Справа №521/6888/24
Провадження №1-кп/521/949/25
07 січня 2025 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22024160000000119 від 29.03.2024 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
обвинуваченої - ОСОБА_3 ,
24.02.2022 року о 05-00 год., за наказом президента Російської Федерації ОСОБА_6 , збройні сили Російської Федерації незаконно, віроломно вторглись на територію Україну, здійснили широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад, застосовуючи всі види стрілецької, артилерійської, ракетної, іншої зброї, в тому числі засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, спричиняючи ураження і руйнування об'єктів військової і цивільної, в тому числі критичної, інфраструктури, ураження і вбивства особового складу підрозділів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, мирного населення, масово порушуючи при цьому закони та звичаї війни, передбачені міжнародними договорами, і масово вчиняючи на території України злочини проти основ національної безпеки України, проти життя та здоров'я особи, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти власності, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Указані протиправні дії Російської Федерації, її військово-політичного керівництва, військовослужбовців, службових осіб, громадян, їх спільників з числа громадян інших країн, в тому числі України, суперечать цілому ряду міжнародно-правових нормативних актів, Конституції України, законам України.
Так, 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН входять Україна, Російська Федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, всі Члени вказаної організації утримуються в їхніх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним з Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 9 грудня 1981 року № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1965 року № 2131 (ХХ), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав, про огородження їх незалежності і суверенітету; від 24 жовтня 1970 року № 2625 (XXV), що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами у відповідності до Статуту ООН; від 16 грудня 1970 року № 2734 (ХХV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, та від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербування найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Так, згідно зі статтею 1 резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ), що містить визначення агресії, агресією є застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності або політичної незалежності іншої держави, або будь-яким іншим способом, несумісним зі Статутом ООН, як це установлено в даному визначенні.
Відповідно до статті 3 вказаної резолюції, будь-яка з наступних дій, незалежно від оголошення війни, з врахуванням і у відповідності до положень статті 2, буде кваліфікуватися як акт агресії:
а) вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або її частини;
b) бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
c) блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
d) напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські і повітряні флоти іншої держави;
e) застосування збройних сил однієї держави, які знаходяться на території іншої держави за узгодженням з державою, яка приймає, на порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після закінчення дії угоди;
f) дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалась цією іншою державою для здійснення акта агресії проти третьої держави;
g) засилання державою або від імені держави озброєних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це рівносильно переліченим вище актам, або її значна участь в них.
Згідно зі статтею вказаної резолюції, ніякі міркування будь-якого характеру, чи-то політичного, економічного, військового або іншого характеру, не можуть служити виправданням агресії. Агресивна війна є злочином проти міжнародного миру. Агресія тягне за собою міжнародну відповідальність. Ніяке територіальне придбання або особлива вигода, одержані в результаті агресії, не є і не можуть бути визнані законними.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також в Заключному Акті наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є Російська Федерація.
Враховуючи міжнародно-правове визначення агресії, з 20 лютого 2014 року Російською Федерацією розпочато збройну агресію проти України, яка триває до теперішнього часу.
Згідно зі статтею 6 Закону України «Про правонаступництво України» від 12 вересня 1991 року, Україна підтверджує свої зобов'язання за міжнародними договорами, укладеними Українською РСР до проголошення незалежності України.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні їх зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований РФ 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим (далі - АР Крим), м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Статтями 1, 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом.
Відповідно до статті 28 Конституції України, ніхто не може бути свавільно позбавлений життя.
Статтею 33 Конституції України передбачено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування.
Статтею 73 Конституції України закріплено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Частиною 1 статті 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до преамбули та ст. 2 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншим міжнародно-правовим актам є окупацією внаслідок збройної агресії Російської Федерації частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Згідно з п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної республіки Крим та міста Севастополя.
Відповідно до п. 4 ст. 1 Частини I Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I), від 8 червня 1977 року, боротьба з іноземною окупацією є формою збройного конфлікту.
В розумінні положень ст. 2 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, ратифікованої Указом Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки від 03.07.1954, між Російською Федерацією та Україною з 20.02.2014 триває збройний конфлікт міжнародного характеру внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, інших міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів держав - членів Європейського Союзу та НАТО, парламентів та урядів демократичних держав світу щодо необхідності вжиття додаткових спільних заходів з метою припинення агресії Російської Федерації проти України та запобігання поширенню цієї агресії на інші країни в Європі, затвердженим постановою Верховної Ради України від 24.03.2022 № 2141-IX; Зверненням Верховної Ради України до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН, Верховного комісара ООН у справах біженців про порушення Російською Федерацією міжнародних договорів (конвенцій) та про неприпустимість передання дітей - громадян України та дітей, які проживали на території України, викрадених та примусового вивезених до держави-агресора, інших держав або переміщених у межах окупованих території України, в сім'ї російських громадян, затвердженим постановою Верховної Ради України від 19.06.2022 № 2306-IX; Зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, інституцій Європейського Союзу, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Міжнародного агентства з атомної енергії та парламентів і урядів його держав-членів щодо засудження акту ядерного тероризму, який здійснює держава-агресор - Російська Федерація на Запорізькій атомній електростанції у місті Енергодар Запорізької області, Україна, затвердженим постановою Верховної Ради України від 15.08.2022 № 2502-IX; Зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, держав - членів Європейського Союзу, Європейської Ради, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, парламентів та урядів держав - членів НАТО, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів" щодо засудження факту масової страти українських військовополонених державою-агресором в Оленівці 29 липня 2022 року, затвердженим постановою Верховної Ради України від 30.08.2022 № 2547-IX; Зверненням Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища, Європейського Парламенту, Європейської Комісії, парламентів та урядів держав - членів Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй щодо утворення спеціальної екологічної моніторингової місії для фіксації екологічної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації на території України, затвердженим постановою Верховної Ради України від 20.09.2022 № 2594-IX; Заявою Верховної Ради України "Про агресію російської федерації в районах Чорного та Азовського морів і Керченській протоці", затвердженою постановою Верховної Ради України від 20.09.2022 № 2595-IX; Зверненням Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів іноземних держав стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, затвердженим постановою Верховної Ради України від 07.10.2022 № 2663-IX, - протиправні дії Російської Федерації визначені як збройна агресія проти України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України № 2102-IX від 24.02.2022, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. В подальшому, термін дії воєнного стану продовжено на 30 днів указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 (затверджений Законом України № 2119-IX від 15.03.2022) та від 18.04.2022 № 259/2022 (затверджений Законом України 2212-IX від 21.04.2022), а також на 90 днів - Указами Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 (затверджений Законом України № 2263-IX від 22.05.2022), від 12.08.2022 № 573/2022 (затверджений Законом України № 2500-IX від 15.08.2022), від 07.11.2022 (затверджений Законом України № 2738-IX від 16.11.2022), від 06.02.2023 № 58/2023 (затверджений Законом України № 2915-IX від 07.02.2023), від 01.05.2023 № 254/2023 (затверджений Законом України № 3057-IX від 02.05.2023), від 26.07.2023 № 451/2023 (затверджений Законом України № 3275-IX від 27.07.2023), від 06.11.2023 № 734/2023 (затверджений Законом України № 3429-IX від 08.11.2023), від 05.02.2024 № 49/2024 (затверджений Законом України № 3564-IX від 06.02.2024).
Так, ОСОБА_3 , діючи умисно, маючи умисел на поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, будучи обізнаною щодо розпочатої 24.02.2022 відкритої збройної агресії Російської Федерації проти України, усвідомлюючи протиправність своїх дій, а також те, що зі змістом матеріалів, які вона розповсюджує у загальнодоступній соціальній Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK"), може ознайомитися необмежена кількість осіб, бажаючи настання шкідливих наслідків у вигляді виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , використовуючи належний їй персональний комп'ютер марки "DTS" в корпусі чорного кольору, процесор Intel® Core™ I5-3470 CPU @ 3,20 Ghz 3,2 Ghz, оперативна пам'ять 8 ГБ, під'єднаний до мережі Інтернет, з використанням встановленого у комп'ютері програмного додатку (браузера) Google Chrome з розширенням, яке дозволяє здійснити вхід та перегляд інформації, що міститься на заблокованих Інтернет-сайтах, у тому числі доступ до яких заблоковано Інтернет-провайдерами на підставі указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» №133/2017 від 15.05.2017, авторизувавшись у соціальній Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK") як користувач " ОСОБА_7 " (web-адреси облікового запису: " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та " ІНФОРМАЦІЯ_3 "), поширила, шляхом репосту (повторного розміщення публікацій, попередньо поширених іншими користувачами соціальної мережі), для вільного огляду на так званій «Ленте» (публічній дошці оголошень, вільно доступній необмеженому колу користувачів) створеної нею сторінки (аккаунта) " ОСОБА_7 " (web-адреси облікового запису: " ОСОБА_8 " та " ІНФОРМАЦІЯ_3 ") у соціальній Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK"), наступні публікації, попередньо розміщені іншими користувачами:
- ІНФОРМАЦІЯ_4, шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_4 , о 06-22 год., користувачем " ОСОБА_9 ", наступного змісту: « ОСОБА_10 , когда узнал от ОСОБА_11 , что в уставе его организации содержиться статья, оправдывающая спецоперацию России на Украине.Устав ООН: Россия вправе карать нацистов повсюду. Нюрнбергский трибунал объявил преступниками всех тех, кто воевал против Объединенных наций и осуществлял геноцид.Самый большой геноцид был осуществлен против советской нации, которая в те времена носила название советский народ. Устав ООН, в статьях 106 и 107, дает право победителям во второй мировой войне СССР, США, Великобритании и Китаю применять все меры в отношении воевавших против них стран для пресечения действий направленных на пересмотр итогов Второй мировой войны. В том числе возможно применение против этих стран военной силы. Для этого достаточно уведомить три остальные страны победительницы, но не получать от них согласия. Силовое принуждение стран, которые хотят пересмотреть Ялтинско-Потсдамскую систему в Европе может осуществлять и Россия, являющаяся правопреемницей СССР. Россия может пресекать попытки возрождения нацизма в Германии, Венгрии, Румынии, Австрии, Румынии, Болгарии, Финляндии, Хорватии, Словении и Чехии, которая в годы войны выступала в роли протектората Богемии и Моравии.»(веб-адреса публікації: « ІНФОРМАЦІЯ_5 »).
- ІНФОРМАЦІЯ_19, шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила відеозапис, розміщений ІНФОРМАЦІЯ_6 , о 13-12 год., користувачем у групі " ІНФОРМАЦІЯ_7 ", наступного змісту: Текст: «В сети завирусилась речь британского епископа ОСОБА_19, в которой он выступил за РФ и ОСОБА_11 . 82-летний священник провёл проповедь во время поездки в Варшаву: поддержал спецоперацию на Украине и заявил, что «глупая Европа следует приказам США в их попытке сокрушить Россию». Вот что пишут в комментариях:«Первый разумный человек. Епископ оказался умнее многих политиков»;«Хоть бы он был услышан и понят! Хотя надежда на это слабая»; «Дедушка-епископ не продал совесть дьяволу и достаточно умён и мужественен, чтобы публично говорить о настоящем положении дел в мире.» Зміст відеозапису: «И среди глав государств лишь один выступил против сил зла. Это не ОСОБА_12 в Англии . Это не ОСОБА_20 во Франции. Это не ОСОБА_21 в Италии. Это ОСОБА_14 . Может, он не ангел и не святой, и все же он человек разума и большой смелости. И как глава России он имеет возможность встать против единого мирового правительства. На днях я был весьма впечатлен группой польских женщин, католичек, которые поняли, что ОСОБА_14 был прав. Я был очень удивлен, ведь я знаю, что поляки и русские часто воевали, и это может повториться. Русские сражаются в Украине, но не затем, чтобы Украину раздавить и уничтожить. ОСОБА_14 озвучил свою цель: денацификация и демилитаризация Украины. Но глупая Европа следует приказам США в их попытке сокрушить Россию. Война может стать еще хуже. Мы должны подготовиться, как полагается. Сейчас становится ясным, что следующей уловкой преступников, правящих миром, будет искусственно созданый голод. Сделайте домашние припасы: купите, пока можно купить, рис, муку - что угодно. Но приготовьтесь к тому, что еды будет не хватать. Они устроили трюк с ковидом, они устроили трюк с Украиной, которая провоцировала Россию с 2014 года… Россия вынуждена была себя защищать. Настоящий агрессор - не тот, кто таковым выглядит. Агенты США провоцировали Россию из Украины в течение нескольких лет. Ведь Соединенные Штаты - они были христианами, относительными христианами, в большинстве протестантами, и Дьяволу удалось обмануть этих христиан, и теперь настоящая религия многих американцев не религия, а политика. Многие из них из патриотизма хотят разрушить Россию, поскольку Россия - последнее препятствие на пути к единому мировому порядку.» (веб-адреса публікації: « ІНФОРМАЦІЯ_8 »);
- 19.06.2022, шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила відеозапис, розміщений ІНФОРМАЦІЯ_9 , о 10-36 год., користувачем " ОСОБА_9 ", наступного змісту: Текст: «Видимо не все католические попы педофилы-извращенцы , остались ещё нормальные , разумные люди , и наверное у них всё-таки есть шанс на спасение , спасение души.» Зміст відеозапису: «И среди глав государств лишь один выступил против сил зла. Это не ОСОБА_12 в Англии . Это не ОСОБА_20 во Франции. Это не ОСОБА_21 в Италии. Это ОСОБА_14 . Может, он не ангел и не святой, и все же он человек разума и большой смелости. И как глава России он имеет возможность встать против единого мирового правительства. На днях я был весьма впечатлен группой польских женщин, католичек, которые поняли, что ОСОБА_14 был прав. Я был очень удивлен, ведь я знаю, что поляки и русские часто воевали, и это может повториться. Русские сражаются в Украине, но не затем, чтобы Украину раздавить и уничтожить. ОСОБА_14 озвучил свою цель: денацификация и демилитаризация Украины. Но глупая Европа следует приказам США в их попытке сокрушить Россию. Война может стать еще хуже. Мы должны подготовиться, как полагается. Сейчас становится ясным, что следующей уловкой преступников, правящих миром, будет искусственно созданый голод. Сделайте домашние припасы: купите, пока можно купить, рис, муку - что угодно. Но приготовьтесь к тому, что еды будет не хватать. Они устроили трюк с ковидом, они устроили трюк с Украиной, которая провоцировала Россию с 2014 года… Россия вынуждена была себя защищать. Настоящий агрессор - не тот, кто таковым выглядит. Агенты США провоцировали Россию из Украины в течение нескольких лет. Ведь Соединенные Штаты - они были христианами, относительными христианами, в большинстве протестантами, и Дьяволу удалось обмануть этих христиан, и теперь настоящая религия многих американцев не религия, а политика. Многие из них из патриотизма хотят разрушить Россию, поскольку Россия - последнее препятствие на пути к единому мировому порядку.» (веб-адреса публікації: « ІНФОРМАЦІЯ_10 »);
- ІНФОРМАЦІЯ_11, шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_11 , о 23-05 год., користувачем " ОСОБА_15 ", наступного змісту: «Старо как мир. Одесситы в ленте есть? ОСОБА_16. Прилетело из Одессы. Вокруг города сосредоточено большое количество танков ВСУ, в самом городе очень много иностранных наёмников, но самое важное, что солдаты ВСУ переодеты в форму Армии России и на руке и ноге у них повязаны белые ленточки, как это есть у русских солдат. Но, говорят все на жутком Украинском. Всё это похоже на то, что эти нацисты замышляют жуткую провокацию. Я не исключаю, что они и на свою технику могут нанести тактические знаки "Z" или "V", как нанесено на технике Армии России. Предположительно, украинские власти готовят Одессе кровавую бойню - когда озверевшие нацики и наёмники в форме Русской Армии будут массово расстреливать, взрывать, грабить, бомбить, сжигать Одессу вместе с мирными жителями - чтобы заснять и показать всему миру "кровавые зверства русских оккупантов". Нам не забыли дом профсоюзов, и знают, что одесситы душой за правду.."(веб-адреса публікації: « ІНФОРМАЦІЯ_8 »);
- 25.10.2022, шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_20, о 16-02 год., користувачем " ОСОБА_17 ", наступного змісту: «СТАТЬИ 106 И 107 УСТАВА ООН дают право России как преемнику победителя во 2-й мировой войне на любые меры, включая военные, против Германии, Венгрии, Австрии, Румынии, Болгарии, Финляндии, Хорватии, Словении, Чехии, Латвии, Эстонии, Литвы и Украины за попытки ВОЗРОДИТЬ НАЦИЗМ." (веб-адреса публікації: «ІНФОРМАЦІЯ_21»);
- 20.01.2023, о 00-26 год., шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_22, о 21-40 год., користувачем в групі " ІНФОРМАЦІЯ_12 ", наступного змісту: «СТАТЬИ 106 И 107 УСТАВА ООН дают право России как преемнику победителя во 2-й мировой войне на любые меры, включая военные, против Германии, Венгрии, Австрии, Румынии, Болгарии, Финляндии, Хорватии, Словении, Чехии, Латвии, Эстонии, Литвы и Украины за попытки ВОЗРОДИТЬ НАЦИЗМ." (веб-адреса публікації: «ІНФОРМАЦІЯ_23»);
- 16.02.2023, о 23-15 год., шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_24, о 11-07 год., користувачем в групі "ІНФОРМАЦІЯ_26", наступного змісту: «ПРАВОВАЯ ОСНОВА ДЛЯ ДЕНИФИКАЦИИ РОССИЕЙ УКРАИНЫ Опубликовано ІНФОРМАЦІЯ_25 СТАТЬИ 106 И 107 УСТАВА ООН давали России, как правопреемнице победителя во Второй мировой войне, право принимать все меры, в том числе военные,против Германии, Венгрии, Австрии, Румынии, Болгарии, Финляндии, Хорватии, Словении, Чехии, Латвии,Эстонии, Литвы и Украины за попытки возродить нацизм. Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш был удивлен, узнав от Путина, что в Уставе ООН есть статья, разрешающая проведение российской спецоперации на Украине. РОССИЯ ИМЕЕТ ПРАВО НАКАЗЫВАТЬ НАЦИСТОВ ГДЕ УГОДНО (согласно Уставу ООН).» (веб-адреса публікації: «ІНФОРМАЦІЯ_27»);
- ІНФОРМАЦІЯ_13, о 16-29 год., шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_13 , о 15-39 год., користувачем " ОСОБА_17 ", наступного змісту: СТАТЬИ 106 И 107 УСТАВА ООН дают право России как преемнику победителя во 2-й мировой войне на любые меры, включая военные, против Германии, Венгрии, Австрии, Румынии, Болгарии, Финляндии, Хорватии, Словении, Чехии, Латвии, Эстонии, Литвы и Украины за попытки ВОЗРОДИТЬ НАЦИЗМ." (веб-адреса публікації: «ІНФОРМАЦІЯ_28»);
- ІНФОРМАЦІЯ_14, о 21-38 год., шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_14 , о 10-05 год., користувачем " ОСОБА_18 ", наступного змісту: ""Сармат" батяня, батяня "Сармат"... Давай Zа них, давай Zа нас, и Zа Луганск и Zа Донбас. Zа кровь пролитых матерей, Zа смерть отцов и их детей. " (веб-адреса публікації: « ІНФОРМАЦІЯ_16 »);
- ІНФОРМАЦІЯ_17 , о 20-40 год., шляхом репосту (повторного розміщення публікації, попередньо поширеної іншим користувачем соціальної мережі), поширила публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_18 , о 16-41 год., користувачем в групі "Русская община патриотов Z. За суверенитет", наступного змісту: "ДЛЯ США - РОССИЯ ВРАГ , В ГРАНИЦАХ 1945-1991 ГОДА! Москва 30 лет как захвачена США Цель СВО - освободить Москву, а затем уже весь СССР" (веб-адреса публікації: «ІНФОРМАЦІЯ_29»);
Зазначені публікації були доступні для загального ознайомлення всіх користувачів соціальної Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK"), які відвідували сторінку користувача " ОСОБА_7 " (web-адреси облікового запису: " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та " ІНФОРМАЦІЯ_3 "), та автоматично надійшли як сповіщення всім користувачам соціальної мережі "ВКонтакте" ("VK"), які були додані до розділів «Друзі» та «Підписники» вказаного аккаунта.
Станом на 26.04.2023, в розділі "Підписники" сторінки (аккаунта) " ОСОБА_7 " (web-адреси облікового запису: " ОСОБА_8 " та " ІНФОРМАЦІЯ_3 ") у соціальній Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK") наявні 275 користувачів.
У вищезазначених публікаціях, поширених ОСОБА_3 на належній їй сторінці (аккаунті) " ОСОБА_7 " (web-адреси облікового запису: " ОСОБА_8 " та " ІНФОРМАЦІЯ_3 ") у соціальній Інтернет-мережі "ВКонтакте" ("VK"), міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 , вину в інкримінованому їй кримінальному правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 436-2 КК України, визнала повністю та підтвердив обставини вчинення кримінального правопорушення, викладені в обвинувальному акті та пояснила, що вона за допомогою власного комп'ютера під'єднаного до мережі Інтернет в соціальній мережі поширювала інформацію, яка виправдовувала збройну агресію російської федерації. У скоєному щиро покаялася.
Оскільки обвинувачена ОСОБА_3 визнала свою винуватість у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 436-2 КК України, підтвердивши викладені обставини в обвинувальному акті, фактичні обставини ніким з учасників судового провадження не оспорювались, суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються та розглянув справу відповідно з ч. 3 ст. 349 КПК України.
При цьому судом з'ясовано, що всі учасники кримінального провадження правильно розуміють обставини справи та упевнився у добровільності їх позиції. Їм було роз'яснено про те, що якщо докази не будуть досліджені, у такому випадку, вони будуть позбавлені права оскаржувати фактичні обставини справи у апеляційному порядку.
При таких обставинах, за згодою учасників кримінального провадження, які визнали недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, докази у судовому засіданні не досліджувалися, згідно до вимог ч.3 ст. 349 КПК України.
З урахуванням викладеного, оцінивши показання обвинуваченої як належний, допустимий та в даному випадку достатній доказ, суд приходить до висновку про кваліфікацію дій ОСОБА_3 за встановлених судом обставин за ч.2 ст. 436-2 КК України, як поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.
Призначаючи вид та міру покарання обвинуваченій ОСОБА_3 , суд у відповідності до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості скоєного кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 436-2 КК України, яке відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким злочином, особу обвинуваченої, обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.
Обставинами, які відповідно до ст. 66 КК України пом'якшують покарання, суд враховує, щире каяття.
Обставин, які відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання, судом не встановлено.
В якості ознак, що характеризують особу обвинуваченої, суд враховує, що ОСОБА_3 має постійне місце реєстрації та проживання, на обліку нарколога, психіатра не перебуває, раніше не судима.
Приймаючи до уваги вищевикладене, з урахуванням загальних засад призначення покарання: законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації, враховуючи вимоги ст. 65 КК України про те, що особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим діяння, обставини його вчинення, фактично спричинені наслідки злочину, критичне відношення винного до вчиненого, суд вважає, що покаранням, необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, буде покарання в межах санкції ч.2 ст. 436-2 КК України у виді позбавлення волі.
Разом з тим, враховуючи обставини, що пом'якшують покарання ОСОБА_3 , відповідно до ст. 66 КК України, а саме: щире каяття та відсутність обставин, що його обтяжують, з урахуванням особи обвинуваченої, яка раніше не судима, має постійне місце проживання, та враховуючи її поведінку після вчинення кримінального правопорушення, та під час судового розгляду, яка усвідомлюючи свою провину, зробивши належні висновки, добровільно, своєю активною поведінкою сприяла з'ясуванню обставин вчинення даного кримінального правопорушення, дала критичну оцінку своїм злочинним діям, суд вважає, що виправлення обвинуваченої ОСОБА_3 можливе без відбування покарання, але в умовах здійснення контролю за її поведінкою під час звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України з покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України, що на переконання суду, буде необхідним для виправлення обвинуваченої, запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень, справедливим та співмірним із тяжкістю вчиненого кримінального правопорушення та особою винного.
Процесуальні витрати на залучення експертів під час досудового розслідування склали:
- 14338 гривень 80 копійок за проведення судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи, висновок експерта № 17085/17086/23-26 від 13.09.2023 р. в Київському НДІСЕ.
У відповідності до ст. 124 КПК України, процесуальні витрати за проведення вказаної експертизи, підлягають стягненню із обвинуваченої ОСОБА_3 , на користь держави.
Цивільний позов по справі заявлений не був.
Питання речових доказів суд вирішує у порядку передбаченому ст.100 КПК України.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 5, 65, 66, 67, 75, 76 КК України, ст.ст. 124, 368-371, 373-376 КПК України, суд -
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 436-2 КК України та призначити їй покарання, у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки, без конфіскації майна.
На підставі ст. 75 КК України, звільнити засуджену ОСОБА_3 , від відбування призначеного основного покарання, у виді позбавлення волі, з випробуванням з визначенням іспитового строку тривалістю 2 (два) роки, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов'язки.
На підставі п.п. 1, 2 ч. 1, п.2 ч. 3 ст. 76 КК України покласти на засуджену ОСОБА_3 , протягом визначеного іспитового строку, такі обов'язки:
- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Початок іспитового строку рахувати з дня проголошення вироку, тобто з 07 січня 2025 року.
Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 15.04.2024 року (справа №522/10921/24, №1-кс/522/1889/24), на підставі клопотання слідчого за погодженням з прокурором, в ході досудового розслідування, а саме скасувати арешт накладений на: телефон рожевого кольору марки «Nokia» м.т. НОМЕР_1 , IMEI1: НОМЕР_2 , IMEI2: НОМЕР_3 .
Речові докази, а саме:
- персональний комп'ютер марки "DTS" чорного кольору, процесор Intel® Core™ I5-3470 CPU @ 3,20 Ghz 3,2 Ghz, оперативна пам'ять 8 ГБ, який належить ОСОБА_3 та переданий на відповідальне зберігання до кімнати схову речових доказів СВ Управління СБ України в Одеській області, на підставі ч.9 ст. 100 КПК України, ст. 96-1, ч.1 ст. 96-2 КК України, у зв'язку із застосуванням спеціальної конфіскації, вилучити у власність держави.
- телефон рожевого кольору марки «Nokia» м.т. НОМЕР_1 , IMEI1: НОМЕР_2 , IMEI2: НОМЕР_3 - повернути ОСОБА_3 .
Стягнути із засудженої ОСОБА_3 , на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів Київського НДІСЕза проведення судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи, висновок експерта № 17085/17086/23-26 від 13.09.2023 р., в сумі 14338 (чотирнадцять тисяч триста тридцять вісім) гривень 80 копійок.
Вирок може бути оскаржений до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м. Одеси протягом 30 діб з дня проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1