Постанова від 20.01.2025 по справі 759/15193/24

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/15193/24

пр. № 3/759/20/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва П'ятничук І.В., розглянувши питання про виправлення описки у постанові суду від 16 січня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Святошинського районного суду м. Києва перебував адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.

16.01.2025 року постановою Святошинського районного суду м. Києва визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та провадження в справі закрито відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Однак в тексті даної постанови суду допущено описку, а саме зазначено місце проживання правопорушника: АДРЕСА_1 , замість - АДРЕСА_1 .

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність виправлення описки в постанові суду з таких підстав.

Оскільки положення Кодексу України про адміністративні правопорушення не регулюють порядок виправлення описки в постанові суду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії найбільш близької галузі права кримінального процесуального права та при вирішенні питання про виправлення описки керуватися ст. 379 КПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 379 КПК України, суд за власною ініціативою або за заявою сторін провадження чи іншої заінтересованої особи має право виправити допущені в судовому рішенні описки чи очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, постанову суду, із яких вбачається, що судом допущена описка в адресі місця проживання правопорушника, через що можуть виникнути сумніви та протиріччя при виконанні постанови суду, приходжу до висновку, що допущена описка є очевидною, враховуючи, що виправлення описки не тягне за собою зміну змісту постанови суду по суті, не погіршує становище особі, які притягуються до адміністративної відповідальності, вважаю необхідним виправити описку.

Керуючись ст. ст.283, 294 КУпАП, ст. 379 КПК,

ПОСТАНОВИВ:

Виправити описку в постанові Святошинського районного суду міста Києва від 16 січня 2025 року у справі № 759/15193/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, вважати вірною адресу місця проживання правопорушника - АДРЕСА_1 , замість - АДРЕСА_1 .

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: І.В. П'ятничук

Попередній документ
124961117
Наступний документ
124961119
Інформація про рішення:
№ рішення: 124961118
№ справи: 759/15193/24
Дата рішення: 20.01.2025
Дата публікації: 07.02.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (16.01.2025)
Дата надходження: 24.07.2024
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
23.09.2024 10:45 Святошинський районний суд міста Києва
07.10.2024 10:30 Святошинський районний суд міста Києва
16.01.2025 10:00 Святошинський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
П'ЯТНИЧУК ІННА ВІТАЛІЇВНА
суддя-доповідач:
П'ЯТНИЧУК ІННА ВІТАЛІЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Зубач Сергій Васильович