Ухвала від 05.02.2025 по справі 320/58866/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

без проведення судового засідання

05 лютого 2025 року м.Київ №320/58866/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

до Міністерства юстиції України

про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Міністерства юстиції України, в якому просить суд

- визнати протиправною бездіяльність органу державної влади і суб'єкта владних повноважень Міністерство юстиції України, що полягає у ненаданні ОСОБА_1 публічної інформації на запити від 01.07.2024 (вих.№№ 145, 146, 147), та зобов'язати орган державної влади і суб'єкта владних повноважень Міністерство юстиції України надати ОСОБА_1 запитувану ним публічну інформацію на запити від 01.07.2024 (вих.№№ 145, 146, 147), а саме: 3.1. Інформацію про прізвище, ім'я та по-батькові посадових (службових) осіб Міністерства юстиції України та/або членів Центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, якими особисто, при розгляді (або при підготовці до розгляду) скарги ОСОБА_1 від 20.05.2024 № 120, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.05.2024 за № СК-2828-24 та 23.05.2024 за № СК-2909-24, приймалось управлінське рішення та/або надавалось доручення здійснити пошук у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно відомостей про зареєстровані речові права ОСОБА_1 на частку об'єкту нерухомого майна: житлова секція гуртожитку, кімната №54,55,50,51,52,53 за адресою АДРЕСА_1 для перевірка підтвердження факту порушення оскаржуваними рішеннями права скаржника, як співвласника багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 , із зазначенням положень нормативно-правових актів, якими вони керувались при обранні способу перевірки, наданих ОСОБА_1 правовстановлюючих документів: Свідоцтво про право власності, серія та номер: 20-417, видане 30.06.2011 Державним житлово-побутовим підприємством корпорації «УКРБУД», Витягу про державну реєстрацію комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» №31223721 від 07.09.2011, реєстраційний номер майна 34573727 та Інформаційної довідки №313390755 від 26.10.2022;

- 3.2. Інформацію про прізвище, ім'я та по-батькові посадових (службових) осіб Міністерства юстиції України та/або членів Центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, якими особисто, при розгляді (або при підготовці до розгляду) скарги ОСОБА_1 від 20.05.2024 № 120, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.05.2024 за № СК-2828-24 та 23.05.2024 за № СК-2909-24, здійснювався пошук у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно відомостей про зареєстровані речові права ОСОБА_1 на частку об'єкту нерухомого майна: житлова секція гуртожитку, кімната №54,55,50,51,52,53 за адресою АДРЕСА_1 для перевірка підтвердження факту порушення оскаржуваними рішеннями права скаржника, як співвласника багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 , із зазначенням положень нормативно-правових актів, якими вони керувались при обранні способу перевірки, наданих ОСОБА_1 правовстановлюючих документів: Свідоцтво про право власності, серія та номер: 20-417, видане 30.06.2011 Державним житлово-побутовим підприємством корпорації «УКРБУД», Витягу про державну реєстрацію комунальним підприємством «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» №31223721 від 07.09.2011, реєстраційний номер майна 34573727 та Інформаційної довідки №313390755 від 26.10.2022;

- 3.3. Копію інформаційної довідки, витягу та/або іншого документу, сформованого і наданого автоматично програмними засобами ведення Державного реєстру речових прав, на підставі яких при розгляді скарги ОСОБА_1 від 20.05.2024 № 120, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.05.2024 за № СК-2828-24 та 23.05.2024 за № СК-2909-24 Центральна Колегія Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, дійшла висновку про відсутність в Державному реєстрі прав відомостей про зареєстровані права скаржника на кімнати, квартиру, нежитлове приміщення, вірність (достовірність) якої засвідчено у встановленому Законом, порядку.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою нового процесуального законодавства.

Разом з тим, позивачем долучено до позовної заяви клопотання про розгляд справи за участю позивача та/або його представників.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).

Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Водночас, зміст клопотання не дає підстав стверджувати, що повне та всебічне з'ясування усіх обставин у справі потребує проведення судового засідання чи заслуховування пояснень сторін.

Більш того, позивач у позовній заяві не зазначив, встановлення яких обставин у справі є неможливим шляхом аналізу письмових доказів і пояснень та вимагає проведення судового засідання.

Суд звертає увагу позивача на те, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі (частина перша статті 262 КАС України) з усіма правами, наданими сторонам Кодексом адміністративного судочинства України та наведених додатково судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Позивач не позбавлений права подавати заяви та клопотання, надавати пояснення, викладати свої аргументи у відповіді на відзив, додаткових поясненнях.

Ознайомившись із клопотанням позивача, беручи до уваги предмет та підстави позову, обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та заперечення, характер спірних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та приходить до висновку, що в задоволенні клопотання має бути відмовлено.

Враховуючи предмет позову, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

2. Витребувати від відповідача:

- належним чином засвідчені копії усіх матеріалів справи, на підставі яких було прийнято зазначені рішення.

3. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

4. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

5. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

6. Витребувані матеріали надати шляхом подання безпосередньо через канцелярію Київського окружного адміністративного суду чи засобами підсистеми Електронний суд.

7. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

8. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Панова Г. В.