Постанова від 05.02.2025 по справі 520/18210/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2025 р.Справа № 520/18210/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Бегунца А.О.,

Суддів: Мельнікової Л.В. , Русанової В.Б. ,

за участю секретаря судового засідання Реброва А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.11.2024, головуючий суддя І інстанції: Рубан В.В., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 15.11.24 року по справі № 520/18210/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія"

до Державної податкової служби України , Головного управління ДПС у Харківській області

про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Харківській області в якому просив суд:

- скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.01.2024 № 10415723/31834521 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 30.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія";

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 30.04.2023, подану Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" датою її фактичного подання на реєстрацію - 09.05.2023;

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним направлені до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну № 2 від 30.04.2023. Згідно до інформації, зазначеної у квитанції від 09.05.2023 №9105775751 вказана податкова накладна прийнята, але її реєстрація зупинена контролюючим органом на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) із зазначенням, що обсяг постачання товару/послуги 49.41, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 "Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=4.1409%, "Р"=273.22. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач вважає рішення протиправними, а накладні такими, що підлягають реєстрації.

Рішенням Харківського коружного адміністративного суду від 15.11.2024 позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.01.2024 № 10415723/31834521.

Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 30.04.2023, подану Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" датою її фактичного подання на реєстрацію.

Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" судовий збір у розмірі 3028 грн. 00коп., в тому числі 1514 грн. 00коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України та 1514 грн. 00коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області.

Не погодившись з вказаним висновком суду першої інстанції, відповідачем ГУ ДПС у Харківській області подано апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення норм права та невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, просить рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.11.2024 скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

В обгрунтування вимог апеляційної скарги відповідачем зазначено, що за результатами розгляду наданих позивачем документів комісією регіонального рівня направлено повідомлення від 11.01.2024 №10350911/31834521 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів. Згідно вказаного повідомлення, позивачу запропоновано надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, однак на вказане повідомлення позивачем не надано необхідні документи. Враховуючи той факт, що ТОВ "Ізвєстія" не надано необхідні документи, відтак оскаржуване рішення комісії ГУ ДПС в Харківській області є правомірним. Зазначає, що зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну є передчасним, оскільки належним способом захисту порушеного права є саме зобов'язання ДПС України та ГУ ДПС у Харківській області повторно розглянути питання щодо реєстрації ПН, складеної ТОВ газета "Ізвєстія". Також податковий орган просить врахувати, що на даний час триває розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 стю 212 КК України, в якому позивач можливо задіяний у схемі ухилення від сплати податку.

Відповідно до відзиву на апеляційну скаргу, позивачем зазначено, що позивачем надані всі первинні документи, які підтверджують господарську операцію, на підставі якої складено ПН, отже суд першої інстанції дійшов вірного висновку для скасування рішення щодо зупинення реєстрації податкової накладної. Також зазначає, що якщо відмова у реєстрації ПН визнана судом неправомірною, то належним способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача, є саме зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, що відповідає правовим висновкам Верховного Суду.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку. що апеляційна скарга не підлгає задоволенню, з наступних підстав.

Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ імені газети "Ізвєстія" (код ЄДРПОУ 31834521) - є сільськогосподарським товаровиробником 4 групи спрощеної системи оподаткування у розумінні cт. 291 ПКУ, загальна кількість земельних угідь у обробітку в 2023 році - 2481,5267 га, які відображені у податковій декларації платника єдиного податку 4 групи за 2023 рік. Основний вид діяльності вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур (код КВЕД 01.11), в подальшому ТОВ Імені газети "Ізвєстія" здійснює продаж власно вирощеної сільськогосподарської продукції (код КВЕД 46.2 І) -оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

ТОВ імені газети "Ізвєстія" на праві власності належить наступна сільськогосподарська техніка, що використовується у господарській діяльності: трактори: Белорус-82.1, державний номер НОМЕР_1 ; Белорус- 82.1, державний номер НОМЕР_2 ; ХТЗ-І50К-09, державний номер НОМЕР_3 ; ХТЗ-150К-09, державний номер, НОМЕР_4 ; ХТЗ-17221, державний номер НОМЕР_5 ; МТЗ-82, державний номер НОМЕР_6 ; МТЗ-80, державний номер НОМЕР_7 ; Т-150К, державний номер НОМЕР_8 , Т-150К, державний номер НОМЕР_9 , Т-150К, державний номер НОМЕР_10 , T-О50K, державний номер НОМЕР_11 , Т-156, державний номер НОМЕР_12 ; комбайн John Deere Т660 державний номер НОМЕР_13 ; DEUTZ-FAHR COMBINE С 6205 TS, державний номер НОМЕР_14 ; автомобілі: КАМАЗ, державний номер НОМЕР_15 , КАМАЗ, державний номер НОМЕР_16 , УАЗ, державний номер НОМЕР_17 , УАЗ, державний номер НОМЕР_18 , ЗИЛ 431412 державний номер НОМЕР_19 , CA3-3507, державний номер НОМЕР_20 , CA3-3507, державний номер НОМЕР_21 , ГАЗ, державний номер НОМЕР_22 , ВАЗ-2121, державний номер НОМЕР_23 , КАМАЗ 5410, державний номер НОМЕР_24 ; Паливоцистерна КАМАЗ 53213. державний номер НОМЕР_25 ; SCANIA R420, державний номер НОМЕР_26 ; MAN TG А 18.440, державний номер НОМЕР_27 ; MAN TG А 26.430, державний номер НОМЕР_28 ; а також інша техніка (навантажувач фронтальний 7-156, причіпи-самоскиди, культиватори КПС-4, плуги ПЛН-5,35, ПЛН-3,35, сівалки MTR 8R70, D/RETTA CORSA 400, жниварка кукурудзяна Case Ih 1083, розкидач добрив МВД-900, оприскувачі, борони та ін). (форми 20-ОПП від 23.01.2020, від 31.03.2020, від 03.07.2020, від 21.09.2021, від 01.08.2022, від 08.02.2023, від 27.03.2023, від 21.12.2023).

30.04.2023 між ТОВ імені газети "Ізвєстія" та ТОВ "АГРОКОМ" підписано акт №ТЦ-0423-02 здачі - прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20%-46747.57 гри., у зв'язку з чим позивачем складена податкова накладна №2 від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20% - 46747,57 грн.

Комісією регіонального рівня ДПС України прийнято рішення з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.01.2024 № 10415723/31834521 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 30.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія".

Не погодившись з вказаним рішенням, позивач оскаржив його до суду.

Задовольняючи позовні вимоги. суд першої інстанції виходив з їх обгрунтованості.

Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (у редакції, чинній на час спірних правовідносин) об'єктом оподаткування є постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року №1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України " Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Судовим розглядом встановлено, що між ТОВ імені газети "Ізвєстія" (Виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "АГРОКОМ" (Замовник) укладено договір про надання автотранспортних послуг № 05/12-2211 від 05.12.2022, відповідно до якого виконавець прийняв зобов'язання здійснювати автотранспортні послуги на умовах зазначених в цьому договорі та заявкам до нього, а замовник зобов'язався сплатити вартість послуг.

Додатковою угодою від 17.04.2023 за заявкою № 3 від 17.04.2023 сторонами узгоджено надання автотранспортних послуг по перевезенню соняшника обсягом 200 т +/- 5 % за маршрутом: с. Берека Лозівський район Харківська область - ПрАТ з II "ДОЕЗ" м. Дніпро вул. Князя Ярослава Мудрого, 46.

Вартість доставки узгоджена сторонами в розмірі 1498,80грн. за 1 тону перевезення вантажу, в тому числі ПДВ. Строки перевезення з 18.04.2023 по 30.04.2023.

В період з 18.04.2023 по 25.04.2023 ТОВ імені газети "Ізвєстія" здійснено перевезення соняшника в кількості 187,140 тон за узгодженим маршрутом, що підтверджується товарно-транспортними накладними з відміткою про прийняття: товарно-транспортні накладні №02, №03 від 18.04.2023 перевезено соняшника у кількості 41,740 т., товарно-транспортні накладні № №04-06 від 19.04.2023 перевезено соняшника у кількості 63,160 т., товарно- транспортні накладні №07, №08 від 20.04.2023 перевезено соняшника у кількості 44,200 т., товарно-транспортні накладні №20, №21 від 25.04.2023 перевезено соняшника у кількості 38,040 т.;

30.04.2023 між ТОВ імені газети "Ізвєстія" та ТОВ "АГРОКОМ" підписано акт №ТЦ-0423-02 здачі - прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20%-46747,57 грн., у зв'язку з чим позивачем складена податкова накладна №2 від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20% - 46747,57 грн.

Всього за період з 18.04.2023 по 25.04.2023 перевезено соняшника у кількості 187,140 т. на загальну суму 280485,43 грн, у т. ч. ПДВ 20% 46747,57 грн.

У відповідності до п.3.4 вищезазначеного договору ТОВ імені газети "Ізвєстія" отримало від замовника - ТОВ "АГРОКОМ" за платіжною інструкцією №7565 від 11.05.2023 грошові кошти за надані послуги у сумі 358632,92 грн.

За результатами надання послуг з надання автотранспортних послуг та підписанням сторонами акт № ТЦ-0423-02 здачі-прийняття робіт (надання послуг) 30.04.2023 позивачем складена податкова накладна №2 від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20%-46747,57 грн.

В податковій накладній №2 від 30.04.2023 на суму наданих послуг в стовпчику 2 зазначене найменування послуги - "автотранспортні послуги по перевезенню соняшника за маршрутом с. Берека Лозівський район Харківська область - ПрАТ з II "ДОЕЗ" м. Дніпро вул. Князя Ярослава Мудрого, 46, а код товару згідно ДКПП в стовпчику 3.3. зазначений 49.41, згідно ДКПП "Перевезення вантажів дорожніми транспортними засобами".

Електронний екземпляр податкової накладної №2 від 30.04.2023 позивач надіслав на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно до інформації, зазначеної у квитанції від 09.05.2023 №9105775751 вказана податкова накладна прийнята, але її реєстрація зупинена контролюючим органом на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі по тексту - ПК України) із зазначенням, що обсяг постачання товару/послуги 49.41, дорівнює або перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 "Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник "D"=4.1409%, "Р"=273.22. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно ло наданих пояснень до податкового органу, позивачем вказано та надано відповідні докази, що ТОВ імені газети "Ізвєстія" має власні виробничі приміщення критий тік - літ. "К" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 19.11.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, пров. Чапаева, 2; зерносклад літ. "П" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 24.11.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, пров. Чапаева, 2; зерносховище "ВІН" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 01.12.2009, за адресою: АДРЕСА_1 ; критий тік літ. "Ж" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 25.11.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, пров. Чапаева, 2; кладова літ. "Д" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 01.12.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, пров. Чапаева, 2; вагова "Б1Н", "б" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 17.11.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, пров. Чапаева, 2; зерносховище "Б-1Н" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 17.11.2009, за адресою: с. Новоолександрівка, вул. Ватутіна, 86-6; зерносклад "ВІН" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 20.11.2009, за адресою: с. Новоолександрівка, вул. Ватутіна, 86-6; пункт технічного обслуговування тракторної бригади "Г-ІН" (частина комплексу) згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 24.11.2009, за адресою: с. Новоолександрівка, вул. Ватутіна, 86-6; автогараж літ. "Г", "г" згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 30.10.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, вул. Чапаева, 69; ремонтна майстерня літ. "М" згідно з технічним паспортом на виробничий будинок, виданим Близнюківським ДК МП технічної інвентаризації 24.11.2009, за адресою: с. Верхньоводяне, вул.Чапаева, 67.

ТОВ імені газети "Ізвєстія" має необхідний персонал та достатні трудові ресурси для провадження господарської діяльності - згідно з Податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, за 2 квартал 2023р. за трудовими та цивільно-правовими договорами у позивача працювало близько 32 осіб (податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2 квартал 2023 року з Додатками 1, Додатками 5 та Додатками 4ДФ.

ТОВ імені газети "Ізвєстія" має ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) реєстраційний номер 20030414202000098 термін дії з 08.02.2020 по 08.02.2025, сплачено до бюджету за продовження дії ліцензії на 2023р. платіжною інструкцією №7146 від 03.02.2023.

Надання послуг TOB імені газети "Ізвєстія" здійснювалось власним та орендованим транспортом, а саме:

- власний транспорт: MAN TGA 26.430 реєстраційний номер НОМЕР_28 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_29 з причепом KOEGEL AWE 18 реєстраційний номер НОМЕР_30 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_31 ; SCANIA R420 реєстраційний номер НОМЕР_32 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_33 з причепом KRONE AZW 18 реєстраційний номер НОМЕР_34 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_35 ; MAN TGA 18.440 реєстраційний номер НОМЕР_36 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_37 ; КАМАЗ реєстраційний номер НОМЕР_38 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_39 з причепом СЗАП 8527 ПЕ реєстраційний номер НОМЕР_40 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_41 ;

- орендованим транспорт: MAN TGA 21.440 реєстраційний номер НОМЕР_42 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_43 , який позивач орендував у ФГ "Колос" за договором оренди №02/02-2022 від 02.02.2022. Операція з оренди автомобіля у ФГ "Колос" підтверджується договором оренди №02/02-2022 від 02.02.2022, актом прийому-передачі MAN TGA 21.440 НОМЕР_42 від 02.02.2022, актом №-000000009 здачі - прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023 платіжною інструкцією №7867 від 10.05.202, LIEGL SDS 380 реєстраційний номер НОМЕР_44 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_45 , який позивач орендував у ПП "Золота Нива 1" за договором оренди №01/12- 22 від 01.12.2022. Операція з оренди причепа у ПП "Золота нива 1" підтверджується актом прийому - передачі FL1EGL SDS 380 реєстраційний номер НОМЕР_44 від 01.12.2022, актом №-0000000015 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, платіжною інструкцією №7866 від 10.05.2023; FRUEHAUF TF 34С1 реєстраційний номер AX1786XF свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_46 , який позивач орендував у ОСОБА_1 за договором оренди транспортного засобу №15/07-2022 від 15.07.2022. Операція з оренди причепа у Пересічанського Андрія Анатолійовича підтверджується актом прийому - передачі напівпричепу FRUEHAUF TF 34СІ реєстраційний номер НОМЕР_47 від 16.07.2022, актом №ТЦ-0223-02 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, платіжною інструкцією №7981 від 16.06.2023 з оплати послуг оренди, податковою звітністю додаток №4ДФ за 2 квартал 2023року, платіжними інструкціями №7979 та №7980 від 16.06.2023 по перерахуванню утриманих податків до бюджету.

ТОВ імені газети "Ізвєстія" нарахувало та виплатило дохід водіям, утримало та перерахувало податки до бюджету, які відображено у податковій звітності за 2 квартал 2023 року.

Послуги за договором про надання автотранспортних послуг № 05/12-22П від 05.12.2022 надавались позивачем ТОВ "АГРОКОМ" починаючи з грудня 2022 року. В період з грудня 2022 року по квітень 2023 року (включно) податковим органом за договором про надання автотранспортних послуг № 05/12-22П від 05.12.2022 зареєстровано 19 податкових накладних, в тому числі у 2022 році 5 податкових накладних (№ 1 від 06.12.2022, № 2 від 07.12.2022, № 3 від 08.12.2022, № 4 від 09.12.2022, № 5 від 12.12.2022; у 2023 році - 14 податкових накладних (№ 1 від 13.01.2023, № 2 від 16.01.2023, № 3 від 17.01.2023, №4 від 18.01.2023, № 5 від 19.01.2023, № 6 від 20.01.2023, № 7 від 23.01.2023, №8 від 24.01.2023, №9 від 25.01.2023, № 10 від 26.01.2023, № 11 від 27.01.2023, № 12 від 30.01.2023, № 3 від № 23 від 31.05.2023).

Позивач надіслав на адресу контролюючого органу письмові пояснення № 1 від 05.01.2024 щодо операцій з постачання товару, на які виписані податкові накладні та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено та квитанцією № 2, реєстраційний № 9000533027.

В поясненнях позивач зазначив, що ТОВ імені газети "Ізвєстія" - виконавець у відповідності до договору про надання автотранспортних послуг №05/12-2211 від 05.12.2022, в заявці №3 від 17.04.2023 та додатковій угоді від 17.04.2023 надало замовнику - ТОВ "АГРОКОМ" автотранспортні послуги по перевезенню соняшнику на ДП з ІІ "Сантрейд" за маршрутом: с. Берека Лозівськийрайон Харківська область - ПрАТ з ІІ "ДОЕЗ" м. Дніпро вул. Князя Ярослава Мудрого, 46, про що оформлені наступні первинні (товарно-транспортні накладні з відміткою про прийняття) та податкові документі: товарно-транспортні накладні з №02 по №03 від 18.04.2023 перевезено соняшника у кількості 41,740 т., товарно-транспортні накладні №04-№06 від 19.04.2023, відповідно до яких перевезено соняшника у кількості 63,160 т., товарно-транспортні накладні №07, №08 від 20.04.2023 - перевезено соняшника у кількості 44,200т., товарно-транспортні накладні №20, №21 від 25.04.2023 - перевезено соняшника у кількості 38,040 т.; акт №ТЦ-0423-02 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20%- 46747,57 грн., у зв'язку з чим складена податкова накладна №2 від 30.04.2023 на суму 280485,43 грн. в т. ч. ПДВ 20%-46747,57 грн.

За період з 18.04.2023 по 25.04.2023 перевезено соняшника у кількості 187,140 т. на загальну суму 280485,43 грн, у т. ч. ПДВ 20%-46747,57 грн. У відповідності до п. 3.4 вищезазначеного договору ТОВ імені газети "Ізвєстія" отримало від замовника - ТОВ "АГРОКОМ" за платіжною інструкцією №7565 від 11.05.2023 грошові кошти за надані послуги у сумі 358632,92 грн.

До пояснень, які подані до контролюючого органо, позивачем надані копії документів, які підтверджують реальність здійснення операції, а саме: договір про надання автотранспортних послуг №05/12-22П від 05.12.2022, заявки №3 від 17.04.2023, додаткової угоди від 17.04.2023 до договору про надання автотранспортних послуг №05/12-22П від 05.12.2022, довіреності, товарно-транспортних накладних № 02, № 03 від 18.04.2023, №№ 04 -06 від 19.04.2023, № 07, № 08 від 20.04.2023, № 20, № 21 від 25.04.2023, подорожні листи вантажного автомобіля №№ 176, 177 від 18.04.2023, № 178, 179, 180 від 19.04.2023, № 183, 184 від 20.04.2023, № 196, 197 від 25.04.2023, акт №ТЦ-0423-02 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, платіжні інструкції №7565 від 11,05.2023, договір оренди № 02/02-2022 від 02.02.2022, акт прийому-передачі до договору оренди № 02/02-2022 від 02.02.2022, акт № 000000009 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, договір оренди № 02/12-2022 від 01.12.2022, акт прийому-передачі до договору оренди № 02/12-2022 від 01.12.2022, акт № 000000015 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, договір оренди транспортного засобу № 15/07-2022 від 15.07.2022, акт прийому-передачі до договору № 15/07-2022 від 15.07.2022; акту № ТЦ-0423-01 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30.04.2023, платіжні інструкції № 7979 від 16.06.2023, № 7980 від 16.06.2023, № 7981 від 16.06.2023, копії свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_33 , НОМЕР_35 , СТТ №637492, СТТ №637493, СТТ №391683, СХО №535109, СХС 249649, СТР №040195; податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них податку а також сум нарахованого ЄСВ за 2 квартал 2023; Додаток 1 (Д1) Відомості про зарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованих осіб за січень-березень 2023; Додаток 4 (ДФ) Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за січень-березень 2023; Додаток 5 (Д5) Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби за 2 кв. 2023.

Після отримання пояснень та додаткових документів податковий орган не здійснив реєстрацію податкової накладної № 2 від 30.04.2024 та направив позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11.01.2024 № 10350911/31834521, яким позивачу запропоновано надати додаткові пояснення та документи - копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній - копій первинних документів щодо придбання товарів.

Позивач після отримання Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів від 11.01.2024 № 10350911/31834521 відповідно до п. 6 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладиих/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" № 520 від 12.12.2019 надіслав на адресу контролюючого органу письмові пояснення № 5 від 17.01.2024 щодо операцій з постачання товару, на які виписані податкові накладні, що підтверджується повідомленням № 1 від 17.01.2024 про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено та квитанцією від 17.01.2024.

До повідомлення надані копії документів, на підтвердження реальність здійснення операції: копії договору, видаткової накладної, товарно-транспортної накладної, рахунку-фактури, платіжних інструкцій та ліцензії долучена до додаткового пояснення); договору №345 поставки паливно-мастильних матеріалів від 23.06.2021 видаткової накладної №РН-0012874 від 03.11.2022 рахунку-фактури №СФ-0003991 від 03.11.2022 платіжної інструкції №1169 від 07.11.2022 товарно-транспортної накладної №0000013146 від 03.11.2022; ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) реєстраційний номер 20030414202000098 платіжної інструкції №7146 від 03.02.2023; форми 20-ОПП від 23.01.2020, від 31.03.2020, від 03.07.2020, від 21.09.2021, від 01.08.2022, від 08.02.2023, від 27.03.2023, від 11.05.2023, від 21.12.2023 технічних паспортів на виробничі приміщення в кількості 12 шт.

Комісією регіонального рівня ДПС України прийнято рішення з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.01.2024 № 10415723/31834521 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 30.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія".

Колегія суддів зазначає, що будь-які рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду першої інстанції первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення податкових зобов'язань та права виписки податкової накладної.

В межах даних правовідносин при аналізі господарських операцій між позивачем та його контрагентами, суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки ці питання повинні досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Аналогічні висновки містить постанова Верховного Суду від 16.02.2023 по справі №380/7648/22, від 14.08.2024 по справі №120/5503/23, що враховується судом відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України.

З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 23.01.2024 № 10415723/31834521 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 30.04.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" є необґрунтованими та підлягає скасуванню.

Слід зазначити, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов'язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов'язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов'язок розв'язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань.

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Таким чином, обов'язок щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних поданої платником податків податкової накладної покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику - ДПС України.

Оскільки судовим розглядом встановлено відсутність правових підстав для відмови у реєстрації податкової накладної, належним способом захисту порушеного прав позивача є зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 30.04.2023, подану Товариством з обмеженою відповідальністю імені газети "Ізвєстія" датою її фактичного подання на реєстрацію.

Щодо доводів контролюючого органу про наявність кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, в якому позивач можливо задіяний у схемі ухилення від сплати податку, колегія суддів не приймає, оскільки статтею 62 Конституції України установлена презумпція невинуватості, яка передбачає, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахування наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції в повному обсязі дослідив положення нормативних актів, що регулюють спірні правовідносини та дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.

Згідно із ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Таким чином, колегія суддів, переглянувши рішення суду першої інстанції, дійшла висновку, що при прийнятті рішення, суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального права.

Наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Харківській області залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 15.11.2024 по справі № 520/18210/24 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя А.О. Бегунц

Судді Л.В. Мельнікова В.Б. Русанова

Повний текст постанови складено 06.02.2025 року