Рішення від 05.02.2025 по справі 420/36985/24

Справа № 420/36985/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить:

визнати протиправною бездіяльності щодо розгляду ІНФОРМАЦІЯ_2 заяви ОСОБА_1 від 10.10.2024 р. про виправлення недостовірних відомостей, які містяться про нього у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.10.2024 р. про виправлення недостовірних відомостей, які містяться про нього у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»;

визнати протиправною бездіяльності щодо внесення ІНФОРМАЦІЯ_2 відомостей про виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг»;

зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» стосовно визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку згідно Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відповідно до запису у Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначає, що 12 липня 2024 року ОСОБА_1 був встановлений додаток «Резерв+», оновлені його персональні дані та завантажено електронний військовообліковий документ. Однак, інформація завантажена з додатку «Резерв+», що була отримана з реєстру «Оберіг», є такою, що не відповідає паперовим документам, оскільки в електронному реєстрі не було завантажено інформацію, що ОСОБА_1 є непридатним до військової служби та виключеним з військового обліку.

Позивач вказує, що 23.07.2024 р. за вихідним №23/07-01 адвокат ОСОБА_2 , представник позивача ОСОБА_1 надіслав до ІНФОРМАЦІЯ_3 (Біляївка) лист із зверненням щодо уточнення даних ОСОБА_1 та внесення до реєстру Оберіг актуальної та правильної інформації щодо нього, виходячи з даних, що містяться у виданих ОСОБА_1 Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 р. та Довідці військово-лікарської комісії від 28.04.2023 р. №21/1620. 28.08.2024 року було отримано відповідь на звернення від 23.07.2024 р. за вихідним №23/07-01, яким повідомляється, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 . Внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо запитуваної інформації стосовно видачі ОСОБА_1 тимчасового посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 та довідки ВЛК №21/1620 від 28.04.2023 є неможливим в зв'язку із виявленням невиправних пошкоджень деяких справ з медичного обстеження офіцерів, сержантів і солдатів запасу за період 01.05.2022-13.08.2023, що підтверджується актом про невиправні пошкодження №7/3236/1/3 від 18.08.2023 року. Так, у зв'язку із відсутністю журналів реєстрації про видачу військово-облікових документів військовозобов'язаним у зазначений період, підтвердити або спростувати інформацію про прийняття ІНФОРМАЦІЯ_5 рішення про непридатність до військової служби гр. ОСОБА_1 вважаємо неможливим.

У зв'язку з цим, вказує позивач, 10 жовтня 2024 року ОСОБА_1 особисто звернувся із нотаріально посвідченою заявою про виправлення недостовірних відомостей від 10.10.2024 р. до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Однак, станом на 12 листопада 2024 року жодної відповіді на вищезазначену заяву не було отримано та не внесено до реєстру Оберіг актуальної та правильної інформації щодо ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 04.12.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Ухвалу від 04.12.2024 року відповідачем отримано в електронному кабінеті в системі “Електронний суд» - 05.12.2024, проте станом на дату прийняття даного рішення відзив на позов до суду від відповідача не надійшов.

Дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджено паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 .

Згідно з довідкою військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.04.2023 року №21/1620 щодо солдата ОСОБА_1 проведено медичний огляд ВЛК « 24» квітня 2023 року. Діагноз та постанова ВЛК: двостороння поздовжня плоскостопість І ст., ДОА ІІІ ст. Артроз таранно п'яткового суглоба таранно лівої стопи. Згинально-розгинальна контрактура обох гомілковостопних суглобів. Остеохондроз поперекового відділу хребта. Екструзія міжхребцевого диску L4-L5. Протрузія міжхребцевого диска L5-S1. Артроз довговідросткових суглобів. Порушення функції ходьби. Згідно наказу МОУ №402 від 14.08.2008 року та на підставі статті 61 а, 64 б графи ІІ Розкладу хвороб, графи ТДВ непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Відповідно до тимчасового посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 року у пункті 7 зазначено “Придатність до проходження військової служби за станом здоров'я 28.04.2023 р. медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_6 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі ст. 61a, 64б гр. ІІ наказу МОУ № 402 від 2008 року».

Також у тимчасовому посвідченні вказано, що позивач 28.04.2023 року виключений з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_7 згідно п.3 ч.6 ст.37 ЗУ “Про військовий обов'язок та військову службу».

Відповідно до інформації із застосунку “Резерв+» від 12.07.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_1 , звання - рядовий.

23.07.2024 року представником позивача подано до ІНФОРМАЦІЯ_1 звернення, в якому просив уточнити дані ОСОБА_1 та внести до реєстру Оберіг актуальну та правильну інформацію щодо нього, виходячи з даних, що містяться у виданих ОСОБА_1 Тимчасову посвідченні військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 р. та Довідці військово-лікарської комісії від 28.04.2023 р. №21/1620.

Відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.08.2024 року №2/2351 позивачу зазначено, що: “...Громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо запитуваної інформації стосовно видачі ОСОБА_1 тимчасового посвідчення військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 та довідки ВЛК №21/1620 від 28.04.2023 є неможливим в зв'язку із виявленням невиправних пошкоджень деяких справ з медичного обстеження офіцерів, сержантів і солдатів запасу за період 01.05.2022-13.08.2023, що підтверджується актом про невиправні пошкодження №7/3236/1/3 від 18.08.2023 року.

Так, у зв'язку із відсутністю журналів реєстрації про видачу військово-облікових документів військовозобов'язаним у зазначений період, підтвердити або спростувати інформацію про прийняття ІНФОРМАЦІЯ_5 рішення про непридатність до військової служби гр. ОСОБА_1 вважаємо неможливим.

Для з'ясування обставин перебування на військовому обліку та внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів пропонуємо ОСОБА_1 звернутися за місцем перебування на військовому обліку згідно військово-облікових документів».

10.10.2024 року позивачем направлено до ІНФОРМАЦІЯ_8 заяву, в якій просить виправити недостовірні відомості, які містяться про ОСОБА_1 у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі відомостей, що містяться у Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 р. та Довідці військово-лікарської комісії від 28.04.2023 р. №21/1620.

До вказаної заяви позивачем було додано:

1. Копію паспорта ОСОБА_1 НОМЕР_2 ;

2. Копію Довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_1 ;

3. Нотаріально завірену копію Тимчасового посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 р.;

4. Нотаріально завірену копію Довідки військово-лікарської комісії від 28.04.2023 р. №21/1620;

5. Інформацію, роздрукована з додатку «Резерв+».

Вказана заява з додатками направлена засобами поштового зв'язку за номером поштового відправлення 4900100053417 та отримана відповідачем 15.10.2024 року, що підтверджується інформацією з сайту АТ “УКРПОШТА», проте доказів надання відповіді на заяву до суду відповідачем до суду не надано.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Згідно з ч. 5 цієї статті Закону, військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ч. 1 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (ч. 1 ст. 2 Закону № 1951-VIII).

Права та обов'язки призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені статтею 9 Закону № 1951-VIII, до яких віднесено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Надання громадянам України інформації відповідно до статті 9 цього Закону здійснюється згідно з Порядком ведення Реєстру, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та/або шляхом електронної інформаційної взаємодії через інформаційні (інформаційно-комунікаційні) системи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відповідно до законодавства про електронну інформаційну взаємодію (ч. 4 ст. 14 Закону № 1951-VIII).

Суд встановив, що на дату виникнення спірних правовідносин діяв Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений наказом Міністерства оборони України від 28.03.2022 року № 94 (Наказ втратив чинність 22.08.2024 року на підставі Наказу Міністерства оборони № 478 від 16.07.2024) (далі - Порядок № 94).

Відповідно до п. 1 розділу І Порядку № 94 цей Порядок встановлює процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр).

Згідно з п. 6 розділу ІІІ Порядку № 94, збирання відомостей здійснюється органами ведення Реєстру на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру особисто призовниками, військовозобов'язаними та резервістами, органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, закладами освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військовими частинами.

Відповідно до п. 9 розділу ІІІ Порядку № 94 виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру.

Отримання призовником, військовозобов'язаним та резервістом інформації про своє включення (не включення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, здійснюється після особистого звернення та письмового запиту (в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит) до органу ведення Реєстру або в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації. (п. 12 розділу ІІІ Порядку № 94).

Порядок внесення та актуалізація відомостей Реєстру регулюється розділом ІV цього Порядку, відповідно до п. 2 якого актуалізація (внесення змін) відомостей Реєстру здійснюється: в електронному режимі - шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи; у ручному режимі - шляхом внесення призначеною відповідальною особою за ведення Реєстру відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку.

Згідно з п. 3 розділу ІV Порядку № 94, верифікація персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що вони надають особисто, з базою даних Реєстру здійснюється призначеними відповідальними особами за ведення Реєстру відповідно до покладених на них обов'язків.

Відповідно до п. 18 розділу ІІ Порядку № 94 призначена відповідальна особа за ведення Реєстру відповідно до покладених на неї обов'язків здійснює:

внесення відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку, взяття (зняття) на військовий облік з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів з існуючими обліковими даними;

внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військових частин, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;

верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію;

перегляд та друк облікових документів, звітів та статистичних відомостей Реєстру відповідного ТЦК та СП, Центрального управління СБУ та відповідного регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу СЗРУ.

Таким чином, сукупний аналіз положень Порядку № 94 вказує, що відповідальні особи за ведення Реєстру уповноважені на верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку від 11.04.2024 року № 3633-ІХ встановлено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX: громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Так, позивач у позовній заяві стверджує, що він є непридатним до військової служби та підлягає виключенню з військового обліку та що відповідач протиправно не вніс таку інформацію до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг».

При цьому, відповідно до листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.08.2024 року №2/2351 позивачу зазначено, що внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про виключення з військового обліку позивача є неможливим в зв'язку із виявленням невиправних пошкоджень деяких справ з медичного обстеження офіцерів, сержантів і солдатів запасу за період 01.05.2022-13.08.2023, що підтверджується актом про невиправні пошкодження №7/3236/1/3 від 18.08.2023 року.

Суд зазначає, що відповідачем до суду не надано акту про невиправні пошкодження №7/3236/1/3 від 18.08.2023 року та не доведено те, що надані позивачем довідка Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.04.2023 року №21/1620 та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 року не можуть бути підставою для виключення позивача з військового обліку.

При цьому суд зазначає, що Верховний Суд в постанові від 12 червня 2020 року у справі №810/5009/18 зазначив, що надання оцінки діагнозу позивача на предмет того, чи підпадає він під дію статей «Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби», виходить за межі судового розгляду.

Разом з цим, у даній справі суд не перебирає повноваження ВЛК та не надає власну оцінку поставленому діагнозу щодо наявності підстав для визнання позивача таким, що не придатний до військової служби, а лише перевіряє дотримання процедури внесення відомостей щодо позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно визнання його непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку згідно поданих документів, які оформлені відповідно до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» та «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», містить всі необхідні реквізити та відомості, а також гербові печатки відповідача.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402), яке відповідно до п.1.1 визначає процедуру проведення військово-лікарської експертизи військово-лікарськими комісіями, визначеними у главі 2 цього розділу.

Відповідно до п.3.1 розділу ІІ Положення №402 (у редакції, чинній на час видачі довідки військово-лікарської комісії від 28.04.2023 року №21/1620) медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП ВЛК ТЦК та СП на збірних пунктах районних (міських) ТЦК та СП або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ТЦК та СП.

Згідно з п. 3.8 Положення №402 (у редакції, чинній на час видачі довідки військово-лікарської комісії від 28.04.2023 року №21/1620) після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов, зокрема "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.

Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов: "Придатний до військової служби"; "Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)"; "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Крім того, відповідно до п. 3.8 Положення №402 у редакції, чинній на дату звернення позивача до відповідача, постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.

Постанова ВЛК ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби, прийнята в облікових цілях в мирний час, дійсна протягом п'яти років з дня закінчення медичного огляду.

Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.

Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

Інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.

Отже, на час звернення позивача до відповідача із зверненням щодо виключення його з військового обліку документом, який підтверджує непридатність військовослужбовця є свідоцтво про хворобу, затвердженими штатними ВЛК.

Водночас, зважаючи на те, що ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів не є обов'язком позивача, оскільки позивач пройшов у 2023 році військово-лікарську комісію та був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, про що свідчить також відмітка у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного серії НОМЕР_1 від 28.04.2023 року, суд вважає, що така інформація повинна була бути внесена відповідачем ще під час дії довідки військово-лікарської комісії від 28.04.2023 року №21/1620, що проте відповідачем здійснено не було.

Відтак, зважаючи на викладене, суд доходить про обґрунтованість позовних вимог позивача та про доцільність їх задоволення шляхом:

визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 10.10.2024 року та щодо невнесення ІНФОРМАЦІЯ_2 відомостей про виключення ОСОБА_1 з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.10.2024 року та внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку згідно Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відповідно до запису у Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 року.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає що позов підлягає задоволенню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Судові витрати розподілити відповідно до вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 10.10.2024 року та щодо невнесення ІНФОРМАЦІЯ_2 відомостей про виключення ОСОБА_1 з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 розглянути заяву ОСОБА_1 від 10.10.2024 року та внести відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно визнання ОСОБА_1 непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку згідно Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» відповідно до запису у Тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного НОМЕР_1 від 28.04.2023 року.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ).

Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , адреса: АДРЕСА_2 ).

Суддя П.П.Марин