Рішення від 30.01.2025 по справі 260/6787/24

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2025 рокум. Ужгород№ 260/6787/24

13:49 год

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Скраль Т.В.

при секретарі Павлова О.В.,

за участю сторін:

позивач: ОСОБА_1 ,

представник позивача: адвокат Глагола Галина Петрівна,

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області -представник Словенко-Козлова Світлана Семенівна,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Глаголи Галини Петрівни (Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Недецеї, 29, оф.18) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправними дій, рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 30 січня 2025 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення у повному обсязі складено 04 лютого 2025 року.

28 жовтня 2024 року ОСОБА_1 , через уповноваженого представника Глаголу Галину Петрівну звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонд) України в Закарпатській області від 07.05.2024 року №07205000738; 2) визнати протиправними дії щодо невключення під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основною розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.07.2017 року по 30.06.2023 року у загальній сумі 46 8050,21 грн.; 3) зобов'язати врахувати під час розрахунку середнього заробітку для обчислення розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» всі складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за інтенсивність, премія, інші виплати), зазначені у довідках про складові заробітної плати від 15.04.2024 року №18-09-01583, від 15.04.2024 року № 18-09-01582 виданих Головним управлінням ПФУ в Закарпатській області; 4) зобов'язати обчислити з 23.04.2024 року розмір належної пенсії за віком з розрахунку 60 відсотків заробітної платні, що включає: посадовий оклад - 24 550.00 грн, надбавку за ранг - 800.00 грн, надбавку за вислугу років 7365,00 грн середньомісячну суму інших виплат за період з 01.07.2017 року по 30.06.2022 року - 7 800.84 грн, загалом 40 515.84 грн.

04 листопада 2024 року ухвалою суду відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено судовий розгляд без виклику сторін на 27 листопада 2024 року.

15 листопада 2024 року представником позивача подано аналогічні заяви про збільшення позовних вимог вх. № 29656/24 та № 29657/24, відповідно до яких просить суд: 1) витребувати належним чином засвідчені матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 від ГУ ПФУ в Закарпатській області; 2) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 07.05.2024 року №07205000738 - визнання протиправними дій щодо невключення під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основного розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.07.2017 року по 30.06.2023 року у загальній сумі 603 320,14 грн. 3) зобов'язати врахувати під час розрахунку середнього заробітку для обчислення розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» всі складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за інтенсивність, премія, інші виплати), зазначені у довідках про складові заробітної плати від 15.04.2024 року №18-09-01583, від 15.04.2024 року №18-09-01582 виданих Головним управлінням ПФУ в Закарпатській області; 4) зобов'язати обчислити з 23.04.2024 року розмір належної пенсії за віком з розрахунку 60 відсотків заробітної плати, що включає: посадовий оклад - 24 550,00 грн, надбавку за ранг - 800,00 грн, надбавку за вислугу років - 7365,00 грн, середньомісячну суму інших виплат за період з 01.07.2017 року по 30.06.2022 року - 10 055,33 грн, загалом - 42 770,33 гривні.

11 грудня 2024 року ухвалою суду прийнято до розгляду заяву позивача про збільшення позовних вимог від 15 листопада 2024 року. У задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів - відмовлено.

22 січня 2025 року ухвалою суду призначено судове засідання у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

1. Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на момент звернення за перерахунком пенсії позивач досяг пенсійного віку, встановленого статтею 26 закону № 1058, а відтак набув право на одержання пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу». Ухвалюючи рішення № 072050004738 від 07 травня 2024 року за результатами розгляду заяви, відповідач обчислив основний розмір належної позивачу пенсії із розрахунку 60 % від середньомісячного заробітку 32 715,00, який за висновком відповідача складає 19 629,00 грн. та включає : посадовий оклад 25 550 грн; надбавку за ранг 800,00 грн; надбавку за вислугу років 7 365,00 грн. Відповідачем під час розрахунку основного розміру пенсії позивача не враховані інші виплати (крім посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років) за будь - які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, починаючи з 01 липня 2017 року (за вибором позивача з 01 липня 2017 року по 30 червня 2022 року) у сумі загалом 478 944,93 грн.

22 листопада 2024 року відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначено, що на підставі поданої 23.04.2024 року заяви позивача переведено з пенсії за віком обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком за нормами Закону України «Про державну службу». Розмір пенсії обчислено згідно поданої позивачем довідки про заробітну плату державного службовця № 18-09- 01583 від 15.04.2024 року за період з 01.03.2024 року по 31.03.2024 року та з урахуванням стажу державної служби в розмірі 60% від розміру заробітної плати (32715,00 грн). Відтак, розмір пенсії становив 19629,00 грн (32715,00 х 60%). Позивача листом повідомлено про те, що при розрахунку пенсії державного службовця за оновленою довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії держслужбовця за будь які 60 календарних місяців підряд перед зверненням №18-09-01582 від 15.04.2024 року до уваги не взято, оскільки неможливо застосувати нові умови оплати праці сумуючи разом із стимулюючими надбавками згідно пункту З Постанови №1409. З метою забезпечення приведення у відповідність розміру пенсії ОСОБА_1 (в частині обчислення заробітної плати) вимогам вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України, Головне управління листом №0700-0305-8/57999 від 18.09.2024 просило позивача з'явитися до відділу обслуговування громадян (сервісний центр) №4 по питанню перегляду рішення про перерахунок пенси на умовах Закону України «Про державну службу», у зв'язку із прийняттям вказаної постанови та повідомило позивача про необхідність надати довідки про заробітну плату, видані за формами згідно додатку 4,5 до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (із змінами). Крім того, ОСОБА_1 у вище згаданому листі було проінформовано, що з метою недопущення виплати пенсії у завищеному розмірі (попередження переплати до отримання відповідних довідок), розмір пенсії з 01.10.2024 буде виплачуватись згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15 квітня 2024 №18-09-01583, видана за березень 2024 року Регіональним відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях не відповідає вимогам п. 4.2 постанови КМУ від 12.07.2024 №823.

Під час розгляду справи по суті позивач та його уповноважений представник позов підтримали повністю, просили суд його задовольнити з мотивів, що у ньому наведені.

Представник відповідача в судовому засіданні, проти задоволення позову заперечила та просила суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 12 червня 2020 року отримував пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 31).

23 квітня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», (а.с. 68).

07 травня 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області рішенням № 072050004738 призначено ОСОБА_1 з 23 квітня 2024 року пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», (а.с. 63).

18 вересня 2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом № 0700-0305-8/57999 повідомило ОСОБА_1 , що з метою забезпечення приведення у відповідність розміру пенсії (в частині обчислення заробітної плати) вимогам Постанови КМУ № 823 від 12 липня 2024 року, необхідно надати довідки про заробітну плату, видані за формами згідно додатків 4, 5 Порядку № 622. Крім того, проінформували, що з метою недопущення виплати пенсії у завищеному розмірі (попередження переплати до отримання відповідних довідок), розмір пенсії з 01 жовтня 2024 року буде виплачуватися згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 74).

20 вересня 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області рішенням № 072050004738 призначено ОСОБА_1 з 01 жовтня 2024 року пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 75).

Не погодившись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, з набранням чинності вказаного закону втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз наведеної норми свідчить, що необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 12 червня 2020 року отримував пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 31).

23 квітня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», (а.с. 68).

07 травня 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області рішенням № 072050004738 призначено ОСОБА_1 з 23 квітня 2024 року пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», (а.с. 63).

Таким чином, спірним питанням у даній адміністративній справі є питання врахування довідок про складові заробітної плати державного службовця.

Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб ( далі - Порядок № 622, в редакції чинній на момент звернення із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» - 23 квітня 2024 року).

Відповідно до пунктів 4-8 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

У всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Судом встановлено, що 23 квітня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», (а.с. 68).

До заяви надано, в тому числі, довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 15 квітня 2024 року № 18-09-01583 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсію) від 15 квітня 2024 року № 18-09-01582.

Зазначені довідки «Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця» складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17 січня 2017 року «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (чинній на момент звернення із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» - 23 квітня 2024 року) та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У затвердженій цією постановою формі довідки складові заробітної плати складаються з: посадового окладу, надбавку за ранг, надбавки за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Отже, всі відображені в довідках види оплати праці є складовими частинами заробітної плати позивача, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають прийматися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача.

З огляду на вищевикладене, з метою захисту порушеного права позивача ефективним та належним, за встановлених судами обставин, є такий спосіб захисту порушених прав, як визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не включення під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основного розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.07.2017 року по 30.06.2023 року та з метою належного захисту прав позивача, слід зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 23.04.2024 року відповідно до довідок про складові заробітної плати від 15.04.2024 року №18-09-01583, від 15.04.2024 року №18-09-01582 виданих Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

Разом з тим, за правилами частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Під час розгляду справи, судом встановлено, що 18 вересня 2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом № 0700-0305-8/57999 повідомило ОСОБА_1 , що з метою забезпечення приведення у відповідність розміру пенсії (в частині обчислення заробітної плати) вимогам Постанови КМУ № 823 від 12 липня 2024 року, необхідно надати довідки про заробітну плату, видані за формами згідно додатків 4, 5 Порядку № 622. Крім того, проінформували, що з метою недопущення виплати пенсії у завищеному розмірі (попередження переплати до отримання відповідних довідок), розмір пенсії з 01 жовтня 2024 року буде виплачуватися згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 74).

20 вересня 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області рішенням № 072050004738 призначено ОСОБА_1 з 01 жовтня 2024 року пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», (а.с. 75).

Таким чином, під час розгляду справи судом встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області протиправно перевело 01 жовтня 2024 року ОСОБА_1 з пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» на пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки у відповідності до частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 20 вересня 2024 року №072050004738.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Відповідно до частини третьоїстатті 139 КАС Українипри частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 1 211,20 грн, що підтверджується квитанцією від 23 жовтня 2024 року № 3832310023, (а.с. 8).

Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 6, 9,72-77, 244, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позов із врахуванням заяви про збільшення позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій, рішення протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 20.09.2024 року №072050004738.

3. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо не включення під час розрахунку середнього заробітку для обчислення основного розміру належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» інших виплат (крім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років) за період роботи з 01.07.2017 року по 30.06.2023 року.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Закарпатській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 належної пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» з 23.04.2024 року відповідно до довідок про складові заробітної плати від 15.04.2024 року №18-09-01583, від 15.04.2024 року №18-09-01582 виданих Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у розмірі 1 211,20 грн (одну тисячу двісті одинадцять гривень, 20 коп) сплаченого судового збору.

6. В іншій частині вимог позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

СуддяТ.В.Скраль