05 лютого 2025 року м. Рівне №460/16052/24
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді О.Р. Греська, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення №1002/03-16 від 25.12.2024 №172050002264 щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із зниженням пенсійного віку та зобов'язання призначити з 20.12.2024 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку у відповідності до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позов обґрунтовано наявністю права на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Ухвалою суду від 06.01.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
15.01.2025 відповідач подав відзив на позовну заяву. В обґрунтування заперечень вказано, що право на призначення дострокової пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у заявниці відсутнє, оскільки своє право на призначення дострокової пенсії передала на користь батька (чоловіка).
Суд з'ясував зміст та підстави заяв по суті спору, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Позивач має статус особи, потерпілої від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), що підтверджується дублікатом посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською облдержадміністрацією 11.03.2004.
Довідкою Володимирецької селищної ради Рівненської області від 02.10.2024 №683, від 25.12.2023 №1078 підтверджується, що позивач дійсно в період з 28.07.1989 по даний час проживає в с.Степангород, яке відповідно до постанови КМ УРСР від 23.07.1991 №106 віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.
Згідно з витягу з реєстру територіальної громади №2023/010564700 від 25.12.2023 адресою місця проживання позивача з 19.03.1999 є с.Степангород, Вараський район, Рівненська область.
26.12.2023 позивач зверталася до органу Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Листом Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 03.01.2024 №1700-0303-9/683 повідомлено Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо перегляду рішення про призначення пенсії ОСОБА_1 , у якому зазначено: «26.12.2023 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області звернулася ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Заява ОСОБА_1 опрацьовувалась за принципом єдиної черги завдань та єдиної черги спеціалістів СП ОСОБА_2 (U08001-3086) та ГСП Кривко Т.О. (U20001-223). В результаті повторної перевірки ЕПС ОСОБА_1 встановлено наступне. Чоловік заявниці ОСОБА_3 (о/р НОМЕР_2 ) одержує пенсію за віком відповідно до статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» як батько особи з інвалідністю з дитинства. Оскільки після досягнення віку 55 років чоловік заявниці скористався правом щодо призначення пенсії з більш раннього віку, тому вона права на призначення дострокової пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не має. Неправомірно внесено в особливостях трудової діяльності «догляд за дитиною-інвалідом до 16 років» за період з 01.01.2012 по 23.05.2014, оскільки заявниці працювала в СВК «Степангородський», в реєстрі застрахованих осіб (індивідуальні відомості по застраховану особу) відображені відомості про роботу, відомості про догляд за дитиною з інвалідністю до досягнення 16-річного віку за цей період відсутні. Просимо переглянути рішення про призначення пенсії ОСОБА_1 та повідомити управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про результати розгляду даного листа засобами документообігу».
Листом від 01.02.2024 за №0800-0302-9/8926 Головне управління Пенсійного фонду в Запорізькій області на лист від 03.01.2024 №1700-0303-9/683 повідомило Головне управління Пенсійного фонду в Рівненській області, що проаналізувавши дане звернення, підтримуємо позицію щодо необхідності перегляду права на призначення дострокової пенсії заявниці, з урахуванням обставин, викладених у листі. За результатами повторного перегляду документів ОСОБА_1 рішення про призначення пенсії №172050002264 від 01.01.2024 скасовано та прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії, яке підвантажено до електронної пенсійної справи. На сьогодні, з метою упередження неправомірної виплати пенсії, особовий рахунок № НОМЕР_3 закрито спеціалістами Вашої області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 24.01.2024 №172050002264, за заявою від 26.12.2023, позивачу відмовлено у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за відсутності права на призначення дострокової пенсії.
У рішенні зазначено, що в результаті розгляду документів виявлено, що чоловік заявниці ОСОБА_3 одержує пенсію за віком відповідно до ст.115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» як батько особи з інвалідністю з дитинства. Оскільки після досягнення віку 55 років чоловік заявниці скористався правом щодо призначення пенсії з більш раннього віку, право на призначення дострокової пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у заявниці відсутнє.
У цьому рішенні також зазначено, що на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує. А також вказано про можливість його оскарження до Пенсійного фонду України або до суду.
Зазначене рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу не є предметом позовної заяви і у даній справі, а тому відповідно до вимог ст.9 КАС України відсутні правові підстави для надання їм оцінки судом у цьому провадженні.
20.12.2024 позивач через веб-портал звернулася до органу Пенсійного фонду із заявою про «Перехід на інший вид пенсії».
Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийняло рішення №1002/03-16 від 25.12.2024 №172050002264.
У відповідному рішенні зазначено, що згідно даних електронної пенсійної справи ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії згідно рішення №172050002264 від 24.01.2024. Оскільки заявниці було відмовлено в призначенні пенсії, прийнято рішення відмовити в перерахунку в зв'язку з відсутністю законних підстав.
Вважаючи рішення №1002/03-16 від 25.12.2024 №172050002264 протиправним, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).
Відповідно до статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи, зокрема, громадянами України, які застраховані згідно із цим Законом, досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.
Згідно з ст. 9 Закону № 1058-IV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Частиною першою статті 10 Закону №1058-IV передбачено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991 (далі - Закон №796-XII).
Статтею 49 Закону №796-ХІІ визначено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді а) державні пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно з ч.1 ст.55 Закону №796-ХІІ особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Абзацом 5 пункту 2 частини 1 статті 55 Закону №796-XII передбачено, що особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 3 років, мають право на зниження пенсійного віку на 3 роки та додатково на 1 рік за 2 роки проживання або роботи, але не більше 6 років.
При цьому, початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Частиною третьою цієї статті прямо передбачено, що призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Згідно з п.13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-ІV у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. Порядок фінансування цих пенсій встановлюється відповідними законами.
Системний аналіз вказаних правових норм свідчить про те, що призначення та виплата пенсій особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, провадиться у разі вибору цих осіб згідно з нормами Закону №1058-ІV і з урахуванням додаткових пільг, встановлених Законом №796-XII. Іншими словами, норми спеціального закону в даному випадку застосовуються субсидіарно із нормами загального закону, доповнюють і конкретизують їх.
Частиною 1 статті 44 Закону № 1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі Порядок).
Пунктом 1.1 розділу І Порядку № 22-1 заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Пунктом 1.8. Порядку № 22-1 передбачено, що днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал або засобами Порталу Дія днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі або засобами Порталу Дія заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій, якщо інше не передбачено цим Порядком), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Згідно до пункту 4.1, 4.2 Порядку №22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
При прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 передбачено, що створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.
Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Додатком 1 до Порядку № 22-1 передбачено форма заяви про призначення/перерахунок пенсії та Розписки-повідомлення, у якій фіксується перелік документів, доданих до заяви.
Отже, законодавством передбачено спеціальний порядок призначення (перерахунок) пенсій, який є обов'язковим та передбачає дві складові. а саме: звернення особи з відповідною заявою про призначення (перерахунок) пенсії та прийняття органами ПФУ відповідного рішення за наслідками розгляду вказаної заяви.
Судом встановлено, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 24.01.2024 №172050002264, за заявою від 26.12.2023, позивачу відмовлено у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за відсутності права на призначення дострокової пенсії.
Доказів оскарження вказаного рішення в судовому або адміністративному порядку, його скасування до матеріалів справи не надано, а тому є на момент розгляду даної справи є чинним. Крім того, зазначене рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу від 24.01.2024 не є предметом позовної заяви і у даній справі.
Доказів призначення позивачу пенсії після такого рішення до матеріалів справи не надано.
Натомість, 20.12.2024 позивач звернулася до органу Пенсійного органу із заявою про перехід на інший вид пенсії.
За результатом розгляду такої заяви Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області прийняло рішення №1002/03-16 від 25.12.2024 №172050002264.
У відповідному рішенні зазначено, що згідно даних електронної пенсійної справи ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії згідно рішення №172050002264 від 24.01.2024. Оскільки заявниці було відмовлено в призначенні пенсії, прийнято рішення відмовити в перерахунку в зв'язку з відсутністю законних підстав.
Частиною третьою статті 45 Закону №1058-IV передбачений порядок переведення з одного виду пенсії, передбаченої цим Законом, на інший. Зокрема, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 2.8 розділу II Порядку № 22-1, поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Враховуючи все вище зазначене, суд дійшов висновку, що призначення пенсійних виплат особі яка має одночасно право на різні види пенсії, проводиться за одним із видів пенсії за її вибором, тобто призначення пенсії будь-якого виду пенсії здійснюється один раз.
У разі волевиявлення особи якій здійснено призначення пенсії певного виду отримувати пенсійні виплати за іншим видом пенсії, Законом № 1058-IV передбачена можливість здійснення переведення такої особи з одного виду пенсії на інший.
Тобто, переведення з одного виду пенсії на інший можливе лише після призначення особі будь-якого виду пенсії.
Разом з цим, з матеріалів справи встановлено, що позивач як на момент звернення із заявою від 20.12.2024, так і на момент розгляду цієї справи, на обліку у органі Пенсійного фонду не перебуває та пенсійних виплат не отримує.
Відтак, підстав для переведення позивача з одного виду пенсії на інший у відповідача не було, з огляду на це, спірне рішення №1002/03-16 від 25.12.2024 №172050002264 скасуванню не підлягає.
При цьому, доводи позивача про те, що функціонал веб-порталу не дає можливості подати заяву про призначення пенсії, через неактивність відповідного вікна, суд вважає безпідставними, оскільки враховуючи вимоги Порядку №22-1 позивач мала можливість звернутися до відповідного територіального органу особисто або ж засобами Порталу Дія чи засобами поштового зв'язку.
Окрім цього, доказів того, що до подання заяви через веб-портал позивач особисто зверталася до органу Пенсійного фонду за місцем проживання та за результатом її розгляду відмовлено у призначенні пенсії або ж доказів відмови у прийнятті відповідної заяви матеріали справи не містять. А, тому, доводи позивача про звернення позивача із заявою про призначення пенсії не заслуговують на увагу.
Згідно з вимогами ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, виходячи із заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Розподіл судових витрат на підставі ст. 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_4 )
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (просп. Соборний, 158-Б,м. Запоріжжя,Запорізька обл.,69057. ЄДРПОУ/РНОКПП 20490012)
Повний текст рішення складений 05.02.2025.
Суддя Олег ГРЕСЬКО