Постанова від 03.02.2025 по справі 127/2396/25

Справа № 127/2396/25

Провадження № 3/127/524/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" лютого 2025 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Шидловський О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого в КНП «Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно витягу з наказу №41 від 03.05.2023 по КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова ВОР» ОСОБА_1 прийнято по зовнішньому сумісництву на 0,25 вакантної посади лікаря-стоматолога в консультативну поліклініку з окладом згідно штатного розпису з 08.05.2023.

Згідно витягу з наказу №36 від 13.05.2024 по КПП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова ВОР» ОСОБА_1 -звільнено з 0,25 вакантної посади лікаря-стоматолога в консультативну поліклініку з окладом згідно штатного розпису з 14.05.2024.

Згідно наказу директора КНП «Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради» №73-к від 15.05.2024 ОСОБА_1 прийнято із 16.05.2024 за сумісництвом на посаду лікаря-стоматолога-ортопеда консультативної поліклініки, встановити неповний робочий час тривалістю 8 год. 15 хв. На тиждень (25 відсотків від норми), неповний робочий тиждень по понеділках, середах і п'ятницях, неповний робочий день тривалістю залежно від кількості робочих днів та робочих годин за місяць, встановлених для п'ятиденного робочого тижня, початок роботи о 13 годині 15 хвилині, а також посадовий оклад 23500 гривень за місяць пропорційно відпрацьованому часу.

Згідно наказу директора КНП «Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради №101-к від 09.07.2024 ОСОБА_1 переведено з 10 липня на посаду лікаря-стоматолога-ортопеда стоматологічного відділення за основним місцем роботи та встановлено посадовий оклад 23500 грн. за місяць.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №37 від 18.01.2024 ОСОБА_1 включено членом до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №36 від 18.01.2024 ОСОБА_1 включено членом до складу позаштатної постійно діючої лікарсько-льотної комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до наданої інформації ОСОБА_1 постійно відряджався до виконання обов'язків в таких комісіях.

Згідно до пп.«ґ» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.

Тобто, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік до 31.03.2024.

За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 09.05.2024 о 11:30 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2023 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/2111561d-ecf5-4e5a-afl 1-7еаО6235е5'74).

Таким чином, ОСОБА_1 являючись лікарем-стоматологом-ортопедом комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр ветеранів війни та радіаційного захисту населення Вінницької обласної Ради» будучи включеним членом до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії та позаштатної постійно діючої лікарсько-льотної комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись згідно пн. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 09.05.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав в чому щиро розкаявся. Просив суд суворо його не карати.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення №115 від 16.01.2025 року; витягом з єдиного державного реєстру декларацій щодо ОСОБА_1 та іншими документами долученими до матеріалів справи.

За таких обставин суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника який, свою провину визнав, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, з'явився в судове засідання, вину визнав в чому щиро розкаявся. Оцінюючи в сукупності дії ОСОБА_1 наслідки та ставлення останньої до вказаних дій, конкретні обставини вчиненого адміністративного правопорушення, з урахуванням даних що характеризують особу, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн., сплата якого передбачена ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 23, 24, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: