Постанова від 03.02.2025 по справі 344/1975/25

Справа № 344/1975/25

Провадження № 1-в/344/42/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

представника Івано-Франківського

РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 ,

особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду подання начальника Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, раніше судимого:

- 19.04.2013 року Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ч.2 ст.185, ч.1 ст.309, ч.4 ст.70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки;

- 29.05.2017 року Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ч.1 ст.368-3 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн;

- 21.12.2020 року Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ч.2 ст.15 ч.1 ст.115 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , в обґрунтування якого зазначив, що після звільнення з ДУ «Городищенська виправна колонія (№96)» 16.12.2022 року громадянин ОСОБА_4 на шлях виправлення та перевиховання не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зловживає спиртними напоями, веде антигромадський спосіб життя, порушує публічний порядок та права інших громадян, здатний до вчинення дрібних крадіжок. За формальними ознаками вказаний громадянин підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 1 грудня 1994 року.

Після звільнення ОСОБА_4 5 (п'ять) разів притягувався до адміністративної відповідальності за порушення публічного порядку, з яких 1 (один) раз за викид сміття та інших предметів з вікон і дверей вагонів (ч.3 ст. 109 КУпАП), 1 (один) раз за порушення тиші в громадських місцях (ч.1 ст.182 КУпАП), 1 (один) раз за куріння у не відведеному для цього місці (ст. 175-1 КУпАП), 1 (один) раз за вчинення дрібного хуліганства (ст. 173 КУпАП), 1 (один) раз перебував в п'яному вигляді (ч.2 ст. 178 КУпАП).

Також, 23.09.2024 Івано-Франківським РУП ГУНП в Івано-Франківській

області порушено кримінальне провадження №12024091010002510 за ч.2 ст.263 КК України.

Незважаючи на письмові попередження працівників поліції ОСОБА_4 продовжує порушувати публічний порядок, за що чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

В судовому засіданні представник Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області подання підтримав, просив його задовольнити.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив щодо встановлення адміністративного нагляду.

Суд вислухавши думку присутніх, дослідивши матеріали справи, вважає, що подання слід задовольнити, виходячи з наступного.

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно ч.1 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4 був засуджений 21 грудня 2020 року Івано-Франківським міським судом Івано-Франківської області за ч.2 ст.15 ч.1 ст.115 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.

Відповідно до ст.12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.115 КК України є особливо тяжким злочином.

Відповідно до п.9 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Згідно ч.2 ст.91 КК України, зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні кримінальні правопорушення або кримінальні правопорушення, пов'язані з корупцією.

Із копії довідки про звільнення серії РІВ № 11676 вбачається, що ОСОБА_4 16.12.2022 року звільнений з місць позбавлення волі.

Таким чином, судимість ОСОБА_4 не погашено та не знято.

Отже, відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ОСОБА_4 , який засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок та вчиняє інші правопорушення, зокрема 5 разів притягувався до адміністративної відповідальності за порушення публічного порядку, з яких 1 раз за викид сміття та інших предметів з вікон і дверей вагонів (ч.3 ст. 109 КУпАП), 1 раз за порушення тиші в громадських місцях (ч.1 ст.182 КУпАП), 1 раз за куріння у не відведеному для цього місці (ст. 175-1 КУпАП), 1 раз за вчинення дрібного хуліганства (ст. 173 КУпАП), що підтверджується постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 25.11.2024 року, 1 раз перебував в п'яному вигляді (ч.2 ст. 178 КУпАП), а тому щодо ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд.

На підстав викладеного, керуючись п. «в» ст.3, ст.ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», п.9 ст. 89, ст. 91 КК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 задовольнити.

Встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.

Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження:

а) проходити реєстрацію у відділі поліції чотири рази на місяць;

б) заборонити виїжджати в особистих справах за межі м. Івано-Франківська без дозволу органів поліції.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом семи днів з моменту її проголошення.

Суддя ОСОБА_1