Вирок від 28.01.2025 по справі 766/12761/23

Справа № 766/12761/23

н.п 1-кп/766/2432/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2025 року Херсонський міський суд Херсонської області

в складі головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника: ОСОБА_4 (на відеоконференції),

розглянувши у відкритому судовому засіданні за процедурою спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР 01.08.2023 року за № 12023000000001403, за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Російської Федерації, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3,5 ст. 111-1 КК України-

ВСТАНОВИВ:

24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН), до складу якої входять Україна, Російська Федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.

Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.

Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав і резолюціями: від 16.12.1970 № 2734 (XXV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21.12.1965 № 2131 (XX), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав і про обмеження їх незалежності і суверенітету від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), що містить визначення агресії, визначено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію або втручання у будь-якій формі або з якої б то не було причини у внутрішні і зовнішні справи інших держав. Закріплені обов'язки держав утримуватися від: збройної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; надання сприяння, заохочення або підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на своїй території навчання, фінансування і вербування найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.

Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.

У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада УРСР проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди. Україна самостійно визначає адміністративно-територіальний устрій та порядок утворення національно-адміністративних одиниць.

Статтями 1, 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Статтею 73 Конституції України закріплено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від

05 грудня 1994 року РФ, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.

Всупереч вказаним нормам Президент Російської Федерації, а також інші представники влади Російської Федерації, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України.

З цією метою 22.02.2022 Президент Російської Федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані Державною думою та Радою Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації.

В цей же день Президент Російської Федерації, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації звернення про використання Збройних Сил Російської Федерації за межами Російської Федерації, яке було задоволено.

Керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей 23.02.2022 звернулися до Президента Російської Федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».

Президент Російської Федерації 24.02.2022 оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації на територію України.

Після цього, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії, незаконно вторглись на територію України через лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Київській, Сумській, Чернігівській та інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.

Указані дії супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.

Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна і міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України № 133 від 14.03.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 26.03.2022 строком на 30 діб. Указом Президента України № 259 від 18.04.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 25.04.2022 строком на 30 діб. Указом Президента України № 341 від 17.05.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 25.05.2022 строком на 90 діб. Указом Президента України № 573 від 12.08.2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 23.08.2022 строком на 90 діб. Указом Президента України № 58/2023 від 06.02.2023 продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 годин 30 хвилин 19.02.2023 строком на 90 діб.

Так, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи у не встановленому досудовим розслідуванням місці на території м. Генічеськ Херсонської області, достовірно володіючи інформацією, що з 24 лютого 2022 року підрозділами збройних сил та інших військових формувань Російської Федерації, здійснено повномасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна та розуміючи, що вчиняються дії, направлені на зміну меж території України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, свідомо та добровільно прийняла рішення у період воєнного стану співпрацювати з окупаційною владою Російської Федерації, з метою вчинення дій на шкоду Україні.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника директора Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради (далі - Генічеська санаторна школа-інтернат), у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, після повної окупації військовослужбовцями збройних сил Російської Федерації території м. Генічеськ Херсонської області, тобто після 24 лютого 2022 року, перебуваючи на території зазначеного міста, усвідомлюючи, що в Україні введено воєнний стан, керуючись ідеологічними мотивами, добровільно погодилася на співпрацю з окупаційною владою Російської Федерації, зокрема на їх пропозицію обійняти посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та з організацією освітнього процесу, а саме директора Генічеської санаторної школи-інтернату, яка розташована за адресою: Херсонська обл., м. Генічеськ, вул. Гоголя, 86.

У невстановлені досудовим розслідуванням дату та час ОСОБА_5 окупаційною владою Російської Федерації була призначена на посаду директора Генічеської санаторної школи-інтернату в м. Генічеськ Херсонської області та отримала повноваження з виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій щодо діяльності цього закладу.

В подальшому, але не пізніше 27.07.2022, вказана школа-інтернат окупаційною владою Херсонської області перейменована в «державну бюджетну освітню установу Херсонської області «Генічеська санаторна загальноосвітня школа-інтернат генічеського муніципального округу» («государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Геническая санаторная общеобразовательная школа-интернат Генического муниципального округа») та на виконання наказу Департаменту освіти і науки Херсонської області «Про прийняття державних бюджетних освітніх установ до нового 2022-2023 навчального року» від 22.08.2022 № 212 прийнята до державної системи освіти країни агресора - Російської Федерації.

Таким чином, ОСОБА_5 своїми умисними діями добровільно зайняла посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Суд кваліфікує дії обвинуваченої ОСОБА_5 , за ч. 5 ст. 111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.

Крім того, у невстановлені досудовим розслідуванням дату та час, але не раніше 24 лютого 2022 року, громадянка України ОСОБА_5 окупаційною владою Російської Федерації була призначена на посаду директора Генічеської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради (далі - Генічеська санаторна школа-інтернат), яка розташований за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Гоголя, 86, та отримала повноваження з виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій щодо діяльності цього закладу.

Використовуючи отримані повноваження ОСОБА_5 організувала діяльність очолюваного нею закладу та забезпечила організацію освітнього процесу російською мовою за освітніми стандартами та навчальними планами Російської Федерації, із повним виключенням з освітнього процесу вимог до обов'язкових результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти України та здійснювала контроль за виконанням освітніх програм. З цією метою ОСОБА_5 здійснила підбір працівників закладу, які погодились впроваджувати стандарти освіти держави-агресора та призначила їх на посади.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про освіту» освіта є державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і культурний розвиток суспільства.

Статтею 1 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено, що державні стандарти повної загальної середньої освіти - документи, що визначають загальні обсяги навчального навантаження здобувачів початкової, базової середньої, профільної середньої освіти, вимоги до їх компетентностей і до згрупованих за відповідними освітніми галузями обов'язкових результатів навчання, яких вони мають досягти на відповідному рівні повної загальної середньої освіти.

Так, Державним стандартом початкової освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 21 лютого 2018 року № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 688) передбачено, що метою початкової освіти є всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь. До ключових компетентностей, серед іншого належать: вільне володіння державною мовою, спроможність діяти як відповідальний громадянин та брати повноцінну участь у громадському та суспільному житті, спираючись на критичне оцінювання основних подій національної, європейської та світової історії, а також повагу до прав людини та верховенства права, цінування культурного розмаїття різних народів та ідентифікацію себе як громадянина України.

Також, Державним стандартом базової середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 898, визначено, що метою базової середньої освіти є розвиток природних здібностей, інтересів, обдарувань учнів, формування компетентностей, необхідних для їх соціалізації та громадянської активності, виховання відповідального, шанобливого ставлення до родини, суспільства, навколишнього природного середовища, національних та культурних цінностей українського народу. Реалізація мети базової середньої освіти ґрунтується на таких ціннісних орієнтирах, як формування в учнів активної громадянської позиції, патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій, державної мови, плекання в учнів любові до рідного краю.

Натомість ОСОБА_5 , співпрацюючи з окупаційною владою, запровадила у Генічеській санаторній школі-інтернат освітній процес, який повністю протирічить меті як початкової так і базової середньої освіти в Україні та який формуватиме знання, інші компетентності та світогляд здобувачів освіти спрямовані на возвеличення Російської Федерації, її історичної ролі та відповідно заперечення існування культурних цінностей українського народу, його історико-культурних надбань і традицій, української мови, що має своєю кінцевою метою збуджувати агресію та ненависть до України.

Крім того, з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не раніше 24.02.2022, прийняла участь у постановочному відео для пропагандистських засобів масової інформації окупаційної влади, на якому розповідає про організацію нею освітнього процесу російською мовою за освітніми стандартами та навчальними планами Російської Федерації.

Таким чином, ОСОБА_5 своїми умисними діями здійснила пропаганду у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дії, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

Суд кваліфікує дії обвинуваченої ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 111-1 КК України, як здійснення громадянином України пропаганди у закладах освіти незалежно від типів та форм власності з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України, а також дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

Вказане кримінальне провадження здійснювалось за відсутності ОСОБА_5 у зв'язку з її ухиленням від органу досудового розслідування та суду.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 23.08.2023 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні № 12023000000001403 від 01.08.2023 року.

Під час досудового розслідування повістки про виклик ОСОБА_5 та повідомлення про підозру публікувалися в засобах масової інформації у газеті «Урядовий кур'єр», на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Згідно із ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 25.04.2024 року кримінальне провадження № 12023000000001403 від 01.08.2023 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3,5 ст.111-1 КК України, проведено відповідно до ч.3 ст.323 КПК України, в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченої (in absentia).

Повідомлення, виклики та процесуальні документи відносно ОСОБА_5 здійснювались усіма можливими способами, зокрема шляхом оприлюднення їх у газеті "Урядовий кур'єр", офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та Херсонського міського суду Херсонської області, що відповідає встановленим вимогам кримінального процесуального законодавства.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_4 вважає недоведеною винуватість ОСОБА_5 в інкримінованому злочину, оскільки на його думку, стороною обвинувачення не було доведено, без розумного сумніву, вину ОСОБА_5 у пред'явленому їй обвинуваченню, докази сторони обвниувачення грунтуються на інформації, отриманної з Інтернету, що не може вважати достовірною, а тому просив суд ухвалити виправдувальний вирок.

Суд вважає, що винуватість обвинуваченої ОСОБА_5 повністю доведена сукупністю наступних досліджених у судовому засіданні доказів, які ретельно перевірені та оцінені з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності та взаємозв'язку для ухвалення даного процесуального рішення, які суд враховує та бере до уваги досліджені у судовому засіданні, а саме:

-протоколом огляду від 13.03.2023 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого було загальнодоступні Інтернет ресурси телеграмм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_3 , на якому розміщена інформація щодо вчинення колаборанізму ОСОБА_5 , яка стала директором навчального закаду у Генічеській санаторній школі, стаття з Фейсбуку російською мовою щодо функціонування санаторної школи-інтерната Генічеського муниципального округу з новим обладнанням, що забезпечила російська влада, яка містить витримки з інтервю ОСОБА_5 як директора цієї школи, в яких вона вихваляє російську владу за організацію роботи школи. В ході огляду Інтернет ресурсу був оглянутий відеозапис, на якому жінка, яка назвалась ОСОБА_5 - директор санаторній школи-інтернату Генічеського муніціпального округу, яка в ході свого інтерв'ю журналісту, висловлює вдячніть російській владі за їх участь в функціонуванні школи, надіслане обладнання для школи, а також про майбутні плани щодо роботи цієї школи в нових умовах;

-Протоколом пред'явлення особи для впізнання від 14.03.2023 року та оптичним диском, як додатками до цього протоколу, згідно якого свідок ОСОБА_7 впізнала серед інших фотокарток обвинувачену ОСОБА_5 , як особу, яка під час тимчасової окупації Херсонської області займала посаду директора Генічеської санаторної школи;

-Протоколом пред'явлення особи для впізнання від 24.03.2023 року та оптичним диском, як додатками до цього протоколу, згідно якого свідок ОСОБА_8 впізнала серед інших фотокарток обвинувачену ОСОБА_5 , як особу, яка під час тимчасової окупації Херсонської області займала посаду директора Генічеської санатарної школи;

-Висновком експерта № СЕ-19/111-23/15836-ФП портретної експертизи від 30.03.2023 року, відповідно до якого зображення особи жіночої статі у відеофайлі "Відеозапис розміщений на вебсайті телеграм.mp4" на диску для лазерних систем зчитування "Verbatim" та у файлі графічного документа "ОСОБА_5.pdf" із зображенням особової картки Державної міграційної служби України на імя ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зображена одна й та сама особа;

-протоколом огляду від 20.07.2023 року з фотознімками з екрану та оптичним носієм інформації, як додатки до нього, об'єктом огляду якого було загальнодоступні Інтернет ресурсу - за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 , на якому було виявлено інформація (російською мовою) щодо функціоування "государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области «Геническая санаторная общеобразовательная школа - интернат Геннического муниципального округа», де директором - керівником цією юридичної особи вказується ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Ресурс містить інформацію з огнянутих публікацій, розміщених в мережі Інтерент та виготовлених в ході проведеного огляду витяги із сайтів із роздрукованим повним текстом та долучених до протоколу (російською мовою), а саме: «листи-подяки директора ГБОУ Херсонской области «Геническая санаторная общеобразовательная школа - интернат» ОСОБА_5 » адресовані 5 кадетському класу школи № 32 м. Подольск, колективу школи-інтернат м. Подольск, спортивному клубу "Фаворит", в якому вона висловлює подяку цим колективам за надану допомогу; "Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб» від 10.03.2023 року за № ЮЭ9965-23-29377809, за яким була зареєстрована як юридична особа «Государственная бюджетная образовательная учреждения Херсонской области «Геническая санаторная общеобразовательная школа - интернат Геннического муниципального округа», де також зазначено юридична адреса: м. Геничеськ, Херсонської області, вул. Гоголя буд. 86, та зазначено директор ОСОБА_5 . Цей витяг містить також інформацію про реєстрацію Геничеської школи в органах Пенсійного фонда росіської федерації. В оглянутому реєстрі міститься реєстр субєктів освітньої діяльності закладу Генічеської санаторної загальної освітньої школи - інтернату І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради.

-Показаннями свідка ОСОБА_7 , наданими в судовому засіданні, в яких зазначила, що вона працювала вчителем в Генічеській санатарній школі, заступником директора якої була ОСОБА_5 . Під час окупації російськими військами ОСОБА_5 перейшла співпрацювати з російською владою, та продовжила працювати в цій школі вже як директор школи. ОСОБА_5 стала закликати учителів переходити працювати на російську владу. На її думку ОСОБА_5 добровільно зайняла посаду директора при окупаційній владі. ОСОБА_5 часто вихваляла та агітувала за російську владу. Вона тісно співпрацювала з відповідними департаментами незаконно створеної школи, у повному обсязі відповідала за функціонування навчального закладу. Під час окупації діти почали навчатись за російською програмою, українськи підручники були знищені.

-Показаннями свідка ОСОБА_8 , наданими в судовому засіданні в яких зазначила, що вона працювала вчителем в Генічеській санатарній школі, заступником директором якої була ОСОБА_5 . Під час окупації російськими військами заступник директора школи ОСОБА_5 перейшла співпрацювати з російською владою, та продовжила працювати в цій школі як директор школи, та далі школа функціонувала за її керівництвом.

Оцінюючи досліджені судом докази, суд приходить до висновку, що всі досліджені докази є належними, оскільки підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, допустимі, оскільки отримані в порядку встановленому КПК України, достовірні, оскільки фактичні дані, отримані з цих доказів не спростовані жодним іншим доказом, наданим сторонами кримінального провадження.

Всі зазначені докази у своїй сукупності та взаємозв'язку не містять суперечностей, доповнюють один одного і дають можливість суду дійти однозначного висновку про те, що вина ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень передбаченого ч.3, 5 ст. 111-1 КК України.

При призначенні певного виду та конкретної міри покарання в межах, встановлених у санкціях ч.3,5 ст. 111-1 КК України Особливої частини КК України відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки, ступінь тяжкості вчинених злочинів, які відповідно до ст.12 КК України віднесено до нетяжких та тяжких, обставини їх вчинення, дані про особу обвинуваченої та спричинені наслідки.

Обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченій ОСОБА_5 , відповідно до ст. 66 КК України, судом не встановлено.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченій ОСОБА_5 , відповідно до ст.67 КК України, судом не встановлено.

При призначенні ОСОБА_5 покарання, суд враховує вимоги ч.2 ст.61 Конституції України, згідно якої - юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Відповідно до ч.2 ст.50 КК України, покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженим так і іншими особами.

Тож, враховуючи наведене, зважаючи на те, що ОСОБА_5 переховується від суду, з урахуванням тяжкості і обставин вчинених кримінальних правопорушень, їх невідворотних наслідків, відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання обвинуваченої, з урахуванням особи обвинуваченої, яка є раніше не судимою особою, суд приходить до висновку про необхідність призначення обвинуваченому покарання в межах санкцій ч.3 ст. 111-1 та ч.5 ст. 111-1 КК України .

Процесуальні витрати, пов'язані із залученням експертів, підлягають стягненню з обвинуваченої на користь держави у повному обсязі.

Доля речових доказів підлягає вирішенню відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 368, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч.3 ст. 111-1, ч.5 ст. 111-1 КК України і призначити їй покарання:

-за ч. 3 ст. 111-1 КК України - позбавленням волі на строк 3 роки з позбавленням права обіймати посади, а також займатися діяльністю, пов'язаною з освітнім процесомна строк 15 років;

-за ч. 5 ст. 111-1 КК України - позбавленням волі на строк 8 років з позбавленням права обіймати посади, а також займатися діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом на строк 15 років з конфіскацією всього належного їй майна.

На підставі ч.1 ст.70 КК України, за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у вигляді позбавлення волі строком 8 (вісім) років з позбавленням права обіймати посади, а також займатися діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом строком 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного їй майна.

Початок строку відбування покарання у вигляді позбавлення волі ОСОБА_5 рахувати з дня її затримання та приведення вироку до виконання.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади, а також займатися діяльністю, пов'язаною з освітнім процесом, рахувати з моменту відбуття основного покарання.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, застосований ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 23.08.2023 року - залишити без змін до затримання обвинуваченої та приведення вироку до виконання.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів у сумі 943гривень 90 копійки.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржений до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 30 днів з дня його проголошення, а особою, яка перебуває під вартою - в той же строк з моменту вручення копії судового рішення.

Якщо апеляційну скаргу подано обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, суд поновлює строк за умови надання обвинуваченим підтвердження наявності поважних причин, передбачених ст.138 КПК України, та надсилає апеляційну скаргу разом із матеріалами кримінального провадження до суду апеляційної інстанції, з дотриманням правил, передбачених ст.399 КПК України.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити/надіслати учасникам судового провадження

Суддя ОСОБА_1