Справа № 157/591/24
Провадження №3/157/16/25
03 лютого 2025 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського районного сектора № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області, щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , засуджений вироком Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 11 грудня 2023 року за ст. 389-2 КК України на 1 рік позбавлення волі із звільненням на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням обов'язків, передбачених пунктами 1, 2 ст. 76 КК України,
за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 01 від 02 квітня 2024 року, ОСОБА_1 ухилився від відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які йому були призначені постановою Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 22 лютого 2021 року, в період часу з 09 лютого 2024 року по 29 лютого 2024 року, з 01 березня 2024 року по 29 березня 2024 року, з 01 квітня 2024 року по 02 квітня 2024 року не прибув до Воєгощанського старостинського округу № 7 Камінь-Каширської міської ради для відпрацювання суспільно-корисних робіт протягом двох днів з дати, визначеної у направленні Камінь-Каширьского районного сектора № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області від 07 лютого 2024 року, розпорядження Камінь-Каширської міської ради від 07 лютого 2024 року, без поважної на те причини.
Начальник Камінь-Каширського районного сектора № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Мирончук Я.П. у судовому засіданні 21 січня 2025 року підтримав викладені ним у протоколі про адміністративне правопорушення обставини.
ОСОБА_1 у судовому засіданні 21 січня 2025 року вину не визнав та пояснив, що у нього наявні проблеми із здоров'ям, а тому він фізично не взмозі був виконувати призначені йому суспільно корисні роботи, про що неодноразово повідомляв працівників центру пробації, та, крім того, судом він засуджений за невиконання цих суспільно корисних робіт і на теперішній час відбуває покарання у виді позбавлення волі у виправній колонії.
Згідно із ст. 7 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 8 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Відповідно ч.1 ч. 1 ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Згідно із пунктами 3.4 і 3.6 рішення Конституційного Суду України від 11 жовтня 2011 року у справі № 10-рп/2011, не вбачається різниці між кримінальними та адміністративними протиправними діяннями, оскільки вони охоплюються загальним поняттям «правопорушення», відмінність адміністративного правопорушення від злочину полягає, насамперед, у тому, що воно є менш суспільно небезпечним.
Разом з тим, за суворістю санкції адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-2 КпАП України, відповідного до практики Європейського Суду з прав людини прирівнюється до кримінального правопорушення. За його скоєння встановлено адміністративну відповідальність у виді адміністративного арешту на строк до десяти діб.
Встановлено, що вироком Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 11 грудня 2023 року, який набрав законної сили 11 січня 2024 року, ОСОБА_1 визнано винуватим у злісному ухиленні від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, які були йому призначені постановою Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 22 лютого 2021 року, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ст. 389-2 КК України, та призначено покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі із звільненням на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік з покладенням обов'язків, передбачених пунктами 1, 2 ст. 76 КК України.
Камінь-Каширським районним судом Волинської області ухвалою від 25 вересня 2024 року, яка набрала законної сили 03 жовтня 2024 року, задоволено подання начальника Камінь-Каширського районного сектора № 1 філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області Мирончука Я.П., та ОСОБА_1 на підставі ч. 2 ст. 78 КК України направлено для відбування призначеного йому судом вищезазначеного покарання у виді 1 року позбавлення волі.
Отже, ОСОБА_1 уже було притягнуто до кримінальної відповідальності за ухилення від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт, що були призначені йому постановою Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 22 лютого 2021 року.
За таких обставин, приходжу до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 183-2 КпАП України належить закрити на підставі п. 8 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись п. 8 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п. 8 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Дата складення повного тексту постанови - 05 лютого 2025 року.
Суддя: О.В. Антонюк