Справа № 420/28369/24
05 лютого 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Державної служби України з безпеки на транспорті, про визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Державної служби України з безпеки на транспорті, у якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Відділу державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі про застосування адміністративно-господарського штрафу від 27.08.2024 року №ПШ029680.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначає, що в спірному випадку водієм транспортного засобу EOS (COACH E2232), д.н.з. НОМЕР_1 стосовно якого здійснювалась перевірка, було надано інспектору всі необхідні документи, визначені ст.53 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Стосовно списку пасажирів (журналу реєстрації шляхових листів пасажирів ІНТЕРБУС №006275, шляховий лист №14) зазначено, що пунктом посадки пасажирів є місто Хмельницький в якому й заповнюється відповідний шляховий лист по списку пасажирів. Проте, вказані обставини не були прийняті ані інспектором, ані відповідачем при винесенні постанови. При розгляді даної справи, відповідач зобов'язаний був з'ясувати, чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Втім, відповідачем вказаних вимог не було здійснено. При розгляді справи були відсутні будь-як докази, на підтвердження порушення позивачем вимог ст. 53 ЗУ «Про автомобільний транспорт».
Ухвалою суду від 18.09.2024 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, у якому вказуючи про хибність та необґрунтованість вимог позивача, просить відмовити у задоволенні позову.
У своїх доводах, відповідач зазначає, що за приписами ст.53 Закону України «Про автомобільний транспорт», при виконанні міжнародних перевезень пасажирів резиденти України повинні мати в тому числі список пасажирів (при нерегулярних та маятникових перевезеннях). Втім, 26.07.2024, керуючись Законом №2344-ІІІ, Порядком №1567, на підставі Щотижневого графіку проведення рейдових перевірок Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області (далі - Відділ) та направлення на перевірку № 002469 від 22.07.2024, співробітниками Відділу проводилась рейдова перевірка на а/д Виступовичі - Житомир - Могилів-Подільский 286км +274м. Відповідно до пункту 3, 4 Порядку №422, був зупинений транспортний засіб марки EOS(COACH E2232) державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_2 . Із акту перевірки за № АР036840 від 26.07.2024, вбачається, що виявлено порушення: водій здійснював нерегулярні міжнародні пасажирські перевезення за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених ст. 53 Закону України «Про автомобільний транспорт» відсутній список пасажирів (журнал реєстрації шляхових листів пасажирів ІНТЕРБУС № 006275, шляховий лист № 14 не оформлений), на підтвердження чого до матеріалів (до відзиву на позовну заяву) справи надано відео з нагрудної камери інспектора відділу державного нагляду (контролю) Вінницької області. Шляховий лист не заповнений, хоча під час здійснення перевірки перевезення вже здійснювалося і пасажири в салоні автобуса були, дане не заперечується і самими водіями. Водій з актом ознайомився та від пояснень та підпису відмовився, про що свідчить відмітка у Акті уповноваженої особи.
Відповідач звертає увагу, що у позовній заяві вказувалось про надання водієм всіх необхідних документів під час перевірки транспортного засобу, в той же час, у вимогах позовної заяви не заперечується, що здійснювалось міжнародне пасажирське перевезення. Крім іншого на фото транспортного засобу наявний напис «НЕРЕГУЛЯРНІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ». Стосовно списку пасажирів (журналу) реєстрації шляхових листів пасажирів ІНТЕРБУС №006275, шляховий лист №14, зазначено, що пунктом посадки пасажирів є місто Хмельницький у якому і заповнюється відповідний шляховий лист по списку пасажирів. При цьому, як зауважує відповідач, акт перевірки зазначає маршрут Київ-Болгарія. При цьому водій транспортного засобу не надав жодних пояснень в акті перевірки щодо питання заповнення журналу у м. Хмельницький. Крім того, до матеріалів справи додано шляховий лист пасажирів № 006275, у графі 4 «С» якого не заповнено графу «пункт посадки пасажирів та код країни». Також, графа «С1» не відображає інформацію «група пасажирів сформована на території». До того ж, на момент проведення перевірки наданий бланк шляхового листа не відображав реєстраційний номер транспортного засобу. Крім іншого із фото транспортного засобу вбачається, що у салоні було двоє водіїв.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 08.09.2009, номер запису 2 499 000 0000 031911.
Згідно рішення від 29.05.2012 №166, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті позивачу ОСОБА_1 видала ліцензію серії АД №038930 на надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом, дозволений вид робіт: - внутрішні перевезення пасажирів автобусами.
На підставі рішення від 30.08.2021 №590, Укртрансбезпека видала позивачу ОСОБА_1 ліцензію на такі види робіт: - внутрішні перевезення пасажирів автобусами, - міжнародні перевезення пасажирів автобусами, - міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів.
26.07.2024 на підставі Щотижневого графіку проведення рейдових перевірок Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області та направлення на перевірку №002469 від 22.07.2024, службовими особами Відділу державного нагляду (контролю) у Вінницькій області проводилась рейдова перевірка на а/д Виступовичі - Житомир -Могилів-Подільський 286км +274м, у ході проведення якої був зупинений транспортний засіб марки EOS (COACH E2232) державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_2 .
За результатом перевірки указаного транспортного засобу складено акт перевірки №АР036840 від 26.07.2024, у якому зафіксовано виявлене порушення: водій здійснював нерегулярні міжнародні пасажирські перевезення за відсутності на момент проведення перевірки документів, визначених ст.53 ЗУ “Про автомобільний транспорт» відсутній список пасажирів (журнал реєстрації шляхових листів пасажирів ІНТЕРБУС №006275, шляховий лист №000014 не оформлений, відповідальність за яке передбачена ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт» (а саме ч.1 абз.6).
В Акті перевірки також відображено інформацію про те, що водій від підпису акту перевірки та надання пояснень відмовився.
27.08.2024 відбувся розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт автомобільного перевізника ФОП ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) та Відділом державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі винесена постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №ПШ029680, якою до позивача застосовано адміністративно-господарський штраф на підставі абз. 6 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 34000,00 грн., у зв'язку із тим, що ФОП ОСОБА_1 26.07.2024, 10 год. 48хв, а/д М-21 Вистуловичі - Житомир - Могилів-Подільський, 286км+274м допущено порушення вимог ст.53 ЗУ “Про автомобільний транспорт» (підстава Акт №АР 036840 від 26.07.2024) відсутній список пасажирів (журнал реєстрації шляхових листів пасажирів ІНТЕРБУС №006275, шляховий лист №14 не оформлений), нерегулярні пасажирські перевезення, маршрут Київ - (Україна) - Болгарія.
Не погодившись із прийнятою відповідачем постановою, вважаючи її протиправною, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.
Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Спірні правовідносини виникли у зв'язку із винесенням Укртрансбезпекою оскаржуваної постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу га фізичну особу-підприємця за порушення Закону України “Про автомобільний транспорт» яка, як встановлено судом, є автомобільним перевізником вантажу в розумінні статті 33 цього Закону, а відтак може нести відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон № 2344-III).
За приписами ст.5 Закону №2344-ІІІ основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відповідно до частини дванадцятої статті 6 Закону № 2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
В силу вимог ч.7, 14, 17-20 ст.6 Закону № 2344-III центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, серед інших: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм на автомобільному транспорті; контроль за здійсненням міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у пунктах видачі дозволів автомобільним перевізникам України.
Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Рейдові перевірки (перевірки на дорозі) дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
У разі проведення позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі) автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.
Під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) посадові особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, мають право: використовувати спеціалізовані автомобілі; використовувати спеціальне обладнання, призначене для перевірки дотримання водіями норм режиму праці та відпочинку; супроводжувати транспортний засіб, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю, а також забороняти подальший рух такого транспортного засобу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України; здійснювати габаритно-ваговий контроль транспортних засобів; використовувати стаціонарні або пересувні пункти габаритно-вагового контролю; використовувати засоби фото- і відеофіксації процесу перевірки, у тому числі в автоматичному режимі; у разі виявлення порушень законодавства щодо габаритно-вагового контролю під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі) копіювати, сканувати документи, які пред'являють водії транспортних засобів під час проведення такої перевірки, та використовувати їх як доказ під час розгляду справ про порушення законодавства; здійснювати опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення адміністративного правопорушення, свідками якого вони були або могли бути.
Автомобільні перевізники, їх уповноважені особи (водії), автомобільні самозайняті перевізники, суб'єкти господарювання, які надають автостанційні послуги, мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- і відеотехніки, не перешкоджаючи проведенню таких перевірок.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі також суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Порядок № 1567).
За вимогам п.2, 14, 15 Порядку №1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі також Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Рейдова перевірка проводиться у строк, зазначений у направленні на перевірку (п.19).
Відповідно до п.п.20, 21, 22 Порядку №1567 виявлені під час рейдової перевірки (перевірки на дорозі) порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
У разі виявлення в ході рейдової перевірки (перевірки на дорозі) транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовою особою (особами), що провела перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).
У разі відмови водія від підписання акта рейдової перевірки (перевірки на дорозі) транспортного засобу посадова особа (особи), що провела перевірку, вносить про це запис.
Норми статті 53 Закону №2344-ІІІ визначають вимоги, яких повинні дотримуватися автомобільні перевізники при здійсненні міжнародних перевезень, та з недотриманням яких, пов'язується застосування санкції, передбаченої абзацом 6 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ.
Статтею 53 Закону №2344-ІІІ обумовлено, що організацію міжнародних перевезень пасажирів і вантажів здійснюють перевізники відповідно до міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень.
До міжнародних перевезень пасажирів та небезпечних вантажів допускаються резиденти України, які мають досвід роботи на внутрішніх перевезеннях на договірних умовах не менше ніж три роки.
При виконанні міжнародних перевезень пасажирів резиденти України повинні мати:
- дозволи іноземних країн, по території яких буде здійснюватися перевезення;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
- список пасажирів (при нерегулярних та маятникових перевезеннях);
- білетно-облікову документацію;
- схему маршруту.
При виконанні міжнародних перевезень пасажирів нерезиденти повинні мати:
- дозвіл України;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
- список пасажирів (для нерегулярних та маятникових перевезень);
- білетно-облікову документацію.
У транспортних засобах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, установлюються і використовуються контрольні пристрої - тахографи.
Водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов'язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.
Таким чином, положеннями спеціального закону покладено на перевізника обов'язок з забезпечення, а водія пред'явлення для перевірки відповідних документів та додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт при здійсненні міжнародних перевезень пасажирів (зокрема, список пасажирів (при нерегулярних та маятникових перевезеннях)).
Абзацом 6 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ встановлено, що за виконання резидентами та/або нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, визначених статтею 53 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні затверджений наказом Міністерства транспорту України від 09.02.2004 №75, який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок №75).
Пунктом 6.1 Порядку №75 визначено, що нерегулярні та маятникові перевезення, які здійснюються з використанням українськими перевізниками та іноземними перевізниками шляхових листів груп пасажирів (зразок у додатку 9), звільняються від дозволів, якщо інше не передбачене міжнародними угодами.
Згідно п. 6.3 Порядку №75 журнал реєстрації шляхових листів груп пасажирів (зразок у додатку 9) має містити відривні шляхові листи груп пасажирів (по два примірники кожен) у кількості 25 одиниць.
Відповідно до п. 6.4 Порядку №75, Журнал реєстрації шляхових листів груп пасажирів та його складові шляхові листи груп пасажирів повинні мати номер. Шляхові листи груп пасажирів також повинні бути пронумеровані послідовно від 1 до 25.
Пунктами 6.6 та 6.7 Порядку №75 шляховий лист групи пасажирів має складатись перевізником перед початком рейсу у двох примірниках для кожної поїздки. Перший примірник шляхового листа групи пасажирів повинен зберігатись в автобусі протягом поїздки, для якої він складений, а другий - у книзі реєстрації шляхових листів груп пасажирів у перевізника.
Відповідно до п. 6.8 Порядку №75, при підготовці шляхового листа групи пасажирів перевізник може використовувати попередньо складений список пасажирів, який додається до шляхового листа групи пасажирів. У цьому разі на попередньо складеному списку пасажирів наводиться прізвище водія, назва перевізника та підпис перевізника, який скріплюється печаткою.
Законом №5444-VІ 16.10.2012 Україна приєдналась до Угоди про міжнародні нерегулярні перевезення пасажирів автобусами (Угода Interbus).
Відповідно до ст. 13 Угоди Interbus, шляховий лист пасажирів повинен заповнюватися транспортним оператором у двох примірниках для кожної поїздки перед початком поїздки. Для цілей збереження прізвищ пасажирів транспортний оператор може використовувати попередньо складений перелік на окремому аркуші, який додається до шляхового листа пасажирів. Печатка транспортного оператора або, у разі необхідності, підпис транспортного оператора чи підпис водія автобусу повинні розташовуватись як на переліку, так і на шляховому листі пасажирів.
Отже, з аналізу вищевказаних норм вбачається, що список пасажирів може оформлятись або у вигляді шляхового листа пасажирів або як окремий документ у вигляд списку, що має необхідні реквізити - прізвище водія, назва перевізника, його підпис та печатка.
Проте, жодних доказів належного оформлення водієм автобусу списку пасажирів на момент перевірки надано не було, що підтверджується, зокрема, доданими відповідачем до матеріалів справи доказами, в тому числі відеодоказами.
З огляду на викладене, суд оцінює критично надані позивачем до матеріалів справи копії Журналу реєстрації шляхових листів пасажирів транспортного оператора: 2839318715 ОСОБА_1 , із оформленим шляховим листом №000014, адже на момент перевірки таких оформлених документів у водія транспортного засобу позивача, який здійснював перевезення, під час перевірки посадовими особами Укртрансінспекції не було. Позивачем не доведено обставини наявності шляхового листа на момент здійснення перевірки транспортного засобу.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується порушення позивачем статті 53 Закону України «Про автомобільний транспорт» та наявність підстав для застосування до позивача штрафних санкцій за абзацом шостим частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 34 000,00 грн.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому, згідно з ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вище встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що відповідачем доведено правомірність прийняття спірної постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, натомість позивачем не спростовано факту вчинення ним порушень законодавства про автомобільний транспорт. Тому у задоволенні позову про скасування постанови слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Державної служби України з безпеки на транспорті, про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Відділ державного нагляду (контролю) у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Державної служби України з безпеки на транспорті, код ЄДРПОУ 39816845, адреса: вул.Залізнична, 8, м.Херсон, 73022.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА
.