Постанова від 05.02.2025 по справі 520/26742/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2025 р. Справа № 520/26742/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Русанової В.Б.,

Суддів: Бегунца А.О. , Мельнікової Л.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024, головуючий суддя І інстанції: Заічко О.В., по справі № 520/26742/24

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), в якому просила:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо зменшення в довідці станом на 01.01.2023р. про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024р. по справі №520/25212/23, розміру надбавки за особливості проходження служби та премії;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та направити до Головного управління Пенсійного Фонду України у Харківській області на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024р. по справі №520/25212/23 нову довідку про розмір грошового забезпечення, станом 01.01.2023рік, з визначенням посадового окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, з зазначенням відомості про розміри надбавки за особливості проходження служби відповідно -65% перерахованих посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та премії в розмірі 160% перерахованого посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023р.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2024 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо зменшення в довідці наданої ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023р. про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024р. по справі №520/25212/23, розміру надбавки за особливості проходження служби та премії.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та направити до Головного управління Пенсійного Фонду України у Харківській області на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024р. по справі №520/25212/23 нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом 01.01.2023 рік, з визначенням посадового окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, з зазначенням відомості про розміри надбавки за особливості проходження служби відповідно - 65% перерахованих посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років , для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023р.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції в частині відмови в позові, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить його скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що відповідно до положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та окремого Доручення Міністра оборони України №2683 від 01.02.2023 розмір премії повинен бути встановлений у розмірі 140% від посадового окладу.

Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу.

На підставі положень п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглянута в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

06.05.2024 на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024 у справі № 520/25212/23 ІНФОРМАЦІЯ_3 видав позивачу довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, для перерахунку пенсії №ФХ-126761, в якій визначив такі складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 6 660,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 1 930,00 грн., надбавка за вислугу років (35%) - 3 006,5 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 666,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (0%) - 0,00 грн., премія (10%) - 666,00 грн.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо зазначення складових у довідці про розмір грошового забезпечення без урахування надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% від посадового окладу та премії у розмірі 160% від посадового окладу, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції вважав необхідним зобов'язати відповідача підготувати та направити до ГУ ПФ України у Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом 01.01.2023, з зазначенням відомості про розміри надбавки за особливості проходження служби відповідно - 65% перерахованих посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023р.

Щодо позовних вимог про зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення премії у розмірі 160% посадового окладу, вважав такі безпідставними, а тому відмовив у задоволенні позовних вимог в цій частині.

Враховуючи оскарження позивачем судового рішення першої інстанції фактично лише в частині відмови у задоволенні позовних вимог та межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, слід зазначити наступне.

Згідно ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (надалі - Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч. 1-3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з п. 2 Постанови № 704 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 5 Постанови № 704 встановлено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам.

Пунктом 1 розд. I Порядку № 260 визначено механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам.

Порядок № 260 розроблено, зокрема, відповідно до Постанови № 704.

Пунктом 2 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років.

До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.

До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги.

Згідно з п. 1, 2, 3 розд. ХVІ Порядку № 260 командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Отже, згідно із Постановою № 704 та Порядком № 260 Міністр оборони України встановлює розмір щомісячної премії для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, особливостей проходження військової служби та відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби. Однак, такий розмір не може бути меншим аніж 10 відсотків посадового окладу.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 11.06.2024 у справі №520/17087/23.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, з 05 березня 2019 року діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Так, пунктом 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 01 лютого 2018 року № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання “заслужений» чи “народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Судом встановлено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.04.2024р. по справі №520/25212/24, ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлена довідка від 06.05.2024 №ФХ-126761 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій зазначені такі складові грошового забезпечення, зокрема - премія (10%) - 666,00 грн.

Відповідач правомірність дій щодо зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення премії - 10% посадового окладу, аргументує листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29 грудня 2021 року № 248/10491, в якому зазначено, що під час складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій застосовуються:

посадовий оклад та оклад за військовим званням (в т.ч., які обчислені виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати), додаткові види грошового забезпечення, розмір яких визначено судом, - відповідно до судових рішень, які набули чинності;

посадовий оклад та оклад за військовим званням, додаткові види грошового забезпечення, розміри яких судом не установлені, - відповідно до чинних нормативно-правових актів: у фіксованих розмірах, визначених цими актами, або в гарантовано мінімальних - для тих видів грошового забезпечення , фіксовані розміри яких не установлені.

Водночас, позивач вважав, що відповідно до положень постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та окремого Доручення Міністра оборони України №2683 від 01.02.2023 розмір премії повинен бути встановлений у розмірі 160% від посадового окладу.

Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, виходив з того, що Окреме доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 № 2683/з є відомчим, внутрішнім документом, який носить тимчасовий характер, не містить нормативно-правових приписів, не породжує будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсій та не породжує для відповідача обов'язок оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що Окреме доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 № 2683/з не є рішенням із прийняттям якого пов'язаний обов'язок відповідача оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2023.

Проте, суд першої інстанції не звернув уваги на те, що позивач просив виготовити оновлену довідку не лише у зв'язку з прийняттям Окремого доручення Міністра оборони України від 01.02.2023 № 2683/з, а у зв'язку із зазначенням у довідці від 06.05.2024 №ФХ-126761 премії у розмірі 10% посадового окладу.

Премія в розмірі 10% зазначена відповідачем на підставі листа Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29 грудня 2021 року № 248/10491.

Питання розміру премії, яка зазначається у довідках про грошове забезпечення військовослужбовців, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» було предметом з'ясування Верховним Судом справи № 380/19324/23 як зразкової.

У вказаній зразковій справі Верховний Суд дійшов таких висновків щодо правозастосування:

- лист Департаменту фінансів Міністерство оборони України від 29 грудня 2021 року № 248/10491, у якому зазначено, що мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби - 0 відсотків посадового окладу та окладу за військове звання і надбавки за вислугу років, премії - 10 відсотків посадового окладу, не є наказом чи директивою і не встановлює обов'язкових для позивача правил поведінки. Зазначений лист не може вважатись ні нормативним, ні розпорядчим актом керівника, яким визначається сталий розмір надбавки чи премії;

- посилання відповідача на лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29 грудня 2021 року № 248/10491 як на підставу для обрахунку грошового забезпечення позивача є неналежним;

- саме Міністром оборони України встановлюється мінімальний гарантований розмір надбавки за особливості проходження служби та розмір щомісячної премії виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, який своєю чергою є підставою для визначення спірних виплат позивачу;

- підхід щодо зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення різних відсоткових показників надбавки за особливості проходження служби та премії особам, які проходять службу (кадровим військовим), у розмірі фактично виплачених сум та пенсіонерам із числа військовослужбовців, яким довідки видаються на виконання рішень судів, у гарантовано мінімальних розмірах є протиправним і таким, що не ґрунтується на нормі закону;

- такі щомісячні виплати, як надбавка за особливості проходження служби та премія мають бути зазначені у відповідних довідках про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

В зразковій справі № 380/19324/23 Верховний Суд дійшов висновку, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону № 2262-XII на виконання рішення суду, у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислені шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові № 704, на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (ураховуючи ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02 квітня 2024 року про виправлення описки), зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Колегія суддів зазначає, що ця справа відповідає вказаним ознакам типової справи, для якої зразковим є рішення у справі №380/19324/23, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_3 з посиланням на лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 29 грудня 2021 року № 248/10491, на виконання рішення суду, складено довідку від 06.05.2024 №ФХ-126761 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, в яких визначив премію у розмірі 10% посадового окладу.

Враховуючи обставини справи, наведені вище норми законодавства та висновки Верховного Суду у подібних відносинах (справа №380/19324/23), колегія суддів вважає, що відповідач не довів дотримання ним вимог абзацу п'ятого пункту 5 Порядку № 45, при оформленні довідки від 06.05.2024 №ФХ-126761 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року для перерахунку пенсії та правильність визначення у цій довідці відсоткового розміру премії (10 %).

Отже, в спірних правовідносинах розмір премії у відповідності до положень абзацу п'ятого пункту 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою №103, мав бути визначений у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої позивача було звільнено на пенсію.

Верховний Суд у згаданій вище зразковій справі вказав, що з метою уникнення спорів через зазначення у довідках про розмір грошового забезпечення невідповідного (зменшеного) відсоткового значення щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, розглядаючи справи щодо визначення розміру посадового окладу і окладу за військовим званням відповідно до Постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, суд в резолютивній частині рішення має вказувати, у якому розмірі (відсоткове значення) мають бути зазначені у довідках щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премія.

Оскільки відповідачем не надано відомостей щодо середнього розміру премії, яку було виплачено за займаною позивачем перед звільненням посадою або посадою, прирівняною до цієї посади, у січні 2023 року, то у суду апеляційної інстанції відсутня можливість визначити конкретний відсоток премії, який необхідно зазначити у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023.

Таким чином, колегія суддів вважає, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка полягає у невнесенні відомостей щодо відсоткового розміру щомісячної премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнилась на пенсію та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовити та направити до ГУ ПФ України в Харківській області на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 року у справі № 520/25212/23 нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260, вказати розмір премії у середньому розмірі, що фактично виплачений за січень 2023 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнилась на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії позивача.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Беручи до уваги вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, в частині відмови у задоволенні позовних вимог, з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 317, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 по справі № 520/26742/24 - скасувати в частині відмови у задоволенні позову.

Прийняти в цій частині нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка полягає у невнесенні відомостей щодо відсоткового розміру премії - у середньому розмірі, що фактично виплачений станом на 01.01.2023 року за відповідною посадою у державному органі, з якого звільнена ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в довідку від 06 травня 2024 року №ФХ-126761 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 року у справі № 520/25212/23, довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 01.01.2023, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260, із зазначенням розміру премії у середньому розмірі, що фактично виплачений станом на 01.01. 2023 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнилась на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя В.Б. Русанова

Судді А.О. Бегунц Л.В. Мельнікова