Справа № 157/189/25
Провадження №2-о/157/32/25
про залишення заяви без руху
05 лютого 2025 рокумісто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Камінь-Каширська міська рада, про встановлення факту, що має юридичне значення,
встановив:
Заявник ОСОБА_1 , який проживає по АДРЕСА_1 , звернувся в суд із заявою (заінтересована особа - Камінь-Каширська міська рада, місцезнаходження: вул. Воля, 2, м. Камінь-Каширський), в якій просить встановити факт його проживання з 11 листопада 1983 року по 03 березня 1993 року у батьків по АДРЕСА_2 , на території, що віднесена до зони гарантованого добровільного відселення, а також зобов'язати Центр надання адміністративних послуг Камінь-Каширської міської ради внести до Єдиного державного демографічного реєстру дані про проживання по АДРЕСА_2 в період з 11 листопада 1983 року по 03 березня 1993 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Подану ОСОБА_1 заяву про встановлення факту, що має юридичне значення, належить залишити без руху, оскільки така заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 318 ЦПК України.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено, зокрема, який факт заявник просить встановити та з якою метою, а також причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Як вбачається із змісту заяви, ОСОБА_1 просить встановити факт його проживання з 11 листопада 1983 року по 03 березня 1993 року у батьків по АДРЕСА_2 , на території, що віднесена до зони гарантованого добровільного відселення, але при цьому не зазначає мету, з якою він просить встановити такий юридичний факт, та не зазначає причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Крім того, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, яка згідно із ст. ст. 19, 293 ЦПК розглядається у порядку окремого провадження цивільного судочинства, заявник також заявляє вимогу, згідно з якою просить зобов'язати Центр надання адміністративних послуг Камінь-Каширської міської ради внести до Єдиного державного демографічного реєстру дані про проживання, - тобто вимогу, розгляд якої у порядку окремого провадження цивільного судочинства не передбачено.
Згідно з ч. 4 ст. 188 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають, із цивільних, трудових, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір (пункт 1 частини 1 статті 4 КАС України).
Публічно-правовий спір - це, зокрема спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій (пункт 2 частини 1 статті 4 КАС України).
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Отже, заяву ОСОБА_1 належить залишити без руху та надати строк для усунення вищевказаних недоліків 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, а саме заявнику у заяві потрібно зазначити, з якою саме метою йому потрібно встановити факт проживання з 11 листопада 1983 року по 03 березня 1993 року по АДРЕСА_2 , на території, що віднесена до зони гарантованого добровільного відселення, та зазначити причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт, а також визначити вимоги заяви, що подана у порядку окремого провадження, відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 294, 316, 318, 352 ЦПК України, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Камінь-Каширська міська рада, про встановлення факту, що має юридичне значення, - залишити без руху.
Для усунення недоліків заяви заявнику ОСОБА_1 надати строк п'ять днів з дня вручення ухвали.
Ухвалу про залишення заяви без руху надіслати заявнику ОСОБА_1 .
У разі невиконання вимог у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя: О.В. Антонюк