Справа № 569/16267/21
1-р/569/177/25
27 січня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюк П.Д., при секретарі судового засідання Юзік Н.Р., заяву прокурора Рівненської місцевої прокуратури Бучинський В.Л. про роз'яснення судового рішення, -
Ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 18 серпня 2021 року, задоволено клопотання прокурора про передачу у власність держави речових доказів, постановлено передано у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (04119, місто Київ, вул. Дегтярівська, будинок 38-44, ЄДРПОУ 30438549) речові докази у вигляді бурштину загальною вагою - 104 кг 249 г, загальною вартістю від 1 092 472,00 грн. до 1 367 819,0 грн., для його зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.
Прокурор звернувся до суду з заявою в порядку ст. 380 КПК України, у якій просить роз'яснити судове рішення, згадану ухвалу суду, зазначивши, що боржником (на кого покладається обов'язок щодо виконання рішення) є Рівненське РУП ГУНП в Рівненській області (33000, місто Рівне, вул. Героїв поліції, будинок 4). У заяві вказує, що на виконання ухвали суду було видано виконавчий лист, який державним виконавцем відділу ДВС у місті Рівному Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) повернутий без виконання, як такий що не містить повне найменування боржника. Відтак, судове рішення є невиконаним. Беручи до уваги що зазначене каміння було визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, відповідно і Рівненське РУП ГУНП в Рівненській області слід зазначити боржником у виконавчому листі.
Покликаючись на наведене, положення ст. ст. 534, 380 КПК України, ст. ст. 3, 4 Закону України «Про виконавче провадження», прокурор просить задоволити заву.
Прокурор в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд заяви у його відсутності, просив заяву задоволити.
Дослідивши заяву та додані матеріали, суд приходить до наступного висновку.
Ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 18 серпня 2021 року, задоволено клопотання прокурора про передачу у власність держави речових доказів, постановлено передано у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (04119, місто Київ, вул. Дегтярівська, будинок 38-44, ЄДРПОУ 30438549) речові докази у вигляді бурштину загальною вагою - 104 кг 249 г, загальною вартістю від 1 092 472,00 грн. до 1 367 819,0 грн., для його зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.
На виконання ухвали суду Рівненським міським судом Рівненської області видано виконавчий лист, який повернутий без виконання у зв'язку з тим, що не містить повного найменування боржника.
Прокурор у заяві просить роз'яснити ухвалу суду від 18.08.2021р., зазначивши, що боржником (на кого покладається обов'язок щодо виконання рішення) є Рівненське РУП ГУНП в Рівненській області.
У відповідності до ч.1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
У Конституції України закріплено, що виконання рішення суду є невід'ємною частиною права на справедливий суд. Судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України (ст.129-1).
За положенням абз .2 ч.2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», боржником є фізична або юридична особа, яка зобов'язана за рішенням вчинити певні дії (передати майно, виконати інші обов'язки, передбачені рішенням) або утриматися від їх вчинення.
Ухвала Рівненського міського суду Рівненської області від 18.08.2021, є чіткою, зрозумілою, проте у виконавчому листі виданому на виконання ухвали, не зазначено відомості про боржника, що суперечить п.3 ч.1 ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», що унеможливлює її виконання.
Зазначене каміння бурштину, було визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та передано на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, що слідує з постанови слідчого СВ Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області.
Зміст ухвали суду, передбачає передачу у власність держави майна - речових доказів (каміння бурштину), які зберігаються в кімнаті речових доказів Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, що саме по собі вказує на обов'язок передати майно Рівненським РУП ГУНП в Рівненській області, на користь стягувача, яким є Державна установа «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України», отже у розумінні абз .2 ч.2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», Рівненське РУП ГУНП в Рівненській області слід зазначити боржником у виконавчому листі, виданому на виконання судового рішення ухвали суду від 18.08.2021.
Таке роз'яснення судового рішення, не змінює при цьому змісту вищевказаної ухвали суду від 18.08.2021, отже заява підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 380 КПК України, суд,-
Заяву задоволити.
Роз'яснити ухвалу Рівненського міського суду Рівненської області від 18 серпня 2021 року, якою постановлено про у власність держави в особі Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (04119, місто Київ, вул. Дегтярівська, будинок 38-44, ЄДРПОУ 30438549) речові докази у вигляді бурштину загальною вагою - 104 кг 249 г, загальною вартістю від 1 092 472,00 грн. до 1 367 819,0 грн., для його зарахування до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, а саме що обов'язок, на кого покладається виконання даної ухвали про передачу майна у власність держави у розумінні абз.2 ч.2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», тобто є боржником - Рівненське районне управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області (33000, місто Рівне, вул. Героїв поліції, будинок 4).
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Петро ДЕНИСЮК