Справа № 344/1071/25
Провадження № 3/344/1074/25
05 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Лазарів О.Б., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , голову ліквідаційної комісії Первинної профспілкової організації комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради»,
за ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи головою ліквідаційної комісії Первинної профспілкової організації комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради», вчинила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, яке виявлено 22.11.2024 року, в результаті чого занижено податок на прибуток за півріччя 2022 року в сумі 4022 грн.; не подано звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2017 рік, 2018 рік, 2019 рік, за півріччя 2022 року; не подано Податкові декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали 2022 року, 2022 рік, 2023 рік, чим порушено п.49.18.2 п.49.18, п.49.2 ст.49, п.133.4.3. п.133.4 ст.133, п.137.4 ст.137 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-ІV (із внесеними змінами та доповненнями).
ОСОБА_1 , будучи головою ліквідаційної комісії Первинної профспілкової організації комунального некомерційного підприємства «Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради», вчинила порушення щодо заниження податку з доходів фізичних осіб за червень 2022 року на загальну суму 4021,56 грн., встановлено факт несвоєчасної сплати податку на доходи фізичних осіб в сумі 56900 грн., та несплату податку на доходи фізичних осіб в сумі 2860 грн., чим порушено пп.163.1.1 п.163.1 ст.163, п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164, п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168, пп. 168.1.2, пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши всі зібрані по справі докази, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при розгляді даної адміністративної справи судом достовірно було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП, доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом №141 про адміністративне правопорушення від 17.01.2025 року, протоколом №142 про адміністративне правопорушення від 17.01.2025 року, копією акту документальної позапланової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №21374/09-19-07-05/35765394 від 22.11.2024 року.
Як встановлено судом ОСОБА_1 допустила порушення згаданих вимог Податкового кодексу України, чим вчинила адміністративні правопорушення передбачені ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.1 ст.163-1 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ч.1 ст.163-4 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
За таких обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є всі ознаки адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП.
Даних щодо неправомірності дій головного державного інспектора відділу планових перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС в Івано-Франківській області під час документування та оформлення адміністративних матеріалів відносно ОСОБА_1 судом встановлено не було.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останньої та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, зокрема у виді штрафу у відповідності з вимогами ст.36 КУпАП. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст.163-4 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення:
- за ч.1 ст. 163-1 КУпАП в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн;
- за ч.1 ст.163-4 КУпАП у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) грн.
На підставі ст.36 КУпАП визначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 (шістдесят) коп.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд.
Суддя Олег ЛАЗАРІВ