Справа № 276/171/25
Провадження по справі № 3/276/121/25
04 лютого 2025 року с-ще Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Збаражський А.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яке надійшло від відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
02.01.2025 року о 05 год. 48 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання, а саме в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст.10, 63 Конституції України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, не визнав та пояснив, що 02.01.2025 року у зазначений в протоколі час перебував за місцем свого проживання. Зранку прокинувся від того, що загавкали собаки. Коли підійшов до вікна, то працівники поліції вже виїжджали з його подвір'я. Він одразу вдягнувся та вийшов на вулицю, однак нікого вже не було. Зазначив, що працівники поліції йому не телефонували на його мобільний та не стукали у двері будинку. В його будинку проживають шість чоловік, проте, ні від кого не відібрано пояснень з цього приводу. Жодних доказів відсутності його за місцем проживання не надано.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши адміністративні матеріали, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Частиною ч.1 ст.187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду.
Відповідно до ст.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Судом встановлено, що відносно ОСОБА_1 23.01.2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №113812 за порушення правил адміністративного нагляду, однак в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно був відсутній за місцем проживання 02.01.2025 року о 05 год. 48 хв. До протоколу про адміністративне правопорушення не долучено матеріалів відеофіксації такої перевірки, пояснення свідків, а також доказів, які підтверджують факт перебування ОСОБА_1 в іншому місці, а не за місцем проживання.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Виходячи з вищевикладеного, аналізуючи всі обставини справи, враховуючи відсутність у матеріалах справи належних та допустимих доказів, які б давали підстави прийти до висновку про наявність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 суд приходить до висновку, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а тому провадження в справі підлягає закриттю.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.7, 9, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Збаражський А.М.