу та можливість внесення змін в Єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних «ІНФОРМАЦІЯ_46» станом на момент внесення відомостей, тощо).

Строк дії ухвали не може перевищувати 2 (двох) місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

03 лютого 2025 року