Ухвала від 03.02.2025 по справі 924/1020/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

УХВАЛА

"03" лютого 2025 р.Справа № 924/1020/24

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши матеріали заяви Головного управління ДПС у Хмельницькій області з додатковими грошовими вимогами до боржника у справі

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про відкриття провадження у справі про банкрутство

товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС ВІ Груп", м. Хмельницький

за участю представників:

від заявника (кредитора): Кернична О.Ф. - згідно із витягом ЄДРЮОФОПГФ;

від боржника: не з'явились.

арбітражної керуючої Клигіної І.В.

Ухвала постановляється 03.02.2025, оскільки засідання 23.01.2025 відкладалось.

У засіданні відповідно до ст. 240 ГК України оголошено вступну і резолютивну частини ухвали.

встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 09.12.2024, зокрема, відкрито провадження у справі №924/1020/24 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС ВІ Груп", м. Хмельницький; визнано грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області в сумі 295897,00 грн основного платежу по податку на додану вартість та 30280,00 грн судового збору сплаченого за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство; призначено розпорядника майна - арбітражну керуючу Клигіну І.В., попереднє засідання суду призначено на 23.01.2025.

З метою виявлення кредиторів боржника 09.12.2024 здійснено оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС ВІ Груп" у встановленому ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства порядку.

24.12.2024 на адресу суду від ініціюючого кредитора ГУ ДПСУ у Хмельницькій області надійшла заява (від 23.12.2024) з додатковими грошовими вимогами, в якій просить визнати додаткові грошові вимоги до боржника в сумі 117817, 06 грн, з яких 831,71 грн основного платежу по акцизному податку з ввезеної лікеро-горілчаної продукції; 45776,10 грн штрафних санкцій по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт послуг); 71209,25 грн пені, яка складає 71169,96 грн пені по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт послуг) та 39,29 грн пені по акцизному податку з ввезеного лікеро-горілчаної продукції.

Зазначає, що цей податковий борг виник:

1) по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 116946,06 грн (штрафна санкція - 45776,10 грн, пеня 71169,96 грн), на підставі податкового повідомлення-рішення №0108260409 від 02.05.2024 року в сумі 45436,10 грн (штрафна санкція), датою нарахування 04.06.2024; податкового повідомлення-рішення №0176000409 від 01.07.2024 року в сумі 340,00 грн (штрафна санкція) датою нарахування 22.07.2024; нарахованої пені по податку на загальну суму 71169,96 грн за період з 05.06.2024 по 09.01.2024;

2) по акцизному податку з ввезеної лікеро-горілчаної продукції на загальну суму 871,00 грн (основний платіж - 831,71грн; пеня - 39,29 грн) на підставі декларації з акцизного податку №9101208756 від 22.04.2024 в сумі 831,71 грн датою нарахування 30.04.2024; нарахованої пені по податку на загальну суму 39,29 грн за період з 30.07.2024 по 09.12.2024.

Ухвалою суду від 30.12.2024 року вищезазначену заяву ГУ ДПС у Хмельницькій області прийнято до розгляду в попередньому засіданні господарського суду на 23.01.2025, яке відкладалось (в т. ч розгляд заяви ГУ ДПС у Хмельницькій області) на 03.02.2025.

На адресу суду від розпорядника майна - арбітражної керуючої Клигіної І.В. надійшла заява від 16.01.2025 про визнання додаткових грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області до боржника в сумі 123873,06 грн.

Від Головного управління ДПС у Хмельницькій області надійшли додаткові письмові пояснення від 29.01.2025 щодо заяви з додатковими грошовим вимогами з приводу наявності заборгованості по податках та підстав нарахування пені.

У попередньому засіданні представник Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області подану заяву з додатковими грошовими вимогами до боржника підтримала в повному обсязі.

Розпорядник майна-арбітражна керуюча Клигіна І.В. у попередньому засіданні зауважила про визнання додаткових грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області.

Боржник в попереднє засідання не з'явився, відзиву та будь-яких клопотань боржником не подано. Ухвали суду від 31.12.2024, від 23.01.2025 направлені до електронного кабінету боржника, що підтверджується довідками про доставку електронного листа від 31.12.2024, 31.01.2025). З приводу наведеного судом враховуються положення ч. 6 ст. 242 ГПК України.

При розгляді заяви Головного управління ДПС у Хмельницькій області з додатковими грошовими вимогами до боржника судом враховується, що відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до приписів ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні.

Згідно із ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.

Як убачається з матеріалів справи, заява Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (від 23.12.2024) з додатковими грошовими вимогами до боржника подана у межах строку, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

За приписами ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Так, 16.01.2025, 03.02.2025 на адресу суду від розпорядника майна - арбітражної керуючої Клигіної І.В. надійшли листи в яких повідомлено про визнання додаткових грошових вимог Головного управління ДПС у Хмельницькій області в повному обсязі та включення їх до реєстру вимог кредиторів.

За приписами ч.2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Як убачається із заяви Головного управління ДПС у Хмельницькій області (від 23.12.2024) з додатковими грошовими вимогами до боржника, кредитор просить визнати грошові вимоги до боржника в розмірі 831,71 грн основного платежу по акцизному податку з ввезеної лікеро-горілчаної продукції; 45776,10 грн штрафних санкцій по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг); 71209,25 грн пені ( 71169,96 грн пені по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг), 39,29 грн пені по акцизному податку з ввезення лікеро-горілчаної продукції; 6056,00 грн судового збору .

Судом береться до уваги, що стаття 1 КУзПБ визначає кредитора як юридичну або фізичну особу, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника. Конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника (абзац 13 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

За визначенням п. 14.1.39 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно із п. 14.1.156 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк); згідно із п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 41 ПК України органи державної фіскальної служби віднесено до переліку контролюючих органів, що здійснюють від імені держави функції контролю за своєчасністю і правильністю сплати суб'єктами господарювання податків і зборів, зокрема, шляхом проведення документальних невиїзних перевірок платників податків відповідно до статті 78 ПК України.

Положеннями п.16.1.4 ст. 16 ПК України на платника податків покладено обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов'язання, у тому числі податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Згідно ст. 57.1 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Аналогічні положення містяться і в п. 203.2 ст.203 ПК України.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пп. 49.18.1 ст. 49 ПК України, п. 203.1 ст. 203 ПК України).

Відповідно до п.п. 14.1.157 п.14.1 ст.14 ПК України податкове повідомлення-рішення - це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

При цьому, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом (п. 54.5 ст. 54 ПК України).

Пунктом 57.3 ст. 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Крім того, відповідно до пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

У п.129.1 ст. 129 ПК України зазначено, що нарахування пені розпочинається зокрема: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом ( п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України); при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України).

Нарахування пені закінчується у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) п.п.129.3.3 п.129.3 ст. 129 ПК України.

Разом з тим, у п. 129.4 ст. 129 ПК України зазначено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день; на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Зазначений у заяві з додатковими грошовими вимогами борг боржника перед ГУ ДПС у Хмельницькій області підтверджується: податковим повідомлення-рішенням №0108260409 від 02.05.2024 про застосування 45436,10 грн штрафної санкції по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг); податковим повідомленням-рішенням №0176000409 від 01.07.2024 про застосування 340,00 грн штрафної санкції по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг); декларацією з акцизного податку з ввезення лікеро-горілчаної продукції №9101208756 від 22.04.2024, розрахунком суми заборгованості (податкового боргу), витягом з інтегрованої картки платника податків, інформацією про наявність податкового боргу, що містяться в матеріалах справи.

Доказів про скасування вищенаведених податкових повідомлень - рішень суду не подано.

Також судом враховується, що контролюючим органом, у зв'язку з неналежним виконанням покладених законом на платника податків обов'язків щодо сплати нарахованого податкового зобов'язання, нараховано пеню за зобов'язаннями зі сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - в сумі 71169,96 грн та щодо сплати нарахованої суми грошового зобов'язання визначеного платником податку по акцизному податку з ввезення лікеро-горілчаної продукції - в сумі 302,27 грн, розрахунки пені проведено з врахуванням вищенаведених норм та з дотриманням вимог п. 52-1 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, що відображено в поданому розрахунку пені по податковому боргу, інтегрованій картці платника податків.

Заперечень щодо підстав та сум нарахування пені суду не подано.

Відповідно до ст. ст. 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області з додатковими грошовими вимогами в сумі 117817,06 грн до боржника є обґрунтованою, підтверджена належними доказами, а тому суд приходить до висновку, що її слід задовольнити, визнавши додаткові грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області до боржника, а саме 831,71 грн основного платежу - третя черга задоволення вимог кредиторів; 116985,35 грн штрафних санкцій та пені - шоста черга задоволення вимог кредиторів , а також 6056,00 грн судового збору - перша черга задоволення вимог кредиторів;

Керуючись ст. ст. 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання додаткових грошових вимог до боржника на загальну суму 117817,06 грн задовольнити.

Визнати додаткові грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницкий, вул. Пилипчука, 17, код ВП 44070171) до товариства з обмеженою відповідальністю “ВІ ЕС ВІ Груп" (м. Хмельницький, вул. Зарічанська, буд.3/1, офіс 209; код 39976581) в сумі 117817,06 грн, з яких: 831,71 грн (основний платіж) - 3 черга задоволення вимог кредиторів, 116985,35 грн. (45776,10 грн штрафні санкції, 71209,25 грн пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів, а також 6056,00 грн витрат по сплаті судового збору - 1 черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвала набирає законної сили 03.02.2025 та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.ст. 255-257 ГПК України до Північно - західного апеляційного господарського суду .

Повний текст ухвали складено 03.02.2025.

Суддя Виноградова В.В.