Справа №:755/237/25
Провадження №: 1-в/755/29/25
"07" лютого 2025 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в м. Києві подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимому,-
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_3 .
Подання обґрунтоване тим, що 03.12.2024 Полтавським районним судом Полтавської області, під час відбування покарання ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік та визначено обмеження.
Вказано, що реєстрація осіб, які перебувають під адміністративним наглядом в Дніпровському УП ГУНП у м. Києві здійснюється щочетверга в період часу з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., у зв'язку із чим з метою більш ефективного контролю з боку органів Національної поліції України за дотриманням ОСОБА_3 обмежень адміністративного нагляду виникла необхідність у вирішенні питання про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду, а саме явки ОСОБА_3 на реєстрацію по нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві у перший та третій четвер щомісяця.
В судовому засіданні інспектор Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві подання підтримала та просила його задовольнити.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, до суду подав заяву в якій просить провести розгляд справи у його відсутності.
Вислухавши пояснення учасників судового провадження, ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, суд дійшов такого висновку.
Згідно із ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Як вбачається з ухвали Полтавського районного суду Полтавської області від 03.12.2024, постановленої у справі № 545/5032/24 (провадження № 1-в/545/803/24), ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік із застосуванням обмежень: заборонено виходити з будинку (квартири) з 22:00 до 05:00 наступного дня; заборонено перебувати в ресторанах, кафе, барах району (міста) з метою придбання та розпивання спиртних напоїв; реєстрація за місцем проживання у відповідному відділі поліції Головного управління національної поліції два рази на місяць; заборонено виїзд в особистих справах за межі району (міста) без письмового дозволу відповідальної особи відділу поліції за місцем проживання.
Згідно з абз. 2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Підстави встановлення адміністративного нагляду, передбачені ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі, не відпали.
Зазначені у подані зміни органу внутрішніх справ не суперечать абзацу 1 ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Термін дії адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на момент розгляду подання в суді, не закінчився.
За таких обставин, суд з урахуванням особи ОСОБА_3 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду, встановленого відносно особи, щодо якої внесено подання, оскільки змінені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів ОСОБА_3 , і здійснити належний виховний вплив на останнього.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. 369, 372, 392, 539 КПК України, суд,-
Подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві про встановлення додаткових обмежень адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити додаткові обмеження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимому, встановлені ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 03.12.2024, постановленою у справі № 545/5032/24 (провадження № 1-в/545/803/24), а саме: з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві кожного першого та третього черверга щомісяця.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1