Справа № 481/2001/24
Провадж.№ 3/481/22/2025
31.01.2025 м. Новий Буг
Суддя Новобузького районного суду Миколаївської області Вжещ С.І. за участю секретаря судових засідань Юхименко Т.М., прокурора Маковецького Є.В., особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новий Буг справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новий Буг, Миколаївської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи - член позаштатної військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , лікаря-нарколога КНП "Новобузька багатопопрофільна лікарня"
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
27.11.2024 року відносно ОСОБА_1 оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенантом поліції Кишинською І.О., складено протокол №423 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, про те, що ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 та будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме, щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації типу «щорічна» за 2023 рік.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, пояснила, що у зв'язку з тим, що вона являється фізичною особою-підприємцем, вона щорічно надає декларації. Так як вона не знала, що декларація фізичної особи-підприємця та лікаря ВЛК це різні декларації, тому декларацію лікаря ВЛК вона подала пізніше.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить притягнути останню до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у мінімальних межах санкції інкримінованої статті.
Судом встановлено, що наказом №4-І-Л від 01.01.2024 «Про створення військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , до списку якої увійшла лікар нарколог КНП «Новобузька багатопрофільна лікарня» - ОСОБА_1 (у матеріалах справи наказу немає, писала з протоколу)
Відповідно до п.п. "ґ" п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є особою, яка для цілей цього Закону прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме як на члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, яка при цьому не є особою, зазначеною у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону (підпункт "ґ" - члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
В порушення ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 25.10.2024 року, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2023 року.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП складено протокол №423 від 27.11.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 вину визнала.
Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за період 2023 року, також підтверджується наступними доказами:
рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенанта поліції Кишинської І. від 27.11.2024 року, про виявлення ОСОБА_1 , яка, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подала без поважних на те причин декларацію типу "щорічна" за 2023 рік;
рапортом оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенанта поліції Кишинської І. від 20.11.2024 року, про виявлення у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК інформації про подання ОСОБА_1 декларації типу "щорічна" 25.10.2024 року о 17:27 год;
скрін-шотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких ОСОБА_1 подала щорічну декларацію 25.10.2024 року.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Згідно інформаційного листа №70-09/27860-24 від 22.04.2024 року Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню ОСОБА_1 декларації до Реєстру, не встановлено.
Таким чином, поважних причин неподання ОСОБА_1 декларації не встановлено.
Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При визначенні виду адміністративного стягнення суд враховує обставини скоєного правопорушення, відношення ОСОБА_1 до вчиненого, її вік, стан здоров'я, сімейні обставини та інші обставини в їх сукупності.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.34 КУпАП обставинами, які пом'якшують відповідальність правопорушника, суд вважає щире каяття.
Відповідно до ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-20, 221, 277, 280, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м. Новий Буг/21081100 Код отримувача: ЄДРПОУ 37992030 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN) UA478999980313000106000014436 Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанову може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Роз'яснити особі, що штраф має бути сплачений нею не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Після закінчення строку для добровільної сплати штрафу, постанова підлягає примусовому виконанню та надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, у зв'язку з чим, з особи підлягає стягненню подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови до примусового виконання становить три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова в повному обсязі проголошена 03.02.2024 о 16:30.
Суддя С.І.Вжещ