Постанова від 31.01.2025 по справі 481/2001/24

Справа № 481/2001/24

Провадж.№ 3/481/22/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.01.2025 м. Новий Буг

Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Вжещ С.І. за участю секретаря судових засідань Юхименко Т.М., прокурора Маковецького Є.В., особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новий Буг справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новий Буг, Миколаївської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи - член позаштатної військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікаря-нарколога КНП "Новобузька багатопопрофільна лікарня"

про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

27.11.2024 року відносно ОСОБА_1 оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенантом поліції Кишинською І.О., складено протокол №423 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, про те, що ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме, щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації типу «щорічна» за 2023 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, пояснила, що у зв'язку з тим, що вона являється фізичною особою-підприємцем, вона щорічно надає декларації. Так як вона не знала, що декларація фізичної особи-підприємця та лікаря ВЛК це різні декларації, тому декларацію лікаря ВЛК вона подала пізніше.

Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить притягнути останню до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції інкримінованої статті.

Судом встановлено, що наказом №4-І-Л від 01.01.2024 «Про створення військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , до списку якої увійшла лікар нарколог КНП «Новобузька багатопрофільна лікарня» - ОСОБА_1 (у матеріалах справи наказу немає, писала з протоколу)

Відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є особою, яка для цілей цього Закону прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме як на члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, яка при цьому не є особою, зазначеною у пункті 1 частини першої цієї статті.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону (підпункт "ґ" - члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

В порушення ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 25.10.2024 року, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2023 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №423 від 27.11.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 вину визнала.

Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за період 2023 року, також підтверджується наступними доказами:

рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенанта поліції Кишинської І. від 27.11.2024 року, про виявлення ОСОБА_1 , яка, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подала без поважних на те причин декларацію типу "щорічна" за 2023 рік;

рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенанта поліції Кишинської І. від 20.11.2024 року, про виявлення у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК інформації про подання ОСОБА_1 декларації типу "щорічна" 25.10.2024 року о 17:27 год;

скрін-шотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких ОСОБА_1 подала щорічну декларацію 25.10.2024 року.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Згідно інформаційного листа №70-09/27860-24 від 22.04.2024 року Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню ОСОБА_1 декларації до Реєстру, не встановлено.

Таким чином, поважних причин неподання ОСОБА_1 декларації не встановлено.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує обставини скоєного правопорушення, відношення ОСОБА_1 до вчиненого, її вік, стан здоров'я, сімейні обставини та інші обставини в їх сукупності.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34 КУпАП обставинами, які пом'якшують відповідальність правопорушника, суд вважає щире каяття.

Відповідно до ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-20, 221, 277, 280, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м. Новий Буг/21081100 Код отримувача: ЄДРПОУ 37992030 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN) UA478999980313000106000014436 Код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанову може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Роз'яснити особі, що штраф має бути сплачений нею не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Після закінчення строку для добровільної сплати штрафу, постанова підлягає примусовому виконанню та надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, у зв'язку з чим, з особи підлягає стягненню подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Строк пред'явлення постанови до примусового виконання становить три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.

Постанова в повному обсязі проголошена 03.02.2024 о 16:30.

Суддя С.І.Вжещ